Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 224 464
  • 716
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 0
здравейте ,казвам  се Йордан Енчев ,съпругата ми е болна от МС и пробвахме лечение с налтрексон
като стривах хапчето и го смесвах с пудра захар за да си увеличи обема за да го разделя по лесно.
започнахме от 2 мг  като ефекта беше поразителен още след първия ден ,после започнахме да
увеличаваме дозата ,но се получи нещо като привикване (не съм специалист ,така го разбирам) .
Така стигнахме до 4.5 мг , обаче съпругата се влоши и се наложи да влезне в болница за да и
лекуват с кортизони  ,сега се пооправи ,обаче е  временно.
Сега ,съпругата ми е около 100 килограма и не знам каква трябва да е дозата ,защото ми се иска пак да пробваме с това лечение ,ефекта беше много по- добър  от кортизоните .
това ми е въпроса ,и как да го разделям в домашни условия без везна и каква трябва да е дозата в предвид
теглото на съпругата ми, също не мога да си отговоря защо се получи пристъпа,в началото се чувстваше много добре.изчетох темите по форума но не намерих хора с подобен проблем-
започна да се чувства добре и за 2 месеца после се влоши

# 361
  • Мнения: 615
Здравей!
Пристъпа може да е провокиран от много неща, така че най-вероятно няма връзка с ЛДН. Чел съм, че при превишаване на дозата има обратен ефект, но знам ли  newsm78

В домашни условия  е най добре да се разтваря във вода 50мл  като се получава 1мгНалтрексон = 1мл разтвор и със спринцовка след това да се дозира точно.
Като моя съвет е да се прави с половин хапче и 25мл. вода.  Peace

Според мен трябва да си уцелите дозата за вас при която тя се чувства най-добре и да приема нея! Успех!  Hug

# 362
  • Мнения: 615
Здравейте, само да ви кажа че клиповете с интервютата на LDN Research Trust са вече готови http://www.youtube.com/user/TheLDNresearchtrust/videos?view=1  Peace

В "Multiple Sclerosis - LDN Aware Interviews" ме има и мен  Blush Потърсете Tihomi  Mr. Green

# 363
  • SA
  • Мнения: 3 196
tishoo , благодаря за линка! Гледах твоето клипче. Големи сладури сте цялото семейство! Успех с лечението ти желая и много щастие!

# 364
  • Мнения: 615
 Blush Благодаря ти!  Hug

Успех на всички! ЛДН наистина действа!  Peace

# 365
  • Мнения: 800
Купих си опаковка Адепенд от аптека на Марешки. Цената при него е 127 лв и стотинки. На сметка е.

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
имам от години възел на щитоводната жлеза, вече и  хормоните и антителата са ми се разбъркали май ще трябва да минавам на химия /хапчета / а не ми се иска , търся алтернатива и се чудя дали да не пробвам с ЛДН  newsm78
първо тия дни ще се конуслтирам пак с ендокринолог да му покажа новите изследвания , но не знам от всичко , което изчетах това не се лекува , само се следи и се опитват да се рвгулират хормоните с химия , която дава странични действия , а  това не ме устройва , страничните действия на този проблем взеха да ми пречат вече newsm78
има ли някой с подобен проблем тук да сподели  bouquet

# 367
  • Мнения: 511
MAMA GALQ, питай Bobka какво пие - тя е с хашимото, но не знам да има възли.Пробва ли с ензимите ? Може да повлияят на възела.
Изследвала ли си репродуктивни хормони- има връзка м/у тях и тези на щитовидната.
Добър ендокринолог-д-р Катя Тодорова-Плевен и Начев- София.
В Пловдив НЯМА читави ендокринолози.
Пиши ми на лични,ако искаш.

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
м моите възли на щитовидната жлеза се размножили за 1г от 1бр на 3 бр, че и се калцирали  newsm78
като си добява и миомата на  която /очевадно и на възела ми от миналата година / ензимите изобщо не повлияха
сега се чудя дали да пристъпя към тежката артилерия с ЛДН
има ли някой от четящите тук изполвали го за възли на щитовидната жлеза или миома   bouquet
ще съм благодарна за упътване как, колко се пие и има ли резултат   bouquet
преди това ще мина и изследвания на паращитовидната жлеза поради съмнения за неправилна обработка на калция в организма , биопсия на възлите в щитовидната жлеза
и след това ще трябва да взимам мерки
затова ще съм благодарна на всеки който има повече информация при тези два проблема
миома
възли в щитовидната жлеза
  bouquet

Tтърсенето е нета на LDN+thyroid nodules не даде резултати


Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 00:33 от MAMA GALQ

# 369
  • Мнения: 51
Здравейте! Пиша ви за да споделя първите 2 седмици от лечението на моя съпруг с LDN . Той има  поставена диагноза Бехтерев и резултатите са невероятни. След 2 седмици прием на 0,3мл Адапенд болките почти са изчезнали, сковаността във врата и гърба е намаляла по неговите думи с най-малко 50%. Аз също виждам, че има  очевидна разлика в стойката му от началото на приема на Налтрексон-а. Само имам един въпрос-да увеличаваме ли дозата или да продължаваме с тази след, като му влияе добре. Благодаря Ви предваритело. Поздрави на всички и приятен уикенд!

# 370
  • Мнения: 800
Много се радвам на добрите резултати! Само дозата ме изненадва - 0.3 мл или 0,3 мг Налтрексон е доза като за малко дете. Да не е 3.0 мл?

При мъж в зряла възраст ефект се очаква при дози от 3.5 мг нагоре.

Уточнете дозата и ще решим какво да правим.

# 371
  • Мнения: 51
Много се радвам на добрите резултати! Само дозата ме изненадва - 0.3 мл или 0,3 мг Налтрексон е доза като за малко дете. Да не е 3.0 мл?

При мъж в зряла възраст ефект се очаква при дози от 3.5 мг нагоре.

Уточнете дозата и ще решим какво да правим.


Грешката е моя - пие 3мг. Около 100кг и 40г. е и май ще трябва да я увеличим. Пинки, ще очаквам твоето компетентно мнение. Благодаря ти предварително!

# 372
  • Мнения: 800
Така може. Щом е едър можете бавно да вдигате дозата до макс. 4.5 мл и да следите как се чувства. Ще намерите оптимума сравнително лесно.

Успех!

# 373
  • Мнения: 615
Може ли да се приема LDN заедно с Бифосфонати? Става въпрос за метастази в кости   Sad

# 374
  • Мнения: 800
tishoo - няма пречки. Но LDN при тежко болни от рак има смисъл само ако пациентът ще има възможност да го взема поне три месеца.

По-ефикасно е приемането на протеолитични ензими, които разрушават защитната фибринова обвивка на туморите и ги прави уязвими от цитостатиците.

Общи условия

Активация на акаунт