Получихте ли семейни добавки за деца /детски/ този месец?-тема 9

  • 40 383
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 401
sorry, ама Krispin е права, как някой ще говори " ЗАНИМАРИЛО ОБРАЗОВАНИЕТО"

# 76
  • Мнения: 1 796
Е,така ли не разбрахте,че тази ''петиция'' е написана нарочно неграмотно с цел подигравка.Стига сте се възмущавали от правописните грешки.

# 77
  • Мнения: 6 644
http://bgpetition.com/finansovi-i-obrazovatelni-problemi-na-nash … e-deca/index.html 
в тази петиция май има повече логика-вие какво ще кажете
Ха-ха яка логика има наистина .Дай ,дай дай повече  Grinning
Минимум 60 лв. ,абе хора това е двойно увеличение та и всички деца да вземат  newsm78
Откъде според вас ,ами пак от нас работещите.
Да, нормално е "кадърните" родители да намират логика в петиция ,която ще им осигури по-високи  социални помощи.
как пък не са и включили детската градина да стане напълно безплатна ,че съвсем да им пане финансовия ангажимент към децета.

# 78
  • София
  • Мнения: 227
Ха-ха яка логика има наистина .Дай ,дай дай повече  Grinning
Минимум 60 лв. ,абе хора това е двойно увеличение та и всички деца да вземат  newsm78
Откъде според вас ,ами пак от нас работещите.
Да, нормално е "кадърните" родители да намират логика в петиция ,която ще им осигури по-високи  социални помощи.
как пък не са и включили детската градина да стане напълно безплатна ,че съвсем да им пане финансовия ангажимент към децета.
абе толкова ли си незадоволена,че само гледаш да се заяждаш с някой?като игнорираш тия 60лв(които и според мен са нереални)
 2.   Детски добавки да получава всеки родител независимо от доходите си.

3.   Учебниците на всички ученици до 13 клас да са напълно безплатни и еднакви за всички училища в страната - освен за профилираните.

5.   Във всяко училище и детска градина да има психолог,работещ на пълен работен ден.В учебната програма на училищата да бъде отделен по един учебен час седмично,в който децата да разговарят за своите проблеми със специалиста.


от тези 3 неща Госпожо/Госпожице кое пак не се хареса на вашата "кадърна" особа? newsm78

# 79
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Учебниците защо да са безплатни от 8-13 клас?

# 80
  • София
  • Мнения: 227
Учебниците защо да са безплатни от 8-13 клас?
от къде да знам да не съм го писала аз  Thinking

# 81
  • Мнения: 6 644
Ами не знам кое те доведе до мисълта ,че сам незадоволена  newsm78
Аз не мрънкам не искам нищо.
Съгласна съм единствено с фиксираните дати и с т.5.
Кадърния родител иска най-доброто за децата ЧРЕЗ социални помощи хайде де  ooooh!
Казах няколко пъти аз не искам детски добавки. Да вдигнат малко прага ,но на този етап за да може сумата да е по-съществена нека се получава от по-нуждаещите се.
Е ,няма да се извинявам ,че не искам определени прослойки от обществото да се издържат чрез децата си или пък ,за това че моята нагласа за финансирането на семейството ми не е обвързана с помощи от държавата щом и аз и съпруга ми можем да работим.
И не, не и капят от небето  нито пък ги имам в изобилие и на мен не ми стигат.

# 82
  • Мнения: 8
Искам да ви питам едно ако някой по известен пусне тази петиция малко пооправена, ще я подкрепите ли? а относно Илияна май тя не ме е разбрала правилно.

# 83
  • Мнения: 6 644
Искам да ви питам едно ако някой по известен пусне тази петиция малко пооправена, ще я подкрепите ли? а относно Илияна май тя не ме е разбрала правилно.
Аз няма това са много пари ,които искат 15-20% увеличение ще подкрепя ,обсъждане примерно да вземат всички деца също по нататък ,но при тази криза такова увеличение на социалните помощи няма да доведе до добро .
Не мога да приема ,че минимална заплата ще е 240лв. а социалната помощ за отглеждане на дете ще е 60лв. като сложим и разни други соц. помощи като нищо някой може да я стигнат и без да работят и плащат данъци.Ако това за вас е редно за мен не е.
За кое да  не съм те разбрала ?

# 84
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Учебниците защо да са безплатни от 8-13 клас?
от къде да знам да не съм го писала аз  Thinking

Е, хубава работа!
Как така не знаете Shocked
Нали се подписвате, подкрепяте,
значи би следвало по всяка точка да имате аргументи.

# 85
  • София
  • Мнения: 227
Цитат
Е, хубава работа!
Как така не знаете Shocked
Нали се подписвате, подкрепяте,
значи би следвало по всяка точка да имате аргументи.
аз не съм казала,че съм се подписала  Peace не съм и не мисля да го правя на този етап
Iliana__ този твой негативизъм ме наведе на тая мисъл-нищо лично,просто си малко груба
аз не се издържам от социални помощи-взимам детски от ноеври месец,а може да видиш по линийката на колко години е детето ми  Peace
не съм и на мнение,че държавата трябва да ми гледа детето 
не съм го раждала заради нея,а заради себе си
лека вечер

# 86
  • Мнения: 1 035
А ти провери ли изобщо при социалните дали всичко е наред с документите ти? Няма начин всички от Бургас да са получили, само ти не. Да не е трябвало да си подновяваш молбата? Отиди, те ще те проверят веднага и ще кажат, ако има проблем  Peace

Ами не, не съм ходила... Rolling Eyes
Може утре да ида... Но не мисля, че има някакъв проблем. Получаваме паричките за ТЕЛКа от 1г... На колко често се подновява таз молба? newsm78
Всяка година се подава нова молба, в зависимост миналата година през кой месец си подала, ако примерно си подала февруари, тази година отново февруари трябва да подадеш.
 Може Телка ти да е изтекъл....Провери, поне този месец да не си загубиш парите.

Мда, това се оказа.
предния път като съм подала молбата за детските е било на 19.01.09г... и съответно сега за януари нямам...
Днес ми дадоха молба и искаха копия на ТЕЛКа и л.к. на съпруга ми...
Не разбирам защо се прави всяка година това, след като тези детски не се влияят от дохода?
Защо не се подновяват с подновяването на ТЕЛКа...?
Докато детето ми не се разболя от епилепсия, не съм взимала никога детски... Мъжа ми взимаше голяма брутна заплата, а реалната беше едва 2/3 и неможехме да кандидатстваме за детските... Но сега не е според дохода, а пак ми искат всяка година молба. Rolling Eyes

И сега ще изгубя ли парите за януари?
И ще ми изплатят ли февруарските поне? Ще подам утре молбата -10.03.... Rolling Eyes Да не кажат, че е почнал март и пропускам и февруарските??? #2gunfire
Не стига, че бавят парите, няма лихви в/у това забавяне... ами и разчитат на това, че някоя колежка не си е свършила работата да ме информира за сроковете, които трябва да спазвам и така сега спестяват на държавата 70 или 140лв #Cussing out
А съвсем др е въпроса, че никой няма да ми изплати това, че не съм ползвала пътуване с автобус/влак Бс-Сф... което ми го отпускат като помощ. ooooh!

# 87
  • Мнения: 6 644
isp_mam4e аз негативна  newsm78 не, просто съм реалистка .
За "определените прослойки  от обществото " би трябвало да се досетиш ,че не визирам теб.

# 88
  • на пистата
  • Мнения: 5 876
тедка,за да вземеш фивруарските е трябвало до 25.02 да подадеш молбата

# 89
  • Мнения: 1 796
За увеличението на детските и аз смятам,че е нереално,но ми хареса това с фиксираната дата и това да има психолог в училищата.За безплатните учебници-също смятам за нереално-при положение,че един учебник е около 10-тина лева,от къде толкова пари за всички деца.

Общи условия

Активация на акаунт