Да украсим храната с храна 3

  • 221 075
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И на мен ми приличат на фаршировани яйца. Весито е майстор тя! Ама къде изчезна?! Липсват красотите й!   bouquet
Злате, превъзходни неща! Златни ръце, наистина!  Hug

# 706
  • Мнения: 22 867
Цитат
author=luss ]
vesi_nn, а тези чаши "капучино" - от какво са направени?

Затова ѝ мърморя на Веси да слага по-големи снимки, да се вижда хубаво. Grinning Ето моите чашки кафе от яйца, първите са ми и малко ІІІ-то качество, но не намирам следващите. newsm78

# 707
  • Мнения: 721
И според мен чашките на Веси са от яйца, всичко което съм виждала в нейно изпълнение е страхотно.
labrex  и твоите чашки са много сладки.
Аз искам да ви покажа какво се опитах да направя вчера. Казвам опитах, защото нямах време да си направя сама картофеното пюре(използвах на прах) и при печенето розичките ми се разляха, та се позагуби малко ефекта които търсех, ама пак си го хапнахме с удоволствие- Селски пай на Танита





и отново едни розички от печени пиперки  Laughing

# 708
  • София
  • Мнения: 2 265
Честита Стара Нова година за всички, които я празнуват!!!

# 709
  • Мнения: 681
Браво момичета   bouquet Страхотни сте, сега открих темичката, скоро ще се запиша и аз Simple Smile

# 710
  • Мнения: 5 713
Не съм се включвала тук от пролетта на 2011-та. Simple Smile
Имам непоказани неща.

Първо плодове и зеленчуци - опит за карвинг:






Бонбони оцветени със сок от моркови, спанак и цвекло:

# 711
  • Мнения: 5 713
Солени неща занимавки - сурово и без животински продукти:






И няколко сурови торти:




Taзи е оцветена само с храна:

# 712
# 713
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Вери, много красиви и апетитни произведения!

Какво представляват хапките от втория ти пост - втората снимка?

# 714
  • Мнения: 22 867
Вери, даже не знам какво да напиша......просто красота! Няма едно нещо, което да подмине човек, във всяка снимка се заглеждах.   bouquet  chef
А имаш ли някъде написани рецептите на суровите торти?

# 715
  • Мнения: 447
Здравейте, момичета! Тъкмо открих темата ви и не мога да не ви се възхитя! Записвам се, защото имате прекрасни идеи, които щезаемам от време на време! Благодаря ви!  bouquet

# 716
  • Мнения: 5 713
Благодаря Ви, Тари и Лабрекс! Simple Smile

Какво представляват хапките от втория ти пост - втората снимка?
Сурови банички или пирожки Simple Smile или по-скоро не-банички.

Плънките са:
Червена плънка: годжи бери, червена чушка, слънчоглед, сушен домат
Зелена плънка: зеленийки разни и слънчоглед

Тестото:
ядки, елда, лен, хуск

Лабрекс, само на шоколадовото сърце имам рецепта:
http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/mramorna-shoko-tavoleta/
само блата и крема, без декорацията.
А и самата тя е не е спазена на 100%; както тук срещам в подфорума - адаптирана е. Simple Smile

Другите ние сме ги мислили и досега никъде не съм ги описвала подробно.

За колата ми послужи тази рецепта за идея, но пак не е спазена.
http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/surov-malinov-cheesecake/
Има тъмни боровинки в крема и после украсявахме с шприца; червеното е с ягоди на прах.

Тортата с момченцето:
Блат- кокос, кокосово масло, сушени червени боровинки и стафиди
Крем- манго, месото на млад кокос, кокосово масло, малко кашу
Между блата и крема- къпини
Украса- какаово масло, кокосово масло, кашу, сурова тръстикова захар
В крема около картината няма само какаово масло
Оцветители- какао, спирулина, mocha tea, морков, цвекло, куркума, боровинки

Тортата с рулата:
сурово руло - блат: бадеми, стафиди, чиа, ванилия; крем: кашу, млад кокос, подсладител
кафяв крем: кашу, млад кокос, кокосово масло, подсладител, какаово масло, какао, лецитин;
бял крем: кашу, млад кокос, кокосово масло, лецитин, подсладител, лимон
+ плодове: ягоди, боровинки, малини

Тортата с ягодите:
блат - бадеми, фурми, смокини, кокосово масло
бял крем - млад кокос, кашу, какаово масло, сок от портокал, лецитин
кафяв крем - млад кокос, кашу, какаово масло, какао, подсладител, етерично масло мента, лецитин
украсата е ясна; белите листенца - наше дело

Тортата "4 годинки":
суров чийзкейк - блат: макадамия, стафиди, чиа; зелен крем: шам фъстък, млад кокос, мента, спирулина, ферментирала кокосова вода, кокосово масло, мед; бял крем: млад кокос, кашу, ферментирала кокосова вода, мед, какаово масло, цели плодчета годжи бери; украса: макадамия, пикан, настърган суров черен шоколад

Забравих да спомена, че често поглеждам темата: "Снимай, покажи" Simple Smile и черпя идеи от там. Например: тортата с рулата и соленият пай от втория ми постинг/4-та снимка. Само дето в моя вариант са изцяло с растителни продукти.


Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 05:08 от Вери

# 717
  • Мнения: 319
Здравейте, момичета   bouquet
вярно се позагубих напоследък, но гледам че темичката се пораздвижила с доста интересни снимки

luss както са писали другите момичета, чашките са от пълнени яйца със смес от жълтък, майонеза, подправки и малко заквасена сметана. А твоите предложения са наистина красиви  Hug
mar4ela5, zllate благодаря ви за милите думи   bouquet
zllate и пая и салатката са много апетитни  Hug
Вери невероятни предложения, а и рецептите ме заинтригуваха - поздравления    bouquet

Аз наистина нямам време за снимки от доста време насам, но ще кача нещичко да не е само спам -
labrex  вземам си бележка за снимките   bouquet Hug Heart Eyes

малко сандвичи -  с топено сирене "мишлета", един не дотам здравословен с млечен пастет, маслини и чипс и едни мини пици







скромна въздушна салатка



и едно цвете от печени картофи - идеята е от нета



и мезенца

     

Успешна седмица!

# 718
  • Мнения: 5 713
Благодаря, Веси! Simple Smile

Здравословно, нездравословно - важно е желанието да се твори с храна. А вие всички показали снимки в темата го имате. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 21
Страхотни неща показвате   bouquet  Има ли следваща тема или засега тази е последна?

Общи условия

Активация на акаунт