Майчинството счетоводно - 28

  • 39 498
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6
1641.60 лв. - колко ще трябва да се внася в/у тази осигуровка. Въпрост ми може да звучи малко странно, но тъй

621 лв на месеца като това включва задълженията на работодател и служител

Благодаря много за бързия отговор!   bouquet

# 691
  • софия
  • Мнения: 495
Здравейте,имам следният въпрос-коя декларация се подаваше за да получавам 50% от майчинството като работеща майка?
Благодаря предварително!

# 692
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Здравейте,имам следният въпрос-коя декларация се подаваше за да получавам 50% от майчинството като работеща майка?
Благодаря предварително!
Обр.4

Здравейте,

Имам дете на 2 г.1м., което не е прието на ясла. Отново съм бременна, очаква се второто дете да се роди, когато първото е на 2г.8м.
Не съм се връщала на работа, сега съм платен отпуск, който е останал от 2-те г. майчинство.
Остават ми 5 месеца между края на платения отпуск и началото на 45 дневния болничен преди раждане.
Въпросът ми е:
1) Ако взема полагащия ми се неплатен отпуск за гледане на дете до 3 г. възраст, ще ми се намали ли майчинството за второто дете?
2) Ако вземам болнични за тези 5 м. (което не ми се иска а и не знам дали ще стане, защото се чувствам добре), това как ще се отрази?
3) Има и вариант да си плащам осигуровките и да се водя на работа... това ли е най-добрия вариант?

Благодаря предварително!

1.Да, ще го намали, за времето на платен отпуск за база се визма МРЗ за страната към моминта.
2. Болничният мисля, че няма да даде отражение.
3. Това също е добър вариант.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 939
Моля и аз за малко разяснения, че съвсем се оплетохме  ooooh!
Става въпрос за братовчедка ми, чието детенце е на 1 г. и 11 м. - тоест по майчинство е и получава големите 240 лв. Но скоро разбра, че отново е бременна. Ще се осигурява на около 1500 лв., но какво става ако излезе и в болничен по време на бременността.
Тоест - колко пари ще взима по време на болничните и колко ще и бъде майчинството за първата година. Как точно се определят сумите  newsm78

# 694
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 423
Благодаря много за бързите отговори!! Много ми помагате с планирането!    bouquet

Имам само един последен въпрос - има ли начин някой (например баща ми) да ми започне да ми внася осигуровки от този месец към неговата фирма при положение, че не съм в България? Да сключим някакъв договор и да ми внася само вноските?
Така ще спестя 3 месеца чакане поне, т.к. още от този месец ще започне натрупването на изискваните 12 месеца.

Мерси много!

Може да стане. Сключи трудов договор и внасяй върху каквато сума прецениш.

Моля и аз за малко разяснения, че съвсем се оплетохме  ooooh!
Става въпрос за братовчедка ми, чието детенце е на 1 г. и 11 м. - тоест по майчинство е и получава големите 240 лв. Но скоро разбра, че отново е бременна. Ще се осигурява на около 1500 лв., но какво става ако излезе и в болничен по време на бременността.
Тоест - колко пари ще взима по време на болничните и колко ще и бъде майчинството за първата година. Как точно се определят сумите  newsm78

Ако излезе веднага в болничен, то за месеците, в които е в отпуск за гледане на дете се взема 240 лева за база, т.е. в последствие минимално обезщетение. Ако работи известно време, то за месеците в осигуряване ще се вземе брутно/нетно според заплатата й.

# 695
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам издаден болничен за гледане на дете за 7 дни. Има ли последствия, ако не го представя на работодателя?
Благодаря предварително за отговорите!

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Здравейте компетентни мами,
Въпросът ми е мога ли да си сменя банковата сметка, в която ми влиза майчинството?!

Благодаря предварително!

# 697
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 423
Здравейте! Имам издаден болничен за гледане на дете за 7 дни. Има ли последствия, ако не го представя на работодателя?
Благодаря предварително за отговорите!


А ти на работа ли ще си ходиш през тези дни?

Здравейте компетентни мами,
Въпросът ми е мога ли да си сменя банковата сметка, в която ми влиза майчинството?!

Благодаря предварително!

Да, може - с нова декларация Приложение 7.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 939
Lady Brinne благодаря за отговора   bouquet и все пак не ми е ясно.
Защо ще взима минимално обещетение - болничния се изчислява на база предни месеци, в които е била по майчинство и ще взима минималното, до тук добре. Но нали през това време осигуровките, които ще внася ще са на по-висока сума, следващото майчинство няма ли да се определя на базата точно на тези осигуровки без значение сумата на вземания болничен. А и той не се ли презчислява във времето и също да се промени като сума, въз основа точно на същите осигуровки.
Много объркано стана май  ooooh!

# 699
  • Мнения: 42
здр.моля ви за помощ-бременна сам и май месец трябва да излизам в 45 дневен болничен преди раждане,но наскоро си смених фамилията и личната карта незнам дали ще ми е готова до тогава.В случая мога ли да представя копието от личната карта няколко дни по касно от болничния на работодалетя.Мислите ли 4е ще има проблем или да изчакам и да преставя и двете неща на един път.Благодаря ви предварително

# 700
  • Мнения: 3
Здравейте,имам въпрос. В майчинство съм до 25.08.2010 ,но от 01.04.2010 започнах работа с временен трудов договор с изпитателен срок от 3м. От вчера (12.04) договора ми е прекратен.Мога ли в този случай да се възползвам от остатъка от майчинството си и ако да,каква е процедурата?
Предварително благодаря!

# 701
  • Мнения: 165
Детето ми е на 2 г. и 4 месеца и в момента съм в неплатено майчинство за отглеждане на дете до 3 г. Шестте месеца изтичат август, но в момента отново съм бременна и бебето се очаква в края на октомври. Чух, че за да взимам каквото и да било майчинство за следващото дете, трябва НЕПРЕМЕННО да се върна на работа - иначе няма да имам право на платено майчинство. Моля, кажете дали е вярно? Струва ли си веднага да се върна фиктивно на работа и да плащам някакви осигуровки (ще бъдат минимални, нямам възможност за повече), за да мога да взимам майчинство?

# 702
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам издаден болничен за гледане на дете за 7 дни. Има ли последствия, ако не го представя на работодателя?
Благодаря предварително за отговорите!


А ти на работа ли ще си ходиш през тези дни?

Да, ходя на работа.

# 703
  • Мнения: 3
Здравейте! Предварително се извинявам, ако с моя въпрос повтарям някоя тема. Искам да попитам дали заедно с трудовия за майчинство се смята и гражданския договор. Благодаря Ви предварително   bouquet

# 704
  • Мнения: 11 607
Не ме бийте........Но искам само да поздравя Елфита - тя го е заслужила.....

Честит Рожден Ден, Елфита! Здраве, много любов и сбъднати мечти ти желая!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт