Бременни майки в чужбина - 23 тема

  • 32 207
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 241
Тинк, честито, много хубаво име на принцесата.
Като те чета и ние бяхме по същия начин - аз рева и тя реве Simple Smile Болницата не ми понесе добре, вкъщи си ми харесва повече.

Кърмата идва най-често между 3тия и 5тия ден, така че не се притеснявай.
Кураж, първите седмици са много стресиращи, но най-важното, което трябва да запомниш е, че всички фази преминават - и тези с трудното ядене, и тези с неспането и рева. Всичко ще се оправи  Hug

Мики, да ние правихме също това изследване. Наистина трябва резултатите да се приемат спокойно, колкото и да е трудно понякога!

Journey, и аз много се чудех за пътуването със самолет! Ние също сме планували ходенето към БГ лятото и се чудех точно как да стане със столчето? Как така го носихте с вас в самолета?

Радвам се, че темата ни се появи -за мен е важно да си пишем - къде не е, все ще се намерим Simple Smile

# 16
  • Мнения: 107
Помислих се, че нова тема няма да имаме и много ми стана тъжно, но ви намерих Simple Smile
Като гледам така ще има много от вас, които да използвам за съвет като тръгнем да пътуваме. Ние до България сигурно ще отидем следващото лято, но не е изключено междувременно да отидем някъде в страната. За европейските мами пътуването е доста по-кратко. Аз като си помисля за всички тези часове в самолет и  Sick
Тинк, добре дошли вкъщи!   bouquet Чакаме снимки като свариш. Според мен не бива да се притесняваш все още с кърмата си, ще слезе тези дни.
Мики, и аз правих изследванията - и за първи, и за втори триместър. Зависи си от твоето решение, в резултатите няма сигурност, може да са лоши, а да се роди съвсем здраво детенце, както и обратното, тъй че... За някои хора действат объркващо. За мен не беше объркващо, просто като всяка една вероятност, няма нищо сигурно. По тази причина много хора ги смятат за ненужни.
Juturna, ако знаеш как ми се идва във вашия щат, направо сърцето ми умира за тази част на страната  Two Hearts
На всички контузени татковци бързо възстановяване.

# 17
  • Мнения: 63


Journey, и аз много се чудех за пътуването със самолет! Ние също сме планували ходенето към БГ лятото и се чудех точно как да стане със столчето? Как така го носихте с вас в самолета?

Радвам се, че темата ни се появи -за мен е важно да си пишем - къде не е, все ще се намерим Simple Smile

Iventse   ами дадоха ни избор (ако си спомням правилно - това беше 2006) - или да ни го вземат непосредствено преди влизането в самолета, или да го опаковаме заедно с количката в общ чувал и да го оставим на чек-ин-а. Ние предпочетохме да го дадем непосредствено преди влизането в самолета, но според мен ако имаш слинг  пренасянето по летищата ще е много по-лесно и удобно (ние тогава нямахме). Между другото зависи от размера на количката, но сигурно знаете, че повечето авиокомпании  се съгласяват да си ползваш количката по летищата и да ти я вземат непосредствено преди влизането в самолета, но трябва компактно да се свива. Затова смятам много добра идеята за обаждане до съответната компания предварително и за питане предварително, защото изискванията им се променят, разрешения багаж става все по-малко, а ограниченията все повече.

Mentha забравих да ти пожелая бързо оздравяване! Взимай мерки навреме, за да не се влошат нещата. И без това белодробния ни капацитет през последните месеци от бременността е силно намалял (заради притиснатите диафрагма и бели дробове от бебето), та затова и белодробните усложнения са по-чести.

# 18
  • Мнения: 3 988
И аз тук.  Hug

# 19
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Виждам, че лека-полека се събираме  Hug

Мики, аз ги направих всичките, но не съм сигурна дали бих ги препоръчала. Мен ме стресираха толкова много изследвания при една толкова лека бременност (каквато имах до скоро). Това включваше 3 ултрасаунда и 2 кръвни, които проверяват хормоните - маркери за Даун (+ още един кръвен тест за други генетични)

Джутурна,  на мен не ми е текла коластра, но в майската отчетна момичетата бяха споделяли, че имат. Това не е ли добър знак? Може би пък по-бързо да слиза кърмата на жени, които са имали теч още по време на бременността?  Wink

А за кърмата покрай приключенията на Тинк се чудя - в този случай помпането не помага ли? Може би някои бебета нямат толкова сили в началото, знам ли?

Аз вчера пак бях на спешен прием. Чувствам се много зле и това вече четвърти ден Sad Било нещо вирусно и да чакам да отмине - така ми каза лекарката. Проблемът ми е, че от толкова кашляне страшно ме боли един мускул в горната част на корема (от тези, които се разделят по време на бремеността, та моят е в ляво). Не знам как да се справя с болката  Sad  Това е като много силна мускулна треска и представете си всяко покашляне като коремна преса... От отчаяние даже затоплих мястото, но не смея, че е на корема все пак.
Нищо не ми изписаха, имам за кашлицата в къщи някакви капки, които съдържат масло от мащерка и екстракт от пилка - при миналото боледуване ми ги дадоха, но аз тогава не ги взимах от страх да не ми предизвикат контракции.
И другото - днес трябваше вечерта да ходя на курс за подготовка за раждане, лекцията ни е на тема разпознаване знаците за раждане и ще се води от акушерка... С вирус не мога да отида в зала, пълна с бременни  Confused А да не ходя?!? Мислих си като вариант да отида с маска на лицето  newsm78

# 20
  • Мнения: 259
Честит 8ми март момичета!
Бъдете нежни и красиви, възторжени и вдъхновени! Съхранете женствеността и лъчезарието си! Обичайте и бъдете обичани!
  bouquet  bouquet  bouquet
Ех намерих ви и аз, тъкмо се бях отчаяла, че няма да имаме повече темичка и добре че се сетих да погледна тук. После ще пиша пак, че сега трябва да отивам на работа.
Мента бързо да оздравяваш.
Journey няма да ти е лесно в следващите 2 месеца, бързо и пълно възстановяване на мъжът ти.

# 21
  • Мнения: 13
mickey_82, и аз направих всички изслдвания които ми предложиха.
Да, притеснително е докато чакаш резултатите, но прецених, че нищо не губя от повече информация.
Много хора тук не ги правят по религиозни причини.

Juturna, аз имам коластра от 24 седмица насам. Малко е, колкото дребна монета, и избива основно вечер докато спя. Няма нищо притеснително, тялото се подготвя.

Мента, май в момента единственото което можеш да направиш е да с почиваш и да гледаш смешни филми.  Simple Smile
Съчувствам ти за болката, ама какво да се прави.

Аз ви послушах  отидох на хиропрактор за моя гръб - помага! Пак се клатя като пингвин, но не ме боли така зверски.
От тази седмица спрях да работя, лекарката ме посъветва да не се поставям на допълнителен стрес, ами да се съсредоточа върху умерено движение (вместо да седя в офиса по цял ден) и умствен релакс. Може и тъпо да ви се струва, обаче мен мие гузно, че излизам в болничен поне месец по рано от планираното... Не че фирмата ще падне зад гърба ми, ама де да знам.
Никога до сега не съм била в болнични, да чукна на дърво.

# 22
  • Мнения: 2 369
минавам само да кажа Честит празник на всички!. много любов и щастие на вас и всички,които обичате!

и аз чакам с нетърпение разказа на тинк.

# 23
  • Мнения: 3 241
Mentha, много неприятно с тази настинка Sad
Не знам какво да те посъветвам за курса - тъпо е да го изпускаш - ако имаш маска сложи и отиди!
За кашлянето - аз бях така в началото на 9тия месец - и личния лекар ми даде сироп за подтискане на кашлицата, защото тя влияе на шийката на матката. На мен изобщо не ми подейства и досега си кашлям Sad

Journey, благодаря за обяснението, ще попитам наистина директно в авиокомпанията.

Regina, браво за гърба, то не се издържа непрекъснато да те боли.

# 24
  • Мнения: 56
Едвам ви открих...
4естито беб4е на Тинк...живи4ко и здрави4ко да е!

# 25
  • Мнения: 7 914
Mentha
 да оздравяваш... Hug

Като кашлям или кихам ме пробожда яйчника Shocked

Тинк
нека всички сме с такива спокойни бебета Hug Heart Eyes


И аз се бях притеснила, че нямаме темичка Embarassed


# 26
  • Мнения: 233
Привет!  Grinning

Радвам се, че има нова темичка!

Аз също мога да споделя опит за пътуване с бебе и дете. С Мишел вече няколко пъти си идваме до България. Най-лесно беше, като беше бебе (на 2,5 месеца). Аз лично предпочетох да се снабдя с всички необходими големи неща в България предварително. Количка ми дадоха на заем, легло купих, щото така или иначе, при следващите ни идвания щеше да се наложи да има такава вещ при родителите ми. Столче за кола също купих. И така, пътувах първият път с малкото бебе само с едно кенгуро и 1 куфар. Столче за кола и да бях взела, нямаше да ми разрешат да го внеса в самолета. Но, това си е до авиокомпания.

Не знам дали знаете, но по летищата има стаи за деца, оборудвани с повивалник, детско легло, канапе, че дори и играчки съм виждала. Всъщност, само в София и Варна съм виждала и съм стояла в тях, но щом там има, какво остава за големите европейски летища. На мен ми бяха удобни тези стаи, защото можех на спокоиствие да си накърмя детето, да си почина....

Мента, много неприятно е това с кашлицата.  Confused Дано мине бързо!
А за курса - можеш ли да помолиш лекторката за отделна среща само с теб? Или пък да накараш някоя от другите мами да ти предадат основните неща. Знам, че не е като да си там, но е все нещо. 

На мен също не ми е текла коластра по време на първата бременност, но пък кърмата (коластрата) ми слезе веднага след като родих. Не знам дали имаше значение това, че ми сложиха бебето секунди след като се роди на гърдите и то засука импулсивно. И така да се е стимулирал процесът...

# 27
  • Мнения: 3 215
Привет и от мен! Честит 8-ми март! Пожелавам на всички ви много женски радости!  bouquet
Мента  Hug Да, вече си в 8-ия месец  Peace Пробвай с нещо хомеопатично срешу настинката. И аз бях с настинка тази седмица, имам синузит и хремата още малко ме тормози, но да чукам на дърво, преборих се. Основно с пчелни продукти (клеева тинктура, пчелен прашец с мед, лимони с мед) и хомеопатични таблетки против хрема и сироп против кашлица. Ако действително е вирус, може би не е много добра идея да се събираш с други мамчета. Сигурно има друг вариант да получиш информацията - говори направо с организаторите  Peace
Тинк, добре завърнали се у дома. Стискам палци да влезете в ритъм бързо!  bouquet
Journey , дано таткото да "проходи" по-скоро, че няма нужда да си супер-мама прекалено дълго  Praynig
Нашето първо пътуване със самолет сме го замислили за есента. Тогава, живот и здраве, ще сме на около 6месеца. С малко бебе сякаш е по-лесно да се лети. После има преходен период, през който е по-трудничко, и към 2-3 годинки вече разбират и могат да бъдат занимавани.

# 28
  • Мнения: 292
Здравейте мили мами,

Честит 8-ми март! Желая ви весели мигове през този ден и много слънчеви усмивки!



Мента, Juturna, радвам се че не сте ме забравили, милички. Мента, мерси за линка, много ме зарадва.
Вече нямам търпение да си видя мишочките. В сряда- 5 следобяд ще ми бъде секциото. Моля се всичко да бъде наред. Бъдете мислено с мен и ми давайте сила.  Hug. Мисля ви постоянно, дано и при всички вас нещата се развиват добре.  Hug

Мила Тинк, да ти е жива и здрава Дара. Нека ви носи радост и щастие вкъщи. Желая всичко най-добро на цялото ви семейство.

Инструктирала съм съпруга да пише няколко реда тук след като се появят малките и да ви уведоми. Дано да успее и снимчици да прикачи, че се очаква да сме в болницата 3-4 дни. До скоро.  Hug Hug Hug

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Честит празник, дами! Да сте обичани, здрави и благословени!  bouquet

Бюти, къде на софийското летище има *детска стая*? Терминал 1 или 2? Аз миналата година така бързах да се измъкна възможно по-бързо навън, че почти нищо не видях кое и къде.

Ментичке, да оздравяваш бързо!

Общи условия

Активация на акаунт