Бременни майки в чужбина - 23 тема

  • 32 195
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 914

И сега един въпрос- вие правихте ли изследването за синдрома на Даун и другите му гинетични болести?

Така или иначе задължително в 20 г.с. се прави задължителна фетална морфология. А синдрома на Даун е по желание. Аз го отказах първия път, мисля и сега да го откожа, понеже няма ясен отговор -  да или не. А евентуален процент...т.с мен не ме устройва и ще ми е по-добре да не си докарвам разни фобии Rolling Eyes

Renata2002
 ще ти стискаме палци в сряда Hug

# 31
  • Мнения: 3 215
Рената, миличка, стискам всички палци! Невероятно е да знаеш, че след броени часове ще гушнеш бебчетата си! Praynig  bouquet

# 32
  • Мнения: 292
Олд Спорт, Звездичка, благодаря милички  Hug. Олд Спорт, и ти си съвсем скоро, желая ти леки мигове докрая и безпроблемно раждане.

Момичета, сетих се за нещо. Дали ще е удобно някоя от мамите в САЩ да ми напише номера си в лични, за да текствам от болницата?  Благодаря ви.

# 33
  • Мнения: 233
Бюти, къде на софийското летище има *детска стая*? Терминал 1 или 2? Аз миналата година така бързах да се измъкна възможно по-бързо навън, че почти нищо не видях кое и къде.
пепеляшке, детската стая е на новият терминал (2) в София. Като влезеш в централния салон на летището, се пада отляво на чек-ин. Има табелки, а и всеки служител там ще ви упъти. Последно, преди 3 седмици полетът ми от София за Варна имаше 3 часа закъснение и ме заведоха там служителки, обещавайки ми, че ако нещо се промени около полета, ще дойдат да ме уведомят. В стаята не се чуват говорителите, затова.

Рената, разбира се, че мислено ще сме с теб! Не се притеснявай за нищо, наслаждавай се!  Hug

# 34
  • Мнения: 3 638
Рената, стиснати палци и от мен!  Hug Да знаеш само каква двойна радост те чака  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 131
Честит празник момичета с пожелания да бъдете винаги много обичани, ценени и уважавани...   bouquet

Благодаря на всички ви за споделените мнения относно изследванията за синдрома на Даун. Мислихме го с мъжа ми и решихме да се посъветваме с докторите и ако кажат ще го направим този скрининг. newsm78

Рената малко остана- стискаме палци.... Peace

Ментичке
бързо оздравяване, че си представям какво ти е...

Бързо оздравяване и на контузените татковци...

# 36
  • Мнения: 107
Европа и Израел вече са си легнали, но честит ви празник на всички, макар и с късно включване!   bouquet
Ментичка, много лошо с тази твоята болест, дано се оправяш по-бързо. Мен като ме беше хванала една кашлица януари месец и аз като теб имах мускулна треска на корема от кашлицата, ужасно просто. Отчитай се ако можеш да кажеш дали има напредък и какво си решила да правиш за класа.
Regina, браво за кайропрактора! Много се радвам, че имаш облекчение. Мен доста ме наболява кръста и сигурно и аз ще се консултирам с някой такъв.
Рената, ще чакаме включване от таткото, стискам палци. Пуснах ти и телефона ми.   Hug
Аз одеве бях на лекар, девойката се е обърнала с главата на долу, предполагам снощи е станало това, защото като легнах и така ме ръгаше, тъкмо се унасям и едни сритвания, сяпках се на няколко пъти и се въртях. Все още усещам потупвания ниско долу, не мога да разбера откъде идват, но доктора доста ме пипа и е сигурен, че главата е долу.
Звездичке, това, което те пробожда, не е яйчника, а е сухожилието, което придържа матката и е свързано с таза. Яйчниците ти вече не са там, те са изместени някъде назад  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 63
Renata2002 леко и неусетно да мине ти пожелавам и скоро да гушкаш така желаните принцеси! Колко е хубаво, че си ги износила до края - майка героиня. Ще чакаме новини от вас с нетърпение. Hug

 Абе, Боби нещо се загуби.... Дали е намерила темета, или свеки я е изтощила и сега съвсем не и е до писане  Wink Надявам се, че всичко е наред!

ultra_hunichka много е хубав новия ти аватар - аз като любител на черно-бялото да похваля фотографа!

# 38
  • Мнения: 1 436
мики, вие кой тест за Даун ще правите? Това, което аз правих беше УЗ и кръв в 12та седмица и после още веднъж кръв в 15-16та седмица. Като ти гледам лентичката, едва ли е същото щом тепърва ще се консултирате с доктора  Thinking. Ти кога си на ултразвук за пола  Mr. Green?

Мента, бързо оздравяване  Hug

Мерси на отговорите за коластрата   bouquet. Тъкмо се оплаках и днес в юлската и други се оплакаха  Laughing, явно повлякох крак.

# 39
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мерси за пожеланията!  Hug Болката в мускулите се разпростря и вече няма кътче по корема ми, което да не ме боли. Ако знаех как да се справя с тази болка, останалите симптоми изобщо не бих ги преживявала, то си е като обикновена настинка...  Rolling Eyes

Снощи отидох на курса обаче, помъкнах въоръжението от епохата на свинския грип (маски, спрейове за ръце и пр.) и това е - настанихме се в ъгъла, да не привличаме внимание...  сега под влияние от снощи само следя движи ли се бебето или кротува, малко ме шашнаха с предупреждението да съм наясно с движенията му.... Най-много ме хвана яд, че ми казаха, че не мога да даря кръвта от пъпната връв, защото болницата няма договор с Бърза помощ Shocked. Направо се замислих да си сменям болницата в този момент  ooooh!  Crossing Arms


Рената
, с теб ще бъда в мислите си през целия ден  Hug Стискам палци и ще чакам да разказваш, когато можеш  Hug

Маринаела Фло, видях, че и ти си се отбелязала - пиши как си? Как е малкото ти момиченце? Свикнахте ли вече заедно?

Момичетата в САЩ, познавате ли тази марка: http://www.erbaorganics.com/baby_body_wash.asp

По-горе Клерет беше написала нещо, за което и аз често се замислям... Мислите ли, че има някакъв генетичен фактор за това кога се раждат бебетата - дали навреме или са преносени/недоносени и т.н.? Майка ми не ни е износвала 40 седмици, а по-малко...  Thinking

# 40
  • FRANCE
  • Мнения: 2 235
Оппа едва ви открих.
Бързо оздравяване на болничките.
На нас ни се размина спешното прибиране заради лошите резултати на БХС. Успях да ги убедя че ако недай си боже бебето не е добре, то една седмица нищо няма да промени така че поне да не ни развалят ваканцията. Така че на 19 съм на среща с лекар. А сега още сме в БГ. Девойката е много доволна да се вози на шейна (за пръв път и е).


Усмихнат ден на всички, отивам да ви прочета  bouquet

# 41
  • Мнения: 628

Благодаря на всички ви за споделените мнения относно изследванията за синдрома на Даун. Мислихме го с мъжа ми и решихме да се посъветваме с докторите и ако кажат ще го направим този скрининг. newsm78


Мики, не знам на кое казват при вас "изследване за Даун", но единственото, което дава еднозначен отговор е амниоцентеза-та. Тя обикновено дава отговор за трите основни тежки синдрома, хромозомно обусловени - Даун, Едуардс и ...все забравям третия и казвам ... и сестра им.
Ние до нея стигнахме след подробно ехо, където гледат 20 и няколко "маркера". Так ани откриха "носа", иначе от глава до пети броят като луди фаланги на пръстите, мерят дори разстоянието между палеца и втория пръст на крака. БХС-то ми - троен кръвен тест - беше с перфектни показатели на хормоналните нива, единствено възрастта ме слагаше в рискова група (40 навършени). Този кръвен тест дава 60 % верни/коректни резултати. Не му се връзват много докторите тук ( предпочитат да гледат час и половина ровене по бебето с ехограф и тогава да препоръчат). При младите майки % на деца, родени с тези хромозомни синдроми е много по-голям от при възрастните,  точно поради ниския % на изследвания, такова е обяснението и ми звучи логично. Жалкото е, че няма обяснение на какво се дължат.

Вие най-добре се консултирайте с лекари (не зная на каква възраст си), най-добър съвет от тях ще получите. А ние ще ви стискаме палци да не ви пращат по такива изследвания Wink

Хайде, болните, моля ви се, какви са тез работи.  #Crazy Не стига гадното време навсякъде, ами и с болести сега ...оооо  bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • Мнения: 143
Влизам да пожелая успех на Renata. Изпращам позитивни мисли за утрешния ден. Всичко ще мине добре!   bouquet

# 43
  • Мнения: 107
Journey    bouquet
Bobi, тук правят троен или четворен кръвен тест за генетичните заболявания и едното от тях е Даун (еквивалентно е на БХС в Б-я). На амнио те пращат ако резултатите от тройния тест излязат, че са в рискова група. Също знам, че амнио препоръчват при близнаците, тъй като кръвните генетични тестове не отчитат правилно при тях.
Кръвните генетични тестове могат да бъдат направени през първи и втори семестър. Като гледам така Мики се класира за тези във втори. Аз като Джутурна правих и двете.
Боби, как си ти? Мъркате ли си с котето?
Мента, ужасно е това. Дано мине по-бързо. Относно тази марка козметика, никога не я бях чувала, но нещо не съм много въодушевена от химичните съединения в съдържанието.
На всички, които не споменах  Hug

# 44
  • Мнения: 292
Хуничка, Боби, Съншайн, Ментичка, Фата Моргана, Бюти, Джърни, Мики, и всички други, благодаря ви милички за окуражаването. Толкова се радвам, че ви има  Hug. Нищо, че ни преместиха. Важното е, че можем да си споделяме и да се подкрепяме.

Ментичка, оправяй се бързо и се грижи за себе си.

Целувки от мен.

Общи условия

Активация на акаунт