минерална вода преварена

  • 6 069
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Реших, че ще е по добра за нея и след 40 ден пие само от нея.
Но как така си решила?
Как изобщо можеш да бъдеш сигурна тази вода какво съдържа?
Ако тя просто си извира отнякъде, може само да се гадае за състава й и за действието му върху 4-месечното ти бебе.

# 16
  • Мнения: 387
Значи крайният избор е ,че вариянтите са-вода от чешмата,която трябва да поври поне 10 минути или изворна-например Девин,която може да се остави да заври само в ел.кана.?На мен например ми стана достакофти като прочетох тази тема,защото досега съм давала вода от чешмата от ел кана,която просто е завирала в нея.

# 17
  • Мнения: 1 595
Минералната вода не се вари, давай изворна "розов" Девин щом чешмяната не става за употреба.

# 18
  • Мнения: 3 621
Аз си купих кана Брита. Първо пречиствах чешмяната вода в нея и след това я преварявах 10 мин.
Когато сина ми навърши 8 месеца започнах понякога да му давам изворна Девин.
Момичета имайте предвид, че изворната вода НЕ трябва да се преварява също.

# 19
  • Мнения: 266
Аз давам трапезна вода, направо наливам от машината за вода, до преди 2 мес я изварявах за няколко мин. но вече давам направо. Но не съм давала чешмяна или минерална. Най-рано след 1 год. може да се дава.

# 20
  • Мнения: 27 524
Не съм преварявала никога вода. Купувах изворна и/или слабоминерализирана и сипвах директно от бутилката.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 295
Водите с ниска обща минерализация, като изворните, могат да се преваряват.
Това с повишаването на минерализацията е вярно, но донякъде. За да се повиши чувствително общата минерализация на водата, то трябва да ври, ври, та да изври. При преваряване в рамките на 10 минути това не може да стане.
Макар и изворна и бутилирана, водата не е бактериално чиста. На времето, когато розовият Девин излезе на пазара, от МЗ препоръчваха да се преварява преди употреба.

# 22
  • Мнения: 1 713
Спокойно, няма какво да ти е кофти, водата не е заразна, все пак, аз не преварявам  Peace
Това беше за misssixty223 , пропуснах  Blush

# 23
  • Мнения: 9 973
никога не съм преварявала

# 24
  • София
  • Мнения: 44 398
Водите с ниска обща минерализация, като изворните, могат да се преваряват.
Това с повишаването на минерализацията е вярно, но донякъде. За да се повиши чувствително общата минерализация на водата, то трябва да ври, ври, та да изври. При преваряване в рамките на 10 минути това не може да стане.
Макар и изворна и бутилирана, водата не е бактериално чиста. На времето, когато розовият Девин излезе на пазара, от МЗ препоръчваха да се преварява преди употреба.
че при врене от 10 мин половината вода изчезва.

# 25
  • Мнения: 125
Давам на малката изворна Девин и не я преварявам

# 26
  • София
  • Мнения: 15 295
че при врене от 10 мин половината вода изчезва.

Не е точно така.   Peace  Опитай. След като заври, не е нужно котлонът на е на max. Водата ври и на 100 градуса. Намаляваш температурата, няма нужда да кипи.
Една година преварявах водата на Иво.  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 44 398
е, опитвала съм цяла година докато преварявах водата извираше между 1/2 и половината обикновенно.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 295
Навремето, когато розовият Девин се появи на пазара, Валя Ахчиева му посвети едно предаване, в което се обсъждаше и въпросът с преваляването на бутилираните води, които се рекламират като такива за кърмачета. Тогава се изказваха някакви експерти.
Има стари теми в архива.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80588.0

# 29
  • София
  • Мнения: 39 941
На мен също ми е извирала към 1/2 от водата, особено ако я забравя на силен котлон. Затова винаги наливах пълна кана. Щот знам каква съм блейка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт