На колко месеца/ дни изрязахте ноктите и махнахте ръкавичките ?

  • 8 880
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 615
Щом се прибрахме от родилния дом изрязахме ноктите. Не съм слагала никога ръкавички и не съм чакала детето да заспи.

# 31
  • Мнения: 3 046
Ние също без ръкавички - роди се толкова мъничък, че му падаха и прочетох, че можел да се задуши с тях, та - айде  без! Ноктите на ръцете - 2-3 седмици след като се прибрахме, а на краката още не съм рязала Embarassed Просто там са още по-мънички и не мога да се престраша, а и не растат нещо... Shocked

# 32
  • Мнения: 641
Ноктите ги изряза мъжа ми когато Алина беше на 2 седмици,а ръкавиците ги носи близо 3 месеца,защото макар и с отрязани нокти пак се дереше.

Последна редакция: вт, 09 мар 2010, 09:33 от ангелина_ан

# 33
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Ръкавици носи до 1,5-2 месеца, ноктите ги отрязох за първи път пак тогава  Embarassed, ама от това рязане насам никнат като гъби след дъжд де и моите да растяха толкова бързо Crazy

# 34
  • Мнения: 9 776
Никога не съм рязала нокти, докато децата спят. Ръкавички също не сме ползвали. За дъщеря ми не помня вече, но на сина ми много бързо му растяха ноктенцата и ги режех и по два пъти в седмицата. Случвало се е да остане някое ъгълче, но на другият ден го оформям с ножичката пак. Имаме пила, но така и не сме я ползвали.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 484
Никога не слагала ръкавички. Ноктите му изрязах за първи път на около 2 месаца- до тогава бяха мекички и постоянно се отчупваха сами. Веднага щом станаха малко по-твърди започнах да ги режа, никога не съм ги изпилвала, просто внимавам с ръбчетата- гледам да не стоят остри. Досега има 2-3 случая, в които да е одрал.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 635
Щом се прибрахме от родилния дом изрязахме ноктите. Не съм слагала никога ръкавички и не съм чакала детето да заспи.

И аз така.

# 37
  • Мнения: 8 999
Не съм слагала ръкавички. Не съм пилила . Когато видех, че са пораснали, ги режех. За пръв път ги изрязах ден-два след като ни изписаха от болницата. Не съм рязала нокти, докато децата ми са спели.

# 38
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ръкавички не съм слагала. NaughtyНоктите му изрязах,като се прибрахме вкъщи. Peace

# 39
  • Мнения: 2 376
не е носила ръкавици с изключение на дните в болница, когато беше с абокат.
Искахме да научи, че има ръце.
На месец и изрязах ноктите, дотогава не се е налагало. 

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм пилила бебешки нокти.В началото се късаха,а после /на около 1м/започнах да ги режа.Режи ги когато бебето спи на спокойствие.

# 41
  • София
  • Мнения: 596
Не помня точно на колко дни сме ги рязали ноктите, но когато се прибрахме от родилния дом оправихме тоалета.
Не съм чакала да заспи, т.то в началото беше много спокоен, а и на по-късен етап го издебвах и режех. Не съм го оставяла да се дере.

# 42
  • Мнения: 925
Като се прибрахме от болницата му ги изрязах за първи път. Ръкавички не съм слагала. Като беше по-малък обикновено с баща му ги режехме докато се хранеше. Така мърдаше много по - малко. Сега вече е доста по-лесно мероприятието, даже си ръкопляскаме на всеки изрязан нокът  Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 1 139
Ръкавички не съм слагала.
Ноктите изрязах някъде около втората седмица Peace

# 44
  • Мнения: 1 424
Ръкавички никога не съм слагала на малкия. Ноктите ги изрязах може би месец след раждането - дотогава не се е налгало, защото бяха меки и той сам някакси си ги чупеше.

Общи условия

Активация на акаунт