На колко месеца/ дни изрязахте ноктите и махнахте ръкавичките ?

  • 8 887
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
Ръкавичките - само първия ден в болницата, после ги махнах. Ноктенцата им са мекички и си нанасят повърхностни драскотинки само, не е страшно. Не си спомням кога съм ги изрязала за първи път  Thinking

# 61
  • София
  • Мнения: 209
В родилния дом му сложих ръкавички, но когато се прибрахме ги махнах, че бяха доста широки и все ги губех по трасето. Пробвах на 10-тия ден да му изрежа ноктите докато още спи. Успях, но не ги изпилих и се надра жестоко. Последва период на дебнене да заспи и да ги изрежа, но накрая ми писна. От този ден до сега ги режа като е буден. Говоря му и,той май вече е свикнал с тази процедура, детето стои и си гледка пръстчетата. Неприятното е, че понякога започва да се дърпа и тогава изчаквам малко и отново "атакувам".

# 62
  • Мнения: 9 460
Ноктите изрязах на първата седмица след раждането,а ръкавички слагах до края на първия месец.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 789
Нокти рязах още в болницата, роди се с дълги и все си беше изподрала лицето. Ръкавички слагах някъде до към средата на втория месец newsm78

# 64
  • Мнения: 3 211
Ръкавички не съм слагала. Рязах ноктите още от началото.

# 65
  • Мнения: 1 710
Аз също не съм слагала ръкавички. Направих един-два пъти опит, но хем не беше наложително, хем много лесно си ги махаше.
Ноктите започнах да ги режа 10-15 дни след раждането с ножичка. Правя уточнението, защото на някои мами им е по-удобно с ножичка, на други с нокторезачка.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Ноктите ги изрязох около 15ден,ръкавички слагах с първото дете около една седмица.

# 67
  • Мнения: 22
след 40 ден

# 68
  • Мнения: 362
Изрязах му ги като беше на 5 дни.Бяха много дълги,а ръкавички не търпеше.

# 69
  • Мнения: 623
ноктите и ги махнах,като стана на 35 дена (личната лекарка каза,че не трябва да се режат преди първия месец иначе стават много твърди),но още е с ръкавички понеже много си бърка в оките и плаче после.незнам как ще я отучим

# 70
  • Мнения: 2 587
Не съм слагала ръкавички, за първи път изрязах ноктите на 5-6 ден.

# 71
  • Мнения: 48
На Дарина и сложих ръкавички още в родилното,а колкото до рязането можеби като стана 2 месеца  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 354
Слагах и ръкавички 1 месец, защото много се драскаше, след това започнах да и ги режа Peace

# 73
  • Мнения: 286
ами той поне 2 месеца стоя с ръкавици, защото много се драскаше. Иначе ноктите почнахме да ги режем като беше на няколко седмици, но бяха много остри.

# 74
  • Мнения: 572
Не съм слагала ракавички а на бебка и режа ноктите всяка седмица от както стана 1 месец Hug

Общи условия

Активация на акаунт