Жената ЛЪВ-За мен върхът,за другите останалото-22 част!

  • 15 910
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 006
Ам ко написах, Полинко?... мънкям си тука. Ти да не помисли, че съм изскокнала с некоя рецепта?  Joy
Така ми се дояде козунак сега. Козунак с прясно мляко, студено. И великденска салата с яйца.

# 676
  • Мнения: 156
Така ми се дояде козунак сега. Козунак с прясно мляко, студено. И великденска салата с яйца.
Скоро, Стефче, скоро! Laughing Не е кат Коледната капама, ей го де е Crazy Знам какво ти е, и при нас текат едни съкращения, уж в администрация ама знае ли човек Rolling Eyes Дано да имаме работа, чеееее ooooh!

Пък на Вий ще и требе фърчоплана /много оборотен тоз бреееее/ Wink, тъй че ко може, да и го заемеш Mr. Green.
Пращам го веднага! Само казва кога и къде! Mr. Green ЧуЕш ли Джес? Laughing

# 677
  • Мнения: 699
Аууууууууу, Тед, кви са тия вкусни кифли дет ми ги размЕташ тук пред муцуната. Добре, че имах сандвичи в хладилника. Искам рецептата сега и веднага.

От сутринта, то не бЕха, козунаци (за туй и аз имам вина), агнешко, кифлички, сега и великденска салата с яйца.

Ако знаете каква пролетна умора ме е налегнала. И като бутнем часовника съвсем ще се гътна. А имам много работаааааааааа. Не днес де. Ама от другата седмица кат се оправи времето ще ме побъркат.

Жу, ай разкажи по-подробно де. Аз още стискам палци, да взема да ги пусна малко, а?

Моя мъж е командировка и дали ще успее да се прибере тая вечер  newsm78 newsm78 newsm78

# 678
  • Мнения: 4 006
Мисля сега по празниците да се отям на вкусни козунаци.

При нас има едно хубаво. Ще ни дадат 180 лева във вид на купони. Ама да не си помислите ся, че мнооо сме арни.  Те ни се полагат всеки месец по 60 лв, ама не ни ги дават ами ги сбират и ни ги ръсят 3-4 пъти в годината. Голям смях - за Коледа, за Великден и лятото. В отпускарския месец горе-долу,. Явно да ни се нмират за домати и за сладолед на клечка. През останалото време - кучета нЪ яли, вълци нЪ е***и.  nazemiata

Хаясинка, временцето си е Йекстра, какво му намираш кусури? Ма верно ли в София сняг заваляло?
А мен пролетната умора знаете ли в какво ми се изразява. Всяка вечер се катурвам някъде към 8 часа на дивана и уж за малко така - да си отпочина и... взема, че заспя. После се събуждам към 11, за да си легна официално. Аз верно, чер съм си сънчо, ама чак пък толкова.  Thinking

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 16:21 от Stefka.k

# 679
  • Мнения: 156
Хаяско, ето:
                      Соленки-кифлички
1ч.ч. прясно хладко мляко
1ч.л. захар
мая, колкото кибритена кутия или суха мая 1с.л. + малко брашно / аз сложих едно пакетче суха мая/
 Това се разбърква и се оставя да престои 15 минути
Около 600г брашно
повече от 1ч.л. сол
1 яйце
3/4 ч.ч. олио
Омесваме тесто. Ако е твърдо добавяме мляко. Разделяме на 5-6 топки. Всяка топка разточваме на кора и разрязваме на триъгълници. В най-широката част слагаме натрошено сирене или кашкавал / а смятам, че и  със сладко ще стане/ завиваме на кифлички, като гледаме най-тънката част да остане застъпена, за да не се отворят при печенето кифлоците Laughing Първо го оставих да втаса малко тестото, но не много и тогава разточих корите. Пече се на 150-160*
Това е! Ако има въпроси, питай!

# 680
  • Мнения: 699
Къде сте лъвичкиииииии!

Тединко, мерси за рецептата. Въпроси разбира се имам.
1. Преди печенето втасваш ли ги пак или само преди разточването.
2. Аз също действам със суха мая, но не я втасвам, знам че сухата няма нужда. И ако действам така дали няма да има нужда да ги оставя да втасат 2 пъти.

# 681
  • София
  • Мнения: 6 210
Привет и от мен!
Ние вечеряхме и сега се опълам пред компютъра  Laughing.
Теди, рецептата изглежда много лесна и сполучлива, предвид "вкусните" снимки. Надявам се, че нямаш нищо напротив да я запиша в "Любимите ни рецепти" от първа страница? Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 6 210
Ааа, някой вече ги е добавил Blush!

Хаяси, чакай да ти кажа нещо, ама няма да ма бийш  Joy! Нали ми се пусна бримка на чорапа днес и влязох в Кауфланд да си купя друг чифт. Та както се мотаех между рафтовете, гледам при месата табела 50% НАМАЛЕНИЕ и подредени в кутии 12 бр. (840 гр.) омесени и оформени кюфтета за 3,60 лв. Огледах срока на годност, не беше минал и си купих  Mr. Green. Все бях чувала, че следобедно време правят големи намаления в тоя магазин, но за първи път ми се случва да го уцеля.

# 683
  • Мнения: 250
Ааа, някой вече ги е добавил Blush!

АЗ  Embarassed
Дано Теди да не се разсърди  Praynig

# 684
  • Мнения: 9 776
И аз съм тук, макар че ФърлАм по едно очо на Листопад Mr. Green.
питка

Ще потърся рецептата да я пуснем на първа страница, защото си струва - много е вкусна Heart Eyes.

# 685
  • София
  • Мнения: 6 210
Иха, браво, Поли! Аз пък фърлих едно очо на другите ти снимки и много тА молА, кажи какви са тез кифлички http://www.album.bg/polin_a/images/22036380/ Hug!?
Чоч, няма да се разсърди, Тединка е добра душа  Heart Eyes.
Стефи, днес вярно е прехвърчал сняг в София преди обяд, ама аз съм го пропуснала този момент.

# 686
  • Мнения: 9 776
Венче, http://smenvkuhniata.blogspot.com/2009/11/2-350-1-140-2.html тези са. Питката е по същата рецепта, така че направо ги сложи на първа страница. Аз напоследък много ги лансирам из форума, но не е щото познавам авторката на рецептата /благодаря и задочно, не се познаваме Hug/, а защото е много вкусно самото тесто Peace.

# 687
  • София
  • Мнения: 6 210
Ще ги сложа, благодаря!
Значи, ако правилно съм разбрала, омесва се тесто, а дали ще го цъкаш на малки кифленца или на голяма питка, няма значение, става и по двата начина,!

# 688
  • Мнения: 71
Ей, ще ме накарате да меся значи.... после някоя от вас ще трябва да идва с чук и длето да остъргва тестото по мен  Mr. Green

Теди...  Mr. Green надявам се утре да мога да ви кажа с точност за фърчоплана  Whistling

Тъкмо 'апнахме с щерката и отивам да си нагледам супата за утре. Днес се изявявам като върл готвач  hahaha Само дето в микса май имаше много чушки.... Thinking ша видим накрая

# 689
  • Мнения: 9 776
Ще ги сложа, благодаря!
Значи, ако правилно съм разбрала, омесва се тесто, а дали ще го цъкаш на малки кифленца или на голяма питка, няма значение, става и по двата начина,!

Аз ти благодаря Hug. И да, правилно си разбрала, както искаш оформяш тестото Peace.

Вий, дай и твоята рецепта Laughing. Бая зеленчукова ще да е таз супичка Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт