Орхидея - тема 3

  • 115 138
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 13 270
Здравейте, момичета!

Аз не пропуснах минитата  Mr. Green. Поне място не заемат  Grinning. Имаше само бели и тъмно лилави. Първо си помислих да почакам да ги преоценят, но още отсега киснеха във вода и бяха доста зле на вид и реших да не чакам. Лилавите бяха по-добре, но от белите едва успях да си избера. Утре ще ги снимам и ще ви ги покажа.

Ако някой си търси дендробиум с разцветката на Дани - имаше поне 2-3 в добро състояние в цветарския магазин в ХИТ маркет в Младост. Бяха по 20 лв. Имаше и доста камбрии - едри и с хубав вид.

И тъй като скоро не съм ви показвала снимки - да се отчета  Mr. Green. Вижте остатъка от "лимонката" какъв цвят има  Grinning. Почти бял е:



Тази пък при покупката имаше зачатък на цветонос. Цъфна само един цвят - доста по-наситено жълт(на снимката не личи), но пък почти без розово:

 

На тази също се разви втория цветонос и цъфнаха 2 цвята, доста по-големи от купените:

 

И на тази новите цветове са много по-наситени  Grinning:



И накрая да ви покажа и пафчето с двата си цвята. Пъпката между двата доста наедря и скоро ще се отвори:



Приготвила съм и други снимки, но ще ги оставя за друг път, че станаха много  Embarassed.

# 736
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319
нямам много за хвалене - трети цвят на лилавата хубавица, нови листа на марулестите камбрии Laughing  и толкоз  Hug
 Blush нова темичка ще има ли? да не ви изпусна  Blush

# 737
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Танче, отново показваш страшни красоти  Heart Eyes

И аз днес се сдобих с орхидея от Кауфланд, само, че не мини, а нормално фалче.
Минитата бяха много сладки, обаче ме е страх, че за нула време ще му видя сметката, пък и плуваха във вода  Confused
Снмките на новата ми орхидея са доста лоши, но с телефон и в сумрак - толкова. Утре ще направя по-добри /надявам се/


# 738
  • София
  • Мнения: 13 270
ku4o, честито! Много е красива! А то грозна орхидея има ли  Mr. Green? И с колко много цветове и разклонения е! Интересно ми е - от самия Кауфланд ли я купи или от цветарския магазин? Питам, защото в петък бях в Младост, а в събота и в останалите 3 магазина в търсене на шарено мини  Mr. Green. Навсякъде имаше само малки орхидеи, а не големи. Обикновено зареждат в четвъртък  newsm78.

re ge, Лаленце, подготвяте ли нова темичка? Да не ни заключат тази  newsm78. Имам една молба - ако включвате съветите от Ботаническата градина - озаглавете ги така, а не на Таня  Embarassed. Все пак аз само се постарах да предам думите на специалистите  Embarassed.

Днес така и не успях да снимам минитата, но обещавам и това да стане скоро  Mr. Green.

# 739
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319
пак разгледах снимките на Милето и ми се струва, че моята камбрия е онцидиум  Blush

# 740
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Таня, от Кауфланд в Перник я взех - имаше много такива - преоценени, по 8лв. Като цяло състоянието им е добро, но май са от 2 седмици /тогава имаха от същите/. Разцветките са бяло и розово и жълто и розово. Всички с по 2 цветеноса и много цвят. Но самият цвят е дребен, което пък им е чара.

# 741
  • София
  • Мнения: 6 010
Таня, доколкото разбрах този път ре_ге и Милето са замислили нещо за новата тема. Като се появат ще видим какво ще кажат.
кучо, голяма красавица си имаш! И цената ми изглежда доста приемлива Simple Smile
На мен вече започна да ми вехне една от по-новите орхидеи, но интересното е, че 2 цвята увяхнаха, но не паднаха, а започна да съхне и цялото клонче, на което са.

# 742
  • област Варна
  • Мнения: 270
Вчера с мъжа ми се разхождахме в морската и решихме да минем през Мимозата... то голяма красота, то голямо чудо... Имаше доста бели камбрии за 18 лева... един глупав въпрос - те само бяло ли цъфтят... ако да да ходя да си купувам.
Имаше и страхотни фалчета, но доста скъпи... омая ме едно със много нежен зелен цвят и сърцевината му беше много красива - по-тъмно зеленко с пръски... ама 48 лева (или 42 не помним)... ако беше към 25-30 го взимах веднага.
Не че нещо, ама още не ми е пристигнал цимбидиума и не знам колко ще ме оръсят за него... ако се окаже "подарък", мога да прежаля 40-те лева и да ида да я взема тая зеленката... ако не ми я отмъкне друг до тогава.
Ама цвета беше мммммм вълшебен, а аз както хич не обожавам зеленото....  Laughing

# 743
  • София
  • Мнения: 13 270
Таня, доколкото разбрах този път ре_ге и Милето са замислили нещо за новата тема. Като се появат ще видим какво ще кажат.

 Embarassed  Вярно, че беше Милето! Обърках ви!  Embarassed

Ку4о, досетих се, че нещо не е наред  hahaha. Как така са заредили в различен от четвъртък ден   hahaha? Такава обиколка да направим из цяла София, заради мини орхидейка  Mr. Green. Ама на мъжът ми му се искаше да купи повече от мен Mr. Green. Много ми се искаше да е нещо шаренко, а не бяла. На белите минита някак си цветовете са винаги малко по-дребни и хилави и много по-лесно загиват. Иначе се сещам каква големина е новата ти придобивка. И аз сравнително скоро си купих такава и точно със същото ме привлече  Grinning. Много са нежни. Но и на нея ми излезе цветче мутант  Mr. Green. Вижте:

 

Goody, може би наистина е онцидиум  newsm78.

espinoza, колкото и да е красива, аз не бих дала 48 лева за 1 цвете. За тези пари ще си купя 4 други, които ще ме радват повече  Grinning. А ако питаш камбриите дали са само бели - не, най различни цветове са(в подписа ми има няколко). Ако питаш дали белите ще си останат бели - мисля, че да. Само при фалчетата съм забелязала малки промени, но по-скоро в наситеността на цветовете. Все пак имай предвид, че най-лесно ще накараш фалче да цъфне и бих ти препоръчала ако е първа орхидея да е фалче. За мен от често предлаганите по нашите магазини орхидеи, цимбидиума и милтонията са най-трудни. Поне аз досега не съм успяла да ги накарам  Sad. От камбриите само 2 ми цъфтят.

Багира, беше ли в София или за друга събота и неделя ставаше въпрос?

# 744
  • София
  • Мнения: 6 010
Таня, пак сте хвнали промоцията с интерсните цветове! Много е красиво, но така на фона на останалите само. Ако всички бяха такива нямаше да е толкова зрелищно  Peace Харесва ми Simple Smile

# 745
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Танче, на теб май ти върви с "мутирали" орхидеи  Mr. Green
Ама са много чаровни с малките си дефекти де Heart Eyes

А Кауфланд в Пк го обичам - явно в града не са почитатели на орхидеите, та почти винаги има, макар да зареждат само 1 рафт Mr. Green
А тези специално са страхотни - както казах всички с по 2 цветеноса, като на повечето цветеноси има и разклонения. Моята е от семплите - само с 1 разклонение и второ тръгнало, имаше една жълта с общо 5 разклонения на 2та цветеноса  Shocked , обаче имам вече една със същата разцветка, та я оставих.
Корените изгледат много добре /има някои лилави участъци по тях, но предполагам това е заради оцветяването на самото цвете/, листата също, само от дупките на саксията се подаваше един леко поизгнил връх на корен, та мисля тази вечер да я извадя от саксията и да видя какво става вътре.

# 746
  • Мнения: 131
Боже, момичета, какви красоти, какви снимки сте показали, не мога да откъсна очи! Аз да ви покажа моята бяла, тъкмо мислех че се развива добре и вижте листото й  http://media.snimka.bg/6372/018999890.jpg. Незнам заЩо, надявам се е нормално. чудя се да го дръпна ли или не, да го скъсам имам предвид?  Hug

# 747
  • София
  • Мнения: 13 270
Тилде, спокойно! Само е остаряло  Grinning. В реда на нещата е  Grinning. Обаче не го дърпай, за да не нараниш розетката. Остави го да си падне само.

# 748
  • Мнения: 281
Таня,
В Ботаническата градина бях в събота по обяд.Голяма грешка е да отидеш точно по това време през лятото.Температурата беше към 50 С.  SickТоку що бяха орусявали растенията. SickСъчетание и с високата влажност беше непосилно за мен изпитание. ShockedПочти на бегом обиколих залите.Мъжът ми от предверието  викайки проверяваше дали съм добре. Embarassed
Направи ми впечатление не доброто състояние на орхидеите.Бяха с блед жълтав цвят.Цъфнали нямаше или почти нямаше. Повечето,в това число и вандите бяха в керамични саксии и кори.На кори висяха само видове,като бразията.
На излизане в последния момент зърнах цъфнала миниатюрна представителка на салеповите орхидеи:

a предверието въз големичък онцидиум:

Това бяха единствените цъфнали.

Така,че внимавайте по кое време ще посетите оранжериите! Wink

 

# 749
  • Мнения: 131
Здравейте момичета,отдавна не съм писала но ви чета редовно.Прочетох че обсъждате мини орхидеите.Моята е купена миналата година от Кауфланд,но след като прецъфтя я пресадих в нова по-голяма саксия.Сега вади нови листа и корени  и утре ще я заснема и ще ви я покажа.Кори за пресаждане на орхидеи продават срещу входа на Била на колхозния пазар по 4лв.

Общи условия

Активация на акаунт