Отговори
# 15
  • Мнения: 854
2 или 3 пъти съм си притискала гърдите насън, но за няколко часа и с усилено кърмене от потърпевшата гърда нещата отшумяваха. Направих и едно запушване на канали в първия месец, което пак беше от притискане, ама доста яко притискане, вдигнах температура, компреси, кърмене и за 24 часа бях 6 Mr. Green Откакто се регулираха нещата, т.е вече 5-6 месеца, кърменето е песен Hug

# 16
  • Мнения: 4 242
Ами аз отговорих за второто си дете, което кърмя в момента.  Не съм правила мастит и кърмя дълго.
Но с първото нещата стояха различно. На 30-я ден направих мастит и отбих веднага.

# 17
  • Мнения: 6 472
Няма опция за всичките гадни проблеми, които имаме от самото начало Cry Както и да е все още стискам зъби и кърмя Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 747
Нито масти, нито запушени канали, нито рагади. Пу да не чуе дявола...

# 19
  • Мнения: 5 255
Отговорих с предпоследната опция.
Мастит не съм правила - един път до сега съм имала запушен канал.
Това не ме е отказало, продължавам успешно да кърмя на поискване.

# 20
  • Мнения: 2 655
АЛИ на 14 месеца и отгоре.Още кърмя,  от три месеца бременна.
Не съм направила мастит, но често ми се случваха бучки, запушени каналчета, тежащи гърди и т.н. особено в първите месеци.
Бу ме ръководеше в това начинание и за няколко часа се прравях. Вземах мерки. Топли кърпи, слагах бебето често да суче и т.н.

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 19:26 от Бу

# 21
  • Мнения: 2 567
Досега кърменето е безпроблемно  Heart Eyes Е, малкото разравянето на зърната в началото мисля, че е съвсем нормално и не е болка за умиране.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
Слава Богу, не съм имала мастит или запушени канали. Засега се справяме безпроблемно с кърменето и се надявам и занапред да е така  Praynig

# 23
  • Мнения: 3 161
Писах, че съм имала мастит, ама не съвсем... запушени канали, Т в родилното, проблеми... не мога да кажа, че не съм имала проблеми, защото не е вярно - имах си и се справих (най-вече с често кърмене у дома).

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
АЛИ на 14 месеца и отгоре.Още кърмя,  от три месеца бременна.

Ще те бия аз теб!  smile3512

Първото дете го отбих на 45 ден заради мастит и последващо лечение с антибиотици (по лекарски съвет и мое желание).
С второто - два пъти мастит, разминах се обаче без антибиотик и 3-4 пъти яко запушени канали. Оправих се само и единствено благодарение на съвети от форума, за което благодаря!  Heart Eyes Май само рагади нямах, нищо друго не ни се размина...  Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 2 249
по тая точка, за съжаление, имам богата история. Когато Ради беше на 1г4м за първи път направих мастит(преди това и запушен канал не съм имала) и то изведнъж, без запушване преди това, без задържане на кърма или препълнение гърди и очевидно беше инфекциозен - жестоко втрисане и болки в тялото (не си спомням и от грип да съм се чувствала така). Лошото е, че се повтори следващия месец и след това отново и отново запушвания на канали (със склонност към мастит, ако не взема моментални мерки) всеки месец близо година. Беше малък кошмар, но в крайна сметка не се отказах, защото Ради очевидно не беше готов. Това, което ми помагаше донякъде беше диета без наситени мазнини (но пък и малко отклонение от нея ми се отразяваше)  и в крайна сметка лецитин, но не в препоръчваните дози от 3600-4800мг, ами за няколко дни доста по-голяма доза (четох някаде история на жена с подобни проблеми).

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Досега не съм имала никакви проблеми с кърменето-мастит,рагади,запушени канали-бях подготвена за всичко,но,слава богу,засега всичко върви добре.Изкарах няколко лактационни кризи,но благодарение на информацията в този форум се справих с тях доста леко Grinning.

# 27
  • Мнения: 1 704
Минах през всички възможни гадости свързани с кърменето, но не се отказах и благодарение на всички тук продължих да кърмя  bouquet 

# 28
  • Мнения: 8 463
Имах запушени канали.С малко лецитинче и с вашите съвети се оправих. Laughing

# 29
  • Мнения: 127
Аз съм от най-голямата група на отговорилите (поне дотук) - чак мастит не направих, но имах запушвания на каналите. Първото - още в болницата (единственото придружено с вдигане на температура, между другото), а последното - когато Цветина беше на година и един месец. Тогава всички се опитаха да ме убедят, че вече ми е време да спра да кърмя, но аз съм си инат и не се отказах. Проблемът беше, че и зърното ми беше адски разранено и не можех да се цедя, а девойката по това време вече категорично ми отказваше да суче през деня (търсеше цица само сутрин и вечер), та падна голямо надлъгване поне докато рагадата помина малко, за да почна да се цедя както трябва Tired
Оттогава насам се отказахме от сутрешното кърмене, но инициативата не беше моя Sad Вечерното остава, поне докато Цветина не реши друго!

Общи условия

Активация на акаунт