Кандидат кмет раздава адапте в Шейново

  • 3 460
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • sofia
  • Мнения: 562
излязохме доста извън темата, спирам
да и аз съжалявам за отклонението и се извинявам! Embarassed

# 76
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ася,просто имаш късмета на детето ти и гърдите ти да им е понасяла тази схема.При мен е точно същото като при Бубанка - първия  път с кърмене по описания от теб начин кърмих 40 дена,като последните 2 седмици от тях са били смесено хранене,докато ми писна и зарязах цялата работа.Не защото не съм имала желание да кърмя - а защото не знаех как и защото нямаше кой да ми каже как да се ориентирам дали има достатъчно мляко (според докторката ми щом детето плаче,не му стига,давай адаптирано,а майка ми изобщо не ме е кърмила,познати кърмачки нямах).
Кърменето изисква определени знания и умения - най-малкото това как се слага бебе на гърдата,защото е достатъчно да погледнеш темата Кои са изкуствено хранещите майки и да прочетеш защо се отказват жените да кърмят.Когато не знаеш,че всеки проблем е преодолим и как точно,минаваш на адаптирано,че и въздишаш с облекчение даже и за кърменето ти остава само кошмарен спомен.
Едно време на жените не им се е налагало да питат - защото от несъзнателната си възраст са гледали майки,лели,братовчедки,сестри,комшийки и прочее женски роднини и познати да кърмят бебета едно след друго и са попивали знанията за това без да полагат никакво усилие,като в допълнение винаги са имали към кого да се обърнат за помощ.Тази традиция отдавна е прекъсната - даже майките на повечето от нас не са имали към кого да се обърнат,в допълнение от медицинския персонал се дава погрешна информация и нещата стават мисия невъзможна,ако не положиш съзнателно усилие да се научиш.
Но всичко това вече сме го дъвкали толкова пъти...

# 77
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Естествено, че кърменето не е проста работа както е казала Хедра. На мен никой не ми показа, нито каза...нито как, нито колко- за това се сдобих с куп проблеми, следствието от които са едни от най-кошмарните ми спомени. Е как човек да иска да кърми следващия път? Нито бях толкова смела (въпреки форума), нито бях мотивирана.
Относно за това едно време как са кърмили...ми да- нямало е интернет и особена информация по въпроса, но са ми разказвали, че е било нещо като неписан закон старите жени да помагат на по-младите...

Колкото повече инфо по въпроса ( пък и не само по този въпрос) има- толкова по-добре!
Но, че някакъв си кандидат-кмет занесъл адапте в родилния- ами супер! Родилните домове нямат ли нужда от адаптирано мляко? Как го закупуват- от бюджета си ли? Ами в този случай човекът само помага! Никоя майка не би литнала към адаптираното мляко ако е мотивирана да кърми. Така мисля аз.

# 78
  • Мнения: 3 926
Естествено, че кърменето не е проста работа както е казала Хедра. На мен никой не ми показа, нито каза...нито как, нито колко- за това се сдобих с куп проблеми, следствието от които са едни от най-кошмарните ми спомени. Е как човек да иска да кърми следващия път? Нито бях толкова смела (въпреки форума), нито бях мотивирана.
Относно за това едно време как са кърмили...ми да- нямало е интернет и особена информация по въпроса, но са ми разказвали, че е било нещо като неписан закон старите жени да помагат на по-младите...

Колкото повече инфо по въпроса ( пък и не само по този въпрос) има- толкова по-добре!
Но, че някакъв си кандидат-кмет занесъл адапте в родилния- ами супер! Родилните домове нямат ли нужда от адаптирано мляко? Как го закупуват- от бюджета си ли? Ами в този случай човекът само помага! Никоя майка не би литнала към адаптираното мляко ако е мотивирана да кърми. Така мисля аз.
  202uu
Знаех си аз, че има защо да те харесвам!  Heart Eyes Само дето той не е подарил млякото на болницата, а на самите родилки да си го носят вкъщи. Ама няма смисъл да го разнищваме. Стана добре, че някой поне обърна внимание на това "недоразумение" и евалла на Базилиск, че провокира обръщането на внимание. В случая не се прави "буря в чаша вода", а всяка малка стъпка е крачка към промяна. Както се казва - капка по капка - вир Grinning Идеята на повечето мами тук е не да заклеймяваме ползващите адаптирано мляко, а просто решението им да е взето на базата на информация и личен избор, не на "стечение на обстоятелствата".
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 79
# 80
  • Мнения: 3 161
Естествено, че кърменето не е проста работа както е казала Хедра. На мен никой не ми показа, нито каза...нито как, нито колко- за това се сдобих с куп проблеми, следствието от които са едни от най-кошмарните ми спомени. Е как човек да иска да кърми следващия път? Нито бях толкова смела (въпреки форума), нито бях мотивирана.
....
Никоя майка не би литнала към адаптираното мляко ако е мотивирана да кърми. Така мисля аз.

Ерика, аз ли нещо не съм те разбрала, или това е първия път дето съм съгласна с теб (е поне с първата част? )

Само не разбрах ти защо си литнала към адаптираното - защото не си била мотивирана, както казваш, или защото в болницата са ти спретнали този кошмар? Мисля си, че повече е второто.

А иначе, може да се каже, че е проста работа кърменето - щом и циганките го могат, и бабите ни са го правили - но нарочно се прави да не е проста. Ами ако фирмите производителки на АМ дават процент на здравните работници, за да им рекламират продуктите, или ако примерно постоянно им правят семинари, раздават 'подаръци' и им обясняват колко страхотни са продуктите им - няма ли да правят те минимума, за да мотивират майките да кърмят, и няма ли да им пробутват адапте при всяка възможност? Ето затова трябва да говорим за кърменето, да вдигаме шум, да мотивираме майките, да информираме медиите. И затова трябва да се радваме и поздравяваме при всеки малък, но в същото време знаков успех като тази статия.

# 81
  • Мнения: 3 550
Този план вече го публикува тук Хедра, имаше и специална тема по въпроса:
http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1222
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44921.msg835162#msg835162

# 82
  • Мнения: 3 926
Стейси, аз затова не пуснах нова тема Embarassed ама май грешно съм разбрала ooooh! Защото си мислех, че Хедра пуска проекта, а те вече са го приели... ама нищо де Wink Нека си седи тук един линк (нищо, че и другаде го има)

# 83
  • Мнения: 3 550
Всичко е наред!  Heart Eyes  bouquet
Да живее спам-ът! Наспамихме се тук в изобилие! newsm75 newsm79 newsm28

# 84
  • Мнения: 819

и как са кърмили жените преди да го има форума?!
който е искал е търсел информация и си е кърмел!
 Grinning

newsm10

# 85
  • Мнения: 3 161
Преди да го има форума, както и сега, когато го има, но не всички майки влизат тук, доста жени са отбивали без време и са се оплаквали, че им е спряла кърмата. Нищо ново, сякаш не сте го чували 15 000 пъти. А преди да ги има настоящите теории на мнозинството наши педиатри, жените са си кърмили както им дойде - не са спазвали трите часа, не са давали водичка, слушали са бебетата си - така че и без форум са се оправяли, и то по-добре от много от майките, които слушат педиатрите си, вместо да слушат децата си и собствения си майчин инстинкт.

# 86
  • sofia
  • Мнения: 562
Преди да го има форума, както и сега, когато го има, но не всички майки влизат тук, доста жени са отбивали без време и са се оплаквали, че им е спряла кърмата. Нищо ново, сякаш не сте го чували 15 000 пъти. А преди да ги има настоящите теории на мнозинството наши педиатри, жените са си кърмили както им дойде - не са спазвали трите часа, не са давали водичка, слушали са бебетата си - така че и без форум са се оправяли, и то по-добре от много от майките, които слушат педиатрите си, вместо да слушат децата си и собствения си майчин инстинкт.
може и да има такива на които им е намаляла кърмата, но има и много при които не се е променила, въпреки така оплюваните теории, които искам да кажа че не са никак нови, защото аз самата съм отгледана по този метод, и брат ми и мъжа ми и брат му, и всички ние сме кърмени поне до десет месеца, а аз съм кърмена до годинка(останалите им спряно кърменето не заради намляване на кърмата а поради други банални причини)!
ще добява и още нещо в провинцията, и като казвам провинция говоря за малките градове, където със сигурност не са и чули за форума, слушат само лекарите и си кърмят децата успешно! Wink

# 87
  • Мнения: 30
ще добява и още нещо в провинцията, и като казвам провинция говоря за малките градове, където със сигурност не са и чули за форума, слушат само лекарите и си кърмят децата успешно! Wink
Цитат

     Е не е каквото да не сме чували за форума и сайта.
     Но аз искам да отбележа,че тук има бебешки бум.От безкраината редица майки абсолютно никои не кърми.Нещо повече-повечето смятат, това за губене на време.Всички слушат педиатрите си и дори не им хрумва,че тези доктори не са вездесъщи.Лично аз също се сблъсках неприятно с кърменето.Родих в Габрово където педиатрите 3 дни се криха от "майката с хлътналите зърна".Побърках се за две седмици и ако не беше този форум нямаше да мога да си въстановя млякото.Така и не можах да кърмя,а се цедя и до днес.
     Всеки ден се ядосвам защо не съм била по информирана, а съм разчитала на "лекари,педиатри и там подобни"
     Също трябва да кажа,че майките с които общувам определено ме смятат за откачалка да се занимавам с тези глупости вместо да си гледам животеца.А заговоряли против любимите им сокчета или за късно захранване вече си мислят, че с моите глупости държа детето гладно и жадно.Чудя се как успявате да убедите някоя мама, аз вече изобщо не говоря и лъжа безсрамно педиатърката си за всичко.

# 88
  • Мнения: 3 550
Браво, Во! Сигурно никак не ти е леко. Rolling Eyes Особено в малък град, където сигурно всички млади майки се познават и тема на разходките е чие гардже какво яде, седи ли, ходили, ползва ли вече гърнето.   bouquet

# 89
  • Мнения: 772
И аз исках просто да успокоя Во, че и в София, както чувам /на мен не ми се е случвало, но може би просто защото ходя и на работа и не съм установила контакти с кварталните мами/, има много некърмещи майки, които се "безпокоят" и "оплакват" кърмените деца;

Общи условия

Активация на акаунт