Машина за хляб-29 част

  • 44 629
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 015
Петя, следобед ще я правя, но утре обещавам да я покажа  Grinning

# 691
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И аз съм съвсем отскоро тук, но за тези няколко месеца това ми стана любимата тема.
Поздрави за всички знайни и незнайни потребители, дали по малко от себе си, за да я има тази темичка толкова години!

# 692
  • Мнения: 37
Здравейте!
Честит юбилей!
Скоро попаднах на темата и се зачетох с интерес, получих ценна информация.
Аз имам хлебопекарна Аляска от около две години, но така и не можах да направя хубав пълнозърнест хляб в нея.Ще съм много благодарна, ако някой ми препоръча сполучлива рецепта.

# 693
  • Мнения: 125
Честит юбилей!!  Ей, Дядо Хаджия , просълзи ме  Grinning
Стихийно Бедствие, ние пътувахме с колата мила,аз съм от МД, но пак ми беше притеснено малко. Завих в черен пакет за боклук, но не ровиха в багажа. На обратния път даже се престраших да взема от майка ми аерогриля, тук му викат Флейвър Уейв Турбо Овън.

# 694
  • Мнения: 786
ЧЕСТИТА ПЕТИЛЕТКА  Mr. Green  bouquet
Дядо Хаджия,ако щеш вярвай просълзи ме.Страхотни слова Hug / баща ми има същия стил и винаги се възхищавам като прави някое изказване за празник у дома/.
Аз също съм от новодомците тук и се радвам ,че ви има и благодарение на вас преоткривам кулинарията.
Спирам с думите и почвам с делата.Това сътворих снощи по рецепта на бащата на Ердинч.Да ме извиняват постещите.
Почерпете се за нашия празник и за БЛАГОВЕЩЕНИЕ  Wink

# 695
  • Мнения: 765
Помагайте!
Направила съм голяма глупост. Изхвърлих часто т хляба, направо се едната бъркалка-без да се усетя и ...кучето я е изяло.
Къде мога да намеря нова, дали се пордават като резервни части?
Мулинекс 6000 ми е хлебопекарната.

# 696
  • Мнения: 11 747
Кучето ще я изака, следи го.

# 697
  • Мнения: 765
Проблемът е, че не е станало сега, а миналата седмица и аз чак сега връщам лентата назад  ooooh!

# 698
  • Мнения: 2 214
Такаааааааа, да ви разкажа за един от най успешните ми опити за вкусен ръжен хляб.
Все не ме удовлетворяваше нещо, или структурата или пък вкуса.
Търсих една подправка в Кауфланд и случайно се натъкнах на кутийка със "Ръж печена мляна"
Ето, благодарение на тази ръж ми се получи един страхотен хляб.
Мек и пухкав много ухаеше на ръж и притен за консумация.
Правих го през ноща затова нямаше как да добавя ким или каквото и да е.
Ето я и рецептата.
Пухкав ръжен хляб с мед и трици

Честита годишнина на всички участнички и наблюдатели.
Дядо Хаджия от скромност нищо не е казал за себе си.
Благодаря ти за терпението към всеки, желанието да помогнеш на всички, умението да общуваш по различен начин, и споделянето на радоста за успехите. Heart Eyes
Алёнушка Heart Eyes

По принцип не се включвам в такива дискусии, но мисля че трябва да кажа няколко думи в защита на печките с една бъркалка.
Преди всичко мисля че качеството на хляба най вече зависи от уменията на домакинята, качеството(искам да подчертая качеството а не марката) на машината и продуктите.
По повод това че машината с две бъркалки може да прави повече тесто, сигурна съм че не зависи от количеството на бъркалките а от капацитета на машината.
Имала съм достъп до не една машина и мога да кажа че Бревилето ми въпреки че с една бъркалка меси много по добре и тесто става с по добра констистенция от колкото на една приятелка с две бъркалки (няма да коментирам марката за да не засегна никой).
Вярно че може да се направи и малък хляб в горизонталния контейнер, но вънешния му вид (лично за мен) не е толкова привликателен колкото във вертикалния контейнер.
За момичетата които сега избират машина мога да кажа че  покупката на печка за хляб много ми прилича на купуването на кола, ако сте млад шофер без опит , купете си евтина кола и тренирайте много и често, след няколко години опит ще знаете от какво точно имате нужда, и колко точно сте готови да платите за всяка характеристика която има в машината.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 11:27 от г-жа Стихийно бедствие

# 699
  • Мнения: 293
Добро утро на всички , пак по терлички да се промъкна ... чудех се къде да помоля за едни стиснати палчета (кой където има свободни)....и реших тук  , че ви чувствам най-близки...Днес ще меся питка.За здраве и късмет (имам огромна нужда от него точно сега)...и дано Господ е с мен този път...

# 700
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Радвам се, че има такава тема във форума Simple Smile. Благодаря на всички вписващи в нея, защото научих много от вас и разбира се има мнооого още да уча, съвсем в началото съм Wink.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!   bouquet

Все на хубави изделия да ни върви  Heart Eyes и да не ни се лепи Wink!

# 701
  • Варна
  • Мнения: 208
Честит Рожден Ден на темичката!

Вие сте причината от 2 години да мечтая за машина за хляб, и от 3 месеца да имам  Mr. Green
Чета ви често, събирам рецепти, съвети, благодаря ви за което   bouquet

# 702
  • Мнения: 767
Безмълвна и развълнувана чета думите на всички вас, които сте като част от моето семейство - ставам и лягам с мисълта за вас, радвам се на успехите ви, както и вие на моите!  bouquet Винаги тук, при вас, намирам утеха за несполуките си и добро настроение! Благодаря ви!  love001 newsm51
Честит юбилей!
П.П Дядо Хаджия, гледам, че Raya е писала една страница преди теб! Hug

# 703
  • Мнения: 937
Честит юбилей и от мен!
Аз питах за избора на хлебопекарна и вчера майка ми купи една от ТСМ за 99лв. с две бъркалки, 850 мощност и до 1250 кг, и сега като прочетох препоръките ви без да искам или да знам сме налучили правилната комбинация. Днес купувам суха мая и повечко брашно да си имам и ще пробвам с тесто за пици като начало.
Вече имате нов член в колектива ви! Благодаря за събраната информация, която още вчера разпечатах в секторите рецепти и съвети наистина има страхотни неща и се запретвам и аз!

И почвам с въпросите  Embarassed винаги ли маята преди да я сложа към другите продукти трябва да е разтворена както си трябва или зависи от рецептата? Благодаря!

# 704
  • Русе
  • Мнения: 7 802
Честит 5-ти РД!
Огромно благодаря на всички майстори и майсторки за съветите и подкрепата!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт