Формички за сладки "Фунийки"

  • 40 902
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 199
Разходете се до Шумен и си вземете.Поне сте близо. Laughing Wink

В Шумен къде ги има?
  bouquet

# 16
  • велико търново
  • Мнения: 585
Мой та майка ги прави с капачките от кисело мляко от много години.
А аз си събрах от фрозо на малката когато го пиеше това мляко страхотно фолио дебело и с идеална форма и са по-големи от на киселото мляко.Моят съвет е да си събираш и така да си ги съхраниш да си имаш когато решиш да направиш. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 503
Точно това щях да кажа и аз.Фолиото наистина трябва да бъде от най -твърдото.
Веднъж се пробвах да направя с фолиото от сегашните кисели млека и нищо не стана.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Точно това щях да кажа и аз.Фолиото наистина трябва да бъде от най -твърдото.
Веднъж се пробвах да направя с фолиото от сегашните кисели млека и нищо не стана.

Абе става, но трябва много внимателно да се работи. Аз първия път също не успях, и сложих вътре фолио за да стане по твърдо, но после едвам ги изкарах, като се опекоха, голям зор беше. Следващия път вече пробвах само с капачки от кис. мляко и внимавах много да не ги деформирам при слагането на тестото, получи се, после много лесно ги изкарах.

# 19
  • Мнения: 679
Благодаря на всички отговорили!
Днес ходих до магазинчето на Стефан Стамболов. В момента нямаха бройки, а и матрицата им била повредена. Цената на една формичка е 3 лв., което ми изглежда доста дебело.
В крайна сметка реших, че ще пробвам да направя фунийките с фолио. На мъжа ми нещо не му се занимава да ми огъва капачки за буркани. Дано пък се навие някой път.
Ще покажа крайния резултат събота или неделя Simple Smile

# 20
  • Мнения: 24
Благодаря на всички отговорили!
Днес ходих до магазинчето на Стефан Стамболов. В момента нямаха бройки, а и матрицата им била повредена. Цената на една формичка е 3 лв., което ми изглежда доста дебело.
В крайна сметка реших, че ще пробвам да направя фунийките с фолио. На мъжа ми нещо не му се занимава да ми огъва капачки за буркани. Дано пък се навие някой път.
Ще покажа крайния резултат събота или неделя Simple Smile
бебка и бебко направих си около 25 бр. за около час давам снимка за да добиеш представа как изглеждат и колко са големи ]http://www.album.bg/lazarovyfamily/images/22087808/]
Лесно е с ножичка изрязваш по ръба на капачката и после завиваш на фунийка около пръста. След петата фунийка ще си задобряла  Peace
P.S. Идея си нямам защо излизат две снимки  Crazy

# 21
  • Мнения: 503
Благодаря на всички отговорили!
Днес ходих до магазинчето на Стефан Стамболов. В момента нямаха бройки, а и матрицата им била повредена. Цената на една формичка е 3 лв., което ми изглежда доста дебело.
В крайна сметка реших, че ще пробвам да направя фунийките с фолио. На мъжа ми нещо не му се занимава да ми огъва капачки за буркани. Дано пък се навие някой път.
Ще покажа крайния резултат събота или неделя Simple Smile
3 лв за бройка? ShockedМногичко ми се вижда.Та едно сито е 2лв.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 103
Ето една идея с обикновено алуминиево фолио
 Peacehttp://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=12988
Тази рецепта е много сполучлива. Направих половин доза и станаха много вкусни. Имаме от специалните метални формички. Изрових ги от шкафа , след като видях рецептата.



http://varnenec.snimka.bg/daily/funiiki.482145.17776435

# 23
  • Мнения: 503
Браво! Hug Страхотно си се справила и не си допуснала грешката като мен ,да навивам лентичките тесто до края.Като резултат се получиха грамадански фунийки.Не мога да си намеря рецептата и да я сравня с твоята.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
А дали не става и с шприцове, от едновремешните метални?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Кое ще шприцоваш-тестото или крема newsm78

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Не, да ги използваш вместо формички.

# 27
  • Мнения: 679
Здравейте, и аз днес направих фунийките, само че като направих фунийките от фолио някои бяха по-големички и сега си имам фунийки гигантчета  Mr. Green Но пък изглеждат много вкусни. Довечера ще покажа и снимков материал.
Иначе варианта с фолиото е много удачен. Лесно се правят, лесно се махат от готовите фунийки, ползвах ги многократно.  Peace

# 28
  • Мнения: 335
аз имам фунийки направени от капа4ки за буркани
имам си около 60 бр
само да кажа 4е на снимка малко по горе видях една мама ги е наредила легнали
аз ги пека прави
и стават мн по добре
бухват от всички страни и си нямат това изгорялото отдолу, нямат и дъно и са мн красиви после
но всичкоп е въпрос на предпо4итание
само се внимава като се сложат във фурната да не падат
ако някоя падне внимателно я вдигам и няма проблеми
така наведнъж пека по около 35 36 фунийки
слагам ги в най голямата си тава, може и тавата на фурната
Simple Smile

понякога ги правя пълнени с нишесте ванилия или шоколадово нишесте, стават и с крема на др йоткер
отгоре ги ръся с кокосови стърготинки, с орехи мляни, с шоколадови пръ4ки...
слагам ги в хладилника и ми стоят много време, може и цяла седмица

# 29
  • Мнения: 22 867

azals, идеята ти да се пекат изправени е страхотна! Много ти благодаря, не ми е идвало и на ум!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт