Формички за сладки "Фунийки"

  • 40 899
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 679
Моля за помощ, искам да направя въпросните фунийки, но нямам формички. Иска да си купя готови, но в два магазина ударих на камък. Ще съм благодарна ако някой сподели от къде мога да си закупя!
Четох също, че мога да се направят с домакинско фолио, но се чудя дали няма да се мачка формичката при навиването на тестото  Thinking
Четох и за станиола от кофичките от кисело мляко, но искам да ги направя през почивните дни и дотогова не мога да събера толкова станиолчета, при все че консумираме доста кисело мляко  Mr. Green
Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 22 867
И от капачки за буркани съм виждала направени.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 139
Ето една идея с обикновено алуминиево фолио
 Peacehttp://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=12988

# 3
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
вариант е да отидеш до някой тенекеджия , такъв който прави фунии,лейки и още куп подобни дреболийки.В моя град обикновено тенекеджиите са турци,но са много добри в занаята си Wink,и ако имаш от някого да вземеш формичка за мостра ще е най добре...мисля че само на такива места могат да ти направят Thinking
формичките които аз имам са от майка ми,а когато тя е била на моите години баща ми, и ги е направил в завода където са работили....по магазините за домашни потреби и аз не съм виждала да продават Thinking

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
в близост до Женския пазар има едно магазинче където се предлагат всякакви форми за сладки и шприцоване....ако идваш от Хр.Ботев към пазара минаваш от ляво първата пряка и го намираш след 15-20м.

# 5
  • София
  • Мнения: 586
в близост до Женския пазар има едно магазинче където се предлагат всякакви форми за сладки и шприцоване....ако идваш от Хр.Ботев към пазара минаваш от ляво първата пряка и го намираш след 15-20м.

Doli, можеш ли да кажеш по коя от преките от Ботев към пазара? Praynig
Ако работи линка, би трябвало да показва точно този район:
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=3037a76b060f6429c6a079cb9a021688&tip=1

# 6
  • Мнения: 904
Направи си от капачки за буркани, мама има такива и когато някоя вече е много намачкана я подменя с нова, не може да нямаш капачки, пък и да нямаш си вземи едно стекче и ще си направиш.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз си правя от капачките от кофичките на киселото мляко. Видях в един сайт да продават, бяха нещо като пластмасови, но по-скоро приличаха на фунийки за сладолед не ми харесаха. Аз обичам да са по-широки вътре за да се събира повече крем и затова не си купих. Ако искаш ще потърся сайта!?

# 8
  • космополитно
  • Мнения: 941
Провери в Софийскката сладкарска борса! Би трябвало там да има!?

София 1505, ул. Кадемлия 6
029442053; 0888619693; 0889521817

Имат и сайт, но не знам защо тук не излиза,линка, който ти откопирам!?



Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 15:07 от Venecias

# 9
  • Мнения: 503
Чудно! newsm78 В нашият град ги има в почти всички магазини и борси за домашни потреби .

# 10
  • Мнения: 211
в близост до Женския пазар има едно магазинче където се предлагат всякакви форми за сладки и шприцоване....ако идваш от Хр.Ботев към пазара минаваш от ляво първата пряка и го намираш след 15-20м.

Doli, можеш ли да кажеш по коя от преките от Ботев към пазара? Praynig
Ако работи линка, би трябвало да показва точно този район:
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=3037a76b060f6429c6a079cb9a021688&tip=1

Пряката е Стефан Стамболов. Като тръгнеш от светофара на Ботев и Тодор Александров, се пада отдясно, преди Пиротска. Малко магазинче, има не много видима табела с точилка на нея.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Чудно! newsm78 В нашият град ги има в почти всички магазини и борси за домашни потреби .

Не знам от кой град си, но във Варна са дефицит. Обиколих доста магазини за домашни потреби, но никъде не намерих.
Освен тези: http://www.profysonline.com/bg/ProductDetails.aspx?CategoryID=39 … amp;ProductID=443 Но са скъпи, и не ми харесаха.

# 12
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Не знам от кой град си, но във Варна са дефицит. Обиколих доста магазини за домашни потреби, но никъде не намерих.
Освен тези: http://www.profysonline.com/bg/ProductDetails.aspx?CategoryID=39 … amp;ProductID=443 Но са скъпи, и не ми харесаха.

Абсолютно вярно! И аз съм от Варна и те такова "чудо" - не се намира. Сама си ги правя от фолио, правила съм и от капачките на киселите млека.

# 13
  • Мнения: 503
Разходете се до Шумен и си вземете.Поне сте близо. Laughing Wink

# 14
  • Мнения: 66
В това магазинче на Стефан Стамболов са много тънки и нестават.
Миналата година си купих и не са сполучливи

# 15
  • Мнения: 2 199
Разходете се до Шумен и си вземете.Поне сте близо. Laughing Wink

В Шумен къде ги има?
  bouquet

# 16
  • велико търново
  • Мнения: 585
Мой та майка ги прави с капачките от кисело мляко от много години.
А аз си събрах от фрозо на малката когато го пиеше това мляко страхотно фолио дебело и с идеална форма и са по-големи от на киселото мляко.Моят съвет е да си събираш и така да си ги съхраниш да си имаш когато решиш да направиш. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 503
Точно това щях да кажа и аз.Фолиото наистина трябва да бъде от най -твърдото.
Веднъж се пробвах да направя с фолиото от сегашните кисели млека и нищо не стана.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Точно това щях да кажа и аз.Фолиото наистина трябва да бъде от най -твърдото.
Веднъж се пробвах да направя с фолиото от сегашните кисели млека и нищо не стана.

Абе става, но трябва много внимателно да се работи. Аз първия път също не успях, и сложих вътре фолио за да стане по твърдо, но после едвам ги изкарах, като се опекоха, голям зор беше. Следващия път вече пробвах само с капачки от кис. мляко и внимавах много да не ги деформирам при слагането на тестото, получи се, после много лесно ги изкарах.

# 19
  • Мнения: 679
Благодаря на всички отговорили!
Днес ходих до магазинчето на Стефан Стамболов. В момента нямаха бройки, а и матрицата им била повредена. Цената на една формичка е 3 лв., което ми изглежда доста дебело.
В крайна сметка реших, че ще пробвам да направя фунийките с фолио. На мъжа ми нещо не му се занимава да ми огъва капачки за буркани. Дано пък се навие някой път.
Ще покажа крайния резултат събота или неделя Simple Smile

# 20
  • Мнения: 24
Благодаря на всички отговорили!
Днес ходих до магазинчето на Стефан Стамболов. В момента нямаха бройки, а и матрицата им била повредена. Цената на една формичка е 3 лв., което ми изглежда доста дебело.
В крайна сметка реших, че ще пробвам да направя фунийките с фолио. На мъжа ми нещо не му се занимава да ми огъва капачки за буркани. Дано пък се навие някой път.
Ще покажа крайния резултат събота или неделя Simple Smile
бебка и бебко направих си около 25 бр. за около час давам снимка за да добиеш представа как изглеждат и колко са големи ]http://www.album.bg/lazarovyfamily/images/22087808/]
Лесно е с ножичка изрязваш по ръба на капачката и после завиваш на фунийка около пръста. След петата фунийка ще си задобряла  Peace
P.S. Идея си нямам защо излизат две снимки  Crazy

# 21
  • Мнения: 503
Благодаря на всички отговорили!
Днес ходих до магазинчето на Стефан Стамболов. В момента нямаха бройки, а и матрицата им била повредена. Цената на една формичка е 3 лв., което ми изглежда доста дебело.
В крайна сметка реших, че ще пробвам да направя фунийките с фолио. На мъжа ми нещо не му се занимава да ми огъва капачки за буркани. Дано пък се навие някой път.
Ще покажа крайния резултат събота или неделя Simple Smile
3 лв за бройка? ShockedМногичко ми се вижда.Та едно сито е 2лв.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 103
Ето една идея с обикновено алуминиево фолио
 Peacehttp://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=12988
Тази рецепта е много сполучлива. Направих половин доза и станаха много вкусни. Имаме от специалните метални формички. Изрових ги от шкафа , след като видях рецептата.



http://varnenec.snimka.bg/daily/funiiki.482145.17776435

# 23
  • Мнения: 503
Браво! Hug Страхотно си се справила и не си допуснала грешката като мен ,да навивам лентичките тесто до края.Като резултат се получиха грамадански фунийки.Не мога да си намеря рецептата и да я сравня с твоята.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
А дали не става и с шприцове, от едновремешните метални?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
Кое ще шприцоваш-тестото или крема newsm78

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Не, да ги използваш вместо формички.

# 27
  • Мнения: 679
Здравейте, и аз днес направих фунийките, само че като направих фунийките от фолио някои бяха по-големички и сега си имам фунийки гигантчета  Mr. Green Но пък изглеждат много вкусни. Довечера ще покажа и снимков материал.
Иначе варианта с фолиото е много удачен. Лесно се правят, лесно се махат от готовите фунийки, ползвах ги многократно.  Peace

# 28
  • Мнения: 335
аз имам фунийки направени от капа4ки за буркани
имам си около 60 бр
само да кажа 4е на снимка малко по горе видях една мама ги е наредила легнали
аз ги пека прави
и стават мн по добре
бухват от всички страни и си нямат това изгорялото отдолу, нямат и дъно и са мн красиви после
но всичкоп е въпрос на предпо4итание
само се внимава като се сложат във фурната да не падат
ако някоя падне внимателно я вдигам и няма проблеми
така наведнъж пека по около 35 36 фунийки
слагам ги в най голямата си тава, може и тавата на фурната
Simple Smile

понякога ги правя пълнени с нишесте ванилия или шоколадово нишесте, стават и с крема на др йоткер
отгоре ги ръся с кокосови стърготинки, с орехи мляни, с шоколадови пръ4ки...
слагам ги в хладилника и ми стоят много време, може и цяла седмица

# 29
  • Мнения: 22 867

azals, идеята ти да се пекат изправени е страхотна! Много ти благодаря, не ми е идвало и на ум!  bouquet

# 30
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ето моите формички , рецепта към тях и снимки

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427321.msg12445285#msg12445285

# 31
  • Мнения: 335
аз точа една голяма пита, голям кръг на масата, отдолу да има бра6но, дебелина около 3 мм
гледам да нее  мн тънко защото като навивам, от самата тежест на тестото то се доизтънява
режа с помоща на то4илка, тя ми е като линия, и ползвам ножчето за пица, че с него мн лесно се реже, но става и с обикновен нож
почвам от връхчето на форнмичката и навивам на ръка на спирала, като гледам лекода се захване едната ивиза, върху другата
формичките или капачките, предварително намазвам с олио, така после не залепва тесотто
ако има проблем при отлепянето, леко свивам капа4вката, и после си я оправям
това е хубавото на тези правените форми4ки, може6 да си ги моделира6 на място Simple Smile
ползвам ги много често, вече мн много години, преди майка ми ги е ползвала, няма проблеми
накисвам си ги с веро в хладка вода, мия си ги и си ги прибирам в шкафа до слодващото ползване
направете си и вие от капачки, мн лесно е и мн практично, и мн евтинко

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
azals, чудесна идея за печенето на фунийките, благодаря за ценните съвети.   bouquet

# 33
  • Мнения: 335
a pyk na men ne mi e idvalo na um da gi peka legnali i mn stranno mi se widq kato widqh snimkata
prosto zawisi koi kak e po4nal w na4oloto i taka si ostava navik Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 436
На мен пък ми е интересно как така прави?  newsm78
И особено като правиш фунийките не със формички, а със капачки от буркани? Как точно ги поставяш за да не паднат?  newsm78

# 35
  • Мнения: 930
На мен пък ми е интересно как така прави?  newsm78
И особено като правиш фунийките не със формички, а със капачки от буркани? Как точно ги поставяш за да не паднат?  newsm78
да и на мен  Thinking при положение, че се получава така изглеждаща фунийка newsm78

освен после да се изравни отдолу Thinking

# 36
  • Мнения: 335
ami mnogo lesno...
снимката е грешна, не са като моите фунийки
защото вие директно навивате фунийката, а моите са първо изрязани в горе долу равна позиция и тогава се навиват, и са то4но като купените само4 е не са толкова твърд метал, а от капа4ка
но пък купенит ене могат да се свиват, а аз ако ми е трудно да извадя фунийката като е опе4ена, леко притискам формата тя се свива и я изваждам, и после пак си я оправям както преди
дано сте разбрали

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 20:54 от azals

# 37
  • Мнения: 930
може ли някакъв снимков материал, какво точно се изрязва
а моите са първо изрязани в горе долу разна позиция и тогава се навиват  нещо немога да разбера :oops:newsm78

# 38
  • Мнения: 335
както е капачката, кръгла
режеш като триъгълник отдолу става равно и само сгъва6 на конус
както е показано на снимката , само че отдолу е изрязано равно
както все едно е готова купена форма, не сте ли виждали
само че  еот капачка направено а не от качествена твърда ламарина

не ми се ровят формичките, ако пак не разберете 6те ровя да снимам

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 380
Ако някой все още ги търси-сдобих се наскоро с такива метални формички като на jiji2233 от м-н за ресторантско оборудване, на фирма Contacto.

# 40
  • София
  • Мнения: 436
Рибката честито за новата придобивка Peace, а къде е този магазин и на каква цена ги взе?

# 41
  • Мнения: 24
azals  bouquet за идеята! Честно казано искаше ми се да ги пека прави, но не бях се замисляла за изрязването на капачката  Rolling Eyes Значи сега ще се правят нови фунийки, а тези на резервната скамейка  Whistling
mimi P27 направата на фунийки от капачки за буркани ще ти отнеме толкова време, колкото да отидеш до магазина /но все пак избора си е твой/ Peace А паричките можеш да похарчиш за нещо друго Wink

# 42
  • На небето
  • Мнения: 5 530
azals  bouquet за идеята! Честно казано искаше ми се да ги пека прави, но не бях се замисляла за изрязването на капачката  Rolling Eyes Значи сега ще се правят нови фунийки, а тези на резервната скамейка  Whistling
mimi P27 направата на фунийки от капачки за буркани ще ти отнеме толкова време, колкото да отидеш до магазина /но все пак избора си е твой/ Peace А паричките можеш да похарчиш за нещо друго Wink

Проблема не е ходенето до магазина, а липсата им в магазините, особено в някои градове. На мен ми отидоха няколко часа да обикалям магазините из Варна и в крайна сметка не намерих, а фунийките от капачки ми отнеха 5-10мин. Тук дори не става въпрос за загуба на време и средства, а за липсата им в магазините.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 380
Рибката честито за новата придобивка Peace, а къде е този магазин и на каква цена ги взе?

Бургас, ул. Митрополит Симеон 19, ето им и сайта http://www.profys.com/Content.aspx?p=1. По 1,5 бройката  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 436
Рибката благодаря много! Виждам, че имат и магазин в София! Супер  Mr. Green

# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Рибката честито за новата придобивка Peace, а къде е този магазин и на каква цена ги взе?

Бургас, ул. Митрополит Симеон 19, ето им и сайта http://www.profys.com/Content.aspx?p=1. По 1,5 бройката  Peace

А тези ли са?  http://www.profysonline.com/bg/ProductDetails.aspx?CategoryID=39 … amp;ProductID=443 Понеже тук цената идва 3,40лв. за бройка и не са метални.

# 46
  • Мнения: 335
tezi plastmasowite da ne da se stopqt Simple Smile
naprawete si ot kapa4ki, mn sa ewtini, malko trqbwa da si poigraete samo
no wseki si re6awa sam de
samo iskah da pomogna

# 47
  • Мнения: 930
azals благодаря за идеята  bouquet фунийките да стоят прави при печенето
ето ги и моите Wink следващият път ще ги пека по-малко

# 48
  • Мнения: 503
Разходете се до Шумен и си вземете.Поне сте близо. Laughing Wink

В Шумен къде ги има?
  bouquet
Вчера минах край един квартален магазин за дом. потреби в града и питах за цената на комплекта формички-4,30 лв./15 бройки/.

# 49
  • Мнения: 452
Ива би ли дала по-точен адрес, моля! Ще накарам мъжа ми да си направим екскурзия до Шумен тези дни Mr. Green

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Мъжът ми много ги харесва тези фунийки, аз от поне две години се каня да си направя формички и все не стигам до там.

# 51

Общи условия

Активация на акаунт