Формички за сладки "Фунийки"

  • 40 901
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ето моите формички , рецепта към тях и снимки

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427321.msg12445285#msg12445285

# 31
  • Мнения: 335
аз точа една голяма пита, голям кръг на масата, отдолу да има бра6но, дебелина около 3 мм
гледам да нее  мн тънко защото като навивам, от самата тежест на тестото то се доизтънява
режа с помоща на то4илка, тя ми е като линия, и ползвам ножчето за пица, че с него мн лесно се реже, но става и с обикновен нож
почвам от връхчето на форнмичката и навивам на ръка на спирала, като гледам лекода се захване едната ивиза, върху другата
формичките или капачките, предварително намазвам с олио, така после не залепва тесотто
ако има проблем при отлепянето, леко свивам капа4вката, и после си я оправям
това е хубавото на тези правените форми4ки, може6 да си ги моделира6 на място Simple Smile
ползвам ги много често, вече мн много години, преди майка ми ги е ползвала, няма проблеми
накисвам си ги с веро в хладка вода, мия си ги и си ги прибирам в шкафа до слодващото ползване
направете си и вие от капачки, мн лесно е и мн практично, и мн евтинко

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
azals, чудесна идея за печенето на фунийките, благодаря за ценните съвети.   bouquet

# 33
  • Мнения: 335
a pyk na men ne mi e idvalo na um da gi peka legnali i mn stranno mi se widq kato widqh snimkata
prosto zawisi koi kak e po4nal w na4oloto i taka si ostava navik Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 436
На мен пък ми е интересно как така прави?  newsm78
И особено като правиш фунийките не със формички, а със капачки от буркани? Как точно ги поставяш за да не паднат?  newsm78

# 35
  • Мнения: 930
На мен пък ми е интересно как така прави?  newsm78
И особено като правиш фунийките не със формички, а със капачки от буркани? Как точно ги поставяш за да не паднат?  newsm78
да и на мен  Thinking при положение, че се получава така изглеждаща фунийка newsm78

освен после да се изравни отдолу Thinking

# 36
  • Мнения: 335
ami mnogo lesno...
снимката е грешна, не са като моите фунийки
защото вие директно навивате фунийката, а моите са първо изрязани в горе долу равна позиция и тогава се навиват, и са то4но като купените само4 е не са толкова твърд метал, а от капа4ка
но пък купенит ене могат да се свиват, а аз ако ми е трудно да извадя фунийката като е опе4ена, леко притискам формата тя се свива и я изваждам, и после пак си я оправям както преди
дано сте разбрали

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 20:54 от azals

# 37
  • Мнения: 930
може ли някакъв снимков материал, какво точно се изрязва
а моите са първо изрязани в горе долу разна позиция и тогава се навиват  нещо немога да разбера :oops:newsm78

# 38
  • Мнения: 335
както е капачката, кръгла
режеш като триъгълник отдолу става равно и само сгъва6 на конус
както е показано на снимката , само че отдолу е изрязано равно
както все едно е готова купена форма, не сте ли виждали
само че  еот капачка направено а не от качествена твърда ламарина

не ми се ровят формичките, ако пак не разберете 6те ровя да снимам

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 380
Ако някой все още ги търси-сдобих се наскоро с такива метални формички като на jiji2233 от м-н за ресторантско оборудване, на фирма Contacto.

# 40
  • София
  • Мнения: 436
Рибката честито за новата придобивка Peace, а къде е този магазин и на каква цена ги взе?

# 41
  • Мнения: 24
azals  bouquet за идеята! Честно казано искаше ми се да ги пека прави, но не бях се замисляла за изрязването на капачката  Rolling Eyes Значи сега ще се правят нови фунийки, а тези на резервната скамейка  Whistling
mimi P27 направата на фунийки от капачки за буркани ще ти отнеме толкова време, колкото да отидеш до магазина /но все пак избора си е твой/ Peace А паричките можеш да похарчиш за нещо друго Wink

# 42
  • На небето
  • Мнения: 5 530
azals  bouquet за идеята! Честно казано искаше ми се да ги пека прави, но не бях се замисляла за изрязването на капачката  Rolling Eyes Значи сега ще се правят нови фунийки, а тези на резервната скамейка  Whistling
mimi P27 направата на фунийки от капачки за буркани ще ти отнеме толкова време, колкото да отидеш до магазина /но все пак избора си е твой/ Peace А паричките можеш да похарчиш за нещо друго Wink

Проблема не е ходенето до магазина, а липсата им в магазините, особено в някои градове. На мен ми отидоха няколко часа да обикалям магазините из Варна и в крайна сметка не намерих, а фунийките от капачки ми отнеха 5-10мин. Тук дори не става въпрос за загуба на време и средства, а за липсата им в магазините.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 380
Рибката честито за новата придобивка Peace, а къде е този магазин и на каква цена ги взе?

Бургас, ул. Митрополит Симеон 19, ето им и сайта http://www.profys.com/Content.aspx?p=1. По 1,5 бройката  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 436
Рибката благодаря много! Виждам, че имат и магазин в София! Супер  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт