На море в Турция - all inclusive, тема 9

  • 79 159
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 7 605
Всъщност много ми хареса хотела на Tatjana  BLUE WATERS CLUB 5*, обаче е абсурд да пътуваме от софия до там с кола...твърде далече ми  е.

Този хотел се предлага със самолет  Wink

# 301
  • Мнения: 1 710
никога не съм била в Турция. Изчетох доста  по форума, не смогнах на всичко Sunglasses И пак не можах да се ориентирам от толкова много хотели  какво да избера, ето защо ви моля, да ми препоръчате хотел, който е :
- близо до хубав плаж / на това нещо май най-много държим - широка , хубава чиста и доколкото може спокойна плажна ивица/
- All incl
- пътуване  - със самолет
- все и пак да има условия за деца / градина, детски кът/ и да е зелено, ако може Simple Smile
Всъщност много ми хареса хотела на Tatjana  BLUE WATERS CLUB 5*, обаче е абсурд да пътуваме от софия до там с кола...твърде далече ми  е.
Очаквам мения:)


С риск да стана банална ще напиша, че щом държите на плажа, най-добре е да се ориентирате към Сиде, Лара или към Алания, но в самия град, където плажът е доста добър. Белек също е вариант, та дори и в Кемер съм "срещала" хотели с прилична плажна ивица. Както стана ясно в Сиде и Лара, цените са едни от най-високите, в Белек според мен, има най-голям избор, а в Алания хотелите са с по-ниска категория и съответно със съвсем "народни" цени. С две думи, не е невъзможно да намериш хотел, с пясък на плажа, вместо камънаци, но не разчитай на хубав, фин и светъл пясък, а по-скоро на нещо като строителен материал. Wink

P.S. Сега видях, че тази година Тез тур не предлагат хотелите в центъра на Алания, които са разположени близо да плаж Клеопатра.

# 302
  • София
  • Мнения: 2 019
450, много хубав хотел сте си избрали. Не знам дали сте го обсъждали, но и този съм пропуснала. Чрез коя фирма сте резервирали?

# 303
  • София
  • Мнения: 1 740
Резервацията е чрез Тез Тур, но те не работят директно с клиенти, така че резервирахме чрез фирма Прометей на цените на Тез тур.  Мацката е супер, обясни ни всичко и много помогна за избора ни. Не сме били до сега в Турция, търсихме нещо с аквапарк, а цените след средата на септември стават доста по-изгодни, та накрая се спряхме на това предложение от ранните записвания. Сега остава да се преборим и с паспортите, защото това което чувам направо ме плаши, но имаме време, така че не се притеснявам много и ще изчакаме да се пооправят малко нещата.

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 16:01 от 450

# 304
  • Мнения: 634
Благодаря на Tatjana и Мaрги  Simple Smile   bouquet

# 305
  • Мнения: 107
450, Ние бяхме миналата година в Антaлия края на септември - началото на октомври. Времето през цялата ни почивка беше много слънчево и топло. Температурите през деня не падаха по 30 С. А като кацнахме в София беше 13 С. Така, че за температурата изобщо не се притеснявай!

# 306
  • София
  • Мнения: 1 740
Е, много благодаря, дано и тази година да е така  Hug

# 307
  • Мнения: 1 243
450 страхотен хотел сте избрали  Peace Аз лично се радвам, че избрахте АНталия пред Кушадасъ  Wink
За паспортите не с епритеснявай, всяко чудо за три дни и след има, няма и месец вече и помен няма да има от опашките  Peace

# 308
  • Мнения: 2 018
Здравейте момичета. Нямам опит с туроператорски агенции и почивките зад граница, и моля за съвет.
Търсим си подходящо място за почивка, ще сме без деца  и бихме желали да е със самолет от Варна, но в краен случай ще пътуваме и до София.

Направо се загубих в офертите.  Confused

# 309
  • София
  • Мнения: 2 439
Момичета едно въпросче към почивалите в Миракъл. За детето там има отделно легло (т.е. стаята е с три легла) или разтегателен диван?

# 310
  • Мнения: 7 605
Търсим си подходящо място за почивка

Дай дефиниция, какво смятате за подходящо? Всеки има други предпочитания  Wink Искате да почивате, или да разглеждате, или да спортувате много? Комплекс с един корпус или предпочитате да има малки къщи пръснати из комплекса? Държите ли на нощен живот? Доуточнявай малко, за да можем да сме ти полезни  Peace

# 311
  • Мнения: 2 018
Търсим си подходящо място за почивка

Дай дефиниция, какво смятате за подходящо? Всеки има други предпочитания  Wink Искате да почивате, или да разглеждате, или да спортувате много? Комплекс с един корпус или предпочитате да има малки къщи пръснати из комплекса? Държите ли на нощен живот? Доуточнявай малко, за да можем да сме ти полезни  Peace

Подходящо - в смисъл, че сме без деца. Няма значение дали ще бъдем в един корпус или в пръснати вилички. Бих искала да има място където да се разхождаме и разглеждаме, но пък и да не е много шумно. Не държим на нощен жвот, но пък и не бих се отказала, ако има такъв.  Laughing Храната да е добра.
Държим да бъдем със самолет и по възможност от Варна, защото не ни се прекарват два дни в път. Притеснявам се и с агенциите - лицензирани, нелицензирани. Цените също са фактор...

Добавям че държим на зеленината. И май се насочвам към Мармарис.

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 23:12 от Бо_

# 312
  • София
  • Мнения: 639
има ли някой, който ще пътува от 22.05 за Анталия (Кемер) от София? аз ще бъда с децата, отиваме на моренце:)

# 313
  • Мнения: 4 425
Шоши -май те засичах в Китайската тема  Grinning Как беше,хареса ви нали?Децата добре ли понесоха?ЕЕхх ходи ми се пак,ноо..
сори за оф-а,размечтах се Wink
По темата-платихме окончателно Аква със собствен транспорт и в чест на това  8 нощувки  Peace
Като става въпрос за плаж и пясък -в Белек беше мн. добър,не отличен но добър.Какво като България има страхота пясъчна ивица-а където е зарината с боклуци,пластмасови ,найлонови и пр мизерии или пък мръсната канализация се излива там  Twisted Evil Каква ни е ползата ,като не пазим и почистваме това с , което природата ни е дарила.

# 314
  • EU
  • Мнения: 164
Бо миналата година проверявах за полети от Варна до Бодрум и Мармарис, нямаше такива, не ми се вярва тази година да има Thinking
Спри се на 5,6 хотела и после помоли момичетата да ги коментират, така най-добре ще ти помогнат с избора  Peace

Общи условия

Активация на акаунт