кога забелихте бубата и имахте ли проблеми

  • 21 211
  • 358
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 187
Честно казано, сложна ми се вижда тази процедура.....



ПП:  Пипи , подписа ти е върха,така се разцвилих като го прочетох, че събудих цялата къща  rotfImao rotfImao rotfImao
Ееееххх, култова тема беше тази, ама и какви подходящи емотикони си подбрала ....

# 31
  • Мнения: 1 006
Забелих още когато беше на 1 месец.Не съм имала никакви проблеми

# 32
  • Мнения: 2 768
Буби-муби не пипам! Не е моя работа.
Педиатърката каза, че около първата година ще провери как е положението и тя ще каже какво да се прави по-нататък.

# 33
  • Мнения: 3 372
От 10-тия ден почнахме и до края на първия месец беше готова пишката Peace Не е имал проблеми. Сега всяка вечер и правим "гимнастика" и ако има някакви секрети почистваме Peace

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 862
     Моето дете е с фимоза. И така не ми се иска да ходим на лекар за да направи тази процедура, но май ще се наложи  Sad Опитах леко и със зехтинче, и под водата, но не става - дупчецата е мноооого малка, а главичката отдолу е голяма и просто не виждам как ще стане без лекарстка намеса. Но ще изчакам още някой месец, може пък да стане чудото от само  Praynig
      Иначе като не е забелена, наистина се натрупват секрети отдолу, които не могат да се изчистят и при нас примерно, при изследвания за стерилна урина показа бактерии в урината. Така се шашнах да не е бъбречно възпаление. Дабре, че се оказаха от незабеленото пишле.
     Така, че, колкото и да съм против външна намеса, понякога ми се струва, че се налага.

# 35
  • Мнения: 2 658
     Моето дете е с фимоза. И така не ми се иска да ходим на лекар за да направи тази процедура, но май ще се наложи  Sad Опитах леко и със зехтинче, и под водата, но не става - дупчецата е мноооого малка, а главичката отдолу е голяма и просто не виждам как ще стане без лекарстка намеса. Но ще изчакам още някой месец, може пък да стане чудото от само  Praynig
      Иначе като не е забелена, наистина се натрупват секрети отдолу, които не могат да се изчистят и при нас примерно, при изследвания за стерилна урина показа бактерии в урината. Така се шашнах да не е бъбречно възпаление. Дабре, че се оказаха от незабеленото пишле.
     Така, че, колкото и да съм против външна намеса, понякога ми се струва, че се налага.

Ами... в същност става и още как. Но не от самосебе си, не вярвам. Просто не очаквай да стане от веднъж или два пъти. Наистина не се вижда раzлика в началото, но то това е идеята, не да се дръпна касапски на два пъти  Confused (примерно), а просто да се раzдвижва кожата милметър по милиметър, раzликата ще дойде, но бавно. И с постоянство, леко и нежно, беz реzки движения. Но всеки ден или преz ден. На девет месеца виждам, е малкия.. не zнам, но вероятно не сте zакъснели. Мое мнение де, никак не съм специалист...
Точно това помня при сина ми като бебе, маааалка дупчица, само колкото zа пишкане, това беше в началото. И си се оправи малко по малко, както каzах. Но определено най-щастлива съм от факта, че го направих сама (не раzбирам тоzи страх, честно да си приzная, не виждам нищо страшно, когато не се правят глупости), беz лекари да докосват. Това с лекарските дърпания го намирам в повечето случаи zа иzлишно и страшничко дори.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 341
anyto - детето ти  е много, ама много малко, за да се притесняваш изобщо за каквото и да било.... изчакай го да стане поне на 3 години, пък тогава вече се тревожи и мисли за уролози и хирурзи и то за консултация, а не за интервенция.
Смегмата, която се натрупва, сама си излиза и помага за естественото отлепяне, но и  по принцип, ако ти не пипаш и не насилваш пишката и тя няма (в по-голямата част от случаите) да е там.
Поддържай хигиената - мии пишката, като отваряш спокойно и внимателно докадито дава, миеш , затваряш, това е напълно достатъчно, лека по лека ще се оправят нещата.
Прочети тази статия и виж снимките - така ще разбереш точно кое е проблем и кое не е.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=966

# 37
  • Мнения: 1 711
Как я миете тая пишка бе, момичета, аз с едната ръка държа детето, защото или ляга в коритото и ще се натопи във водата, или става прав и хуква да бяга, с другата ръка издърпвам кожиката надолу в битка с неговите ръчички, и така общо взето нито виждам какво правя, нито въобще си въобразявам, че нещо мия  Crazy Иначе по темата - нашето джипи дръпна пишката при един преглед, докато кажа, че не искам да се прави това и я беше дръпнал, много рева детето, вечерта опитах и аз, дръпнах и не успях да върна кожичката обратно, взе да се подува, детето пищя направо страшно... Оттогава не давам да се пипне, слепна малко, естествено, но не го смятам за проблем, не е редно да дърпат лекарите, че чак и кръв да се появява  ooooh! На племенника ми също хирург дърпа така, също слепна после, и какво - през два месеца да ходи лекар да отлепва кожичката ли, и докога така ??? За мен след като не е твърде тесен отвор да не може да се изпишка детето, няма нужда от никакво отлепване. Има и такива случаи, но не е масово все пак.
Иначе аз цял живот съм знаела, че буба е буболечка  Joy Като се омъжих и дойдох в търновския край, чак тогава разбрах за какво се ползва думата, как ли са ме гледали, като кажа на някое бебенце каква е сладка бубичка  hahaha Свекърва ми пък казва на пишката пиле  Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 44 341
като беше малък - в анатомично коритодве ръце свободни, после - в нормално - той си седи, аз отварям и мия, или го слагам прав да стъпи в мивката и на течащата вода...
Не го дърпам, че да го боли и да бяга Wink

# 39
  • Мнения: 1 711
Той не иска седнал, че да са ми свободни ръцете, иначе бяга, защото иска да обикаля стаята, не че защото дърпам и го боли, просто за секунда не се спира това моето дете  Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 44 341
стаята? не го ли къпеш в баня?
иначе - твоя грижа е да го укротиш за 20 сек... както ще ти се налага и като миеш зъби, ръце и т.н.

# 41
  • Мнения: 4 434
Първа опция.

# 42
  • Мнения: 989
Забелвам я откъм 4-ия месец, но все още не се е отворила напълно.

# 43
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Доколкото зависи от мен не пипам нищо, нямам и намерение...

Един некадърник от Пирогов реши, че детето ми имало крещяща нужда от забелване "щото всички имали нужда" и без наше разрешение го забели докрай (отидохме само на консултация по настояване на педиатъра ни заради проблеми с бъбреците)... Идеше ми да го убия тоя!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Няколко дни сина ми не можеше да се изпикае като хората и се стискаше защото ужасно го болеше, нещо което е абсолютно противопоказано за състоянието му... имаше ужасен отток върху главичката... Не искам да се сещам просто!
Няколко дни забелвах и почиствах докато мине насиненото, след което не съм пипала повече. Искрено се надявам тази намеса да не му създаде проблеми по-нататък!  Praynig

# 44
  • Мнения: 2
И аз забелвам от началото на втори месец докъдето може.Доколкото съм чувала ако има  проблем си проличава чак когато започне полов живот.

Общи условия

Активация на акаунт