кога забелихте бубата и имахте ли проблеми

  • 21 207
  • 358
  •   1
Отговори
# 345
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Както казах вече, не всички сме от София  Laughing (за щастие).
А казаното от мен е подплатено с много факти - от личния живот и от форумския такъв. Имаш 6000+ мнения, наистина ли не знаеш в кой форум пишеш или изобщо не четеш теми за захранване?
Пак казвам каква е реалността в моя град - или избирам човек, който си разбира от работата що се отнася до диагностициране на болести, или си избирам някой, който разбира от хранене и кърмене, но шиба АБ наляво и надясно. Тук педиатрите са не повече от 10 човека, всичките на приблизителна възраст 50+  Peace
А темата уж беше за пишки... а докъде стигнахме  ooooh!

# 346
  • Мнения: 2 658


...с давност-60-тте години, щото от тогава са учебниците им по които са учили..+ липсата на задължителни опреснителни курсове, семинари и т,н.=те това е реалността ooooh!


MTV, като цяло съм съгласна с тебе. Но ще споделя случай, който приятно ме иzненада с обратното, просто zащото наистина ми беше каф, като раzбрах... Значи има и такива, които не са така. И дано станат все повече и повече в много блиzко време...

Значи моята много добра приятелка, с която zаедно отгледахме синовете си (на една въzраст са двамата, а каква е тя се вижда по моята лентичка) роди пред 6 месеца момиченце. Записа я при педиатърката, при която от 10 години е zаписан сина й. Аz малко се zачудих, ама явно... така й беше по-лесно, не zаня.. А се zачудих, zащото мислях, че ще търси друга. А това пък, zащото преди повече от 10 години.. си беше оная дивотия. И сокове сме давали на по 40 дни и.. да не иzреждам. Така е препоръчвала същата педиатърка и на нея тогава (то така бяха всички де, не че нещо конкретно против жената) , а и тя (лекарката) не е първа младост също така. И си говорихме, че сега вероятно ще я почне по "онzи" начин zа всичко и ще трябва да се лъжат, мажат.. или да се раzправят, абе кофти работа. Но НЕ! Иzуми тая жена какви съвсети й дава. Ами честно, струват ми се.. перфектни.. За хрананенето, как да не дава вода докато кърми, да не подпира детето с въzглавници примерно, а да го осатви да седне само, после така и с прохождането.. абе все в тоя дух, толкова се сещам на прима виста.. Коренна промяна, коренна. Не zнам какво посещава и какво чете, но явно държи да е в "час". Прекрасно е това.
Та така, но zа София става дума. Една от нашите стари, квартални детски лекарки. Моята й е съседка по кабинет (таzи на сина ми де), искрено се надявам и тя да е така, а аz си я харесвах преди. Но сега нямам пряк поглед, zащото не съм там вече  Peace

# 347
  • Мнения: 7 947
С удоволствие бих препоръчала. Но няма как да подмина следните реплики:

актуална и адекватна информация (с каквато бг педиатрите не могат да се похвалят).


Аз информация за захранването и за пишките мога да си намеря, но не мога да констатирам бронхиолит или морбили сама

Да, ама не разбират ... ...с давност-60-тте години, щото от тогава са учебниците им по които са учили..+ липсата на задължителни опреснителни курсове, семинари и т,н.=те това е реалността... Ако това беше така, нямаше да съществува този и мн други форуми

Та кой обобщава и кой просто казва, че не би ходил на лекар, ако му няма доверие??? Въпросът е риторичен - разбира се.






# 348
  • Мнения: 2 829
viliko, имам лекари сред личните си приятели. Едната ми приятелка е педиатър в София, близък приятел е ЛЛ на децата ми, общопрактикуващ е Банско. От тях знам че лекарите по принцип отделят много време да учат за болести, диагнози, лечение и мнооооого, много малко учат за грижите за здраво дете.
Много често, когато дават съвети за режим, възпитание, захранване, кърмене те дават съвети базирани на личен опит и мнението им е меродавно колкото това на съседката, например. Някои от лекарите посещават семинари и търсят информация, четат и дават по-адекватни съвети, но далеч не всички. Доктора, който е ЛЛ на децата ми, например освен че постоянно чете и посещава семинари за отглеждане на здрави деца си упражнява мозъка като запомня ЕГН-тата на пациентите си Simple Smile И е от малкото лекари, които като попитам нещо ми казват "това не го знам/не съм сигурен, но щ проверя и ще ти кажа"- т.е. не се смята за всезнаещ. И понякога ме пита разни неща свързани с кърменето- знае че там съм чела повече Simple Smile

 Та с написаното дотук исках да кажа, че грижите за здраво дете са малко извън компетентността на повечето лекари. Да, имат обща представа, но не са специалисти. И да, ако има нужда от по-специално консултиране следва да изпратят майката на специалист- диетолог, консултант по кърмене, хирург, ортопед или каквото трябва. Но това, че един лекар не разбира от кърмене или захранване не го прави лош в диагностициране и лечение.

# 349
  • Мнения: 9 494
viliko , за съжаление при наличие на бебе-има и срещи с педиатър (по-горе цитираните от мен-са масовия, по-често срещан вариант; такива, като тази за която спомена Сова-единици са, и заслужават адмирации!)..та не ми е нужно да съм професор, нито пък да изкарам специално медицина-със специалност "педиатрия", нито пък съм другата крайност-неграмотна, че да не отсея сеното от плявата и да се вържа на мнение на педиатър, който ми заявява, че се дава задължително глюкоза/вода със захар на новороденото,  сок се дава на 40-ия ден, сахранва се на 3мес, а пък е срамота и недопустимо да се кърми бебе на 1г!..нали си съгласна с това?
За справка-разходи се из отчетните теми и виж коментара на майките след срещите им с педиатрите..

Айде стига със спама Stop

# 350
  • Мнения: 7 947
yanast - да съм написала нещо различно?
MTV - това е истината - като не си доволен - търсиш друг, все ще намериш компетентен, а няма да пускаш теми във форума - което е смешно - що се о тнася за здравето на детето ти. Не става въпрос да се вържеш. И не става въпрос за начин на гледане на здраво и усмихнато дете. А за чиста медицина. За уменията на лекарите. Избор има не случайно два пъти годишно.

# 351
  • Мнения: 9 494
Laughing Що пък реши, че не съм доволна от моя, и де видя пусната от мен тема по въпроса?? newsm78

# 352
  • Мнения: 230
...и аз съм на мнение,че компетентни лекари почти не останаха! Confused

# 353
  • Мнения: 7 947
Laughing Що пък реши, че не съм доволна от моя, и де видя пусната от мен тема по въпроса?? newsm78

Що ли? Ами щото сама ти обобщаваш - ако не помниш - цитирала съм те  Crazy

# 354
  • София
  • Мнения: 39 889
А темата уж беше за пишки... а докъде стигнахме  ooooh!
Аз преди да отговоря ще пия една студена вода Simple Smile

За педиатрите може да се направи продължение на В час ли са педиатрите?

По желание на някои от клиентите таз тема може да отиде в 10та глуха Simple Smile

# 355
  • Мнения: 781
Извинявам се за спама ама не се стърпях.
Аманита наистина е права за педиатрите във Видин.Не попаднах на нито един като хората.А да не говоря,че познатите ми с деца ме вземат за откачалка,че го захраних по късно.А като ме видят да кърмя ей такива им стават очичките  Shocked Shocked  Тук,за да ми излекуват детето от ангина минх през трима лекари  ooooh! ooooh!

# 356
  • София
  • Мнения: 1 902
Май наистина ще отиде в 10та глуха Tired

# 357
  • Мнения: 1 710
Май наистина ще отиде в 10та глуха Tired

Тя вече отишла, влизам да чета и на какво попадам.....   Sad

# 358
  • Мнения: 414
а там ли е вече?

Общи условия

Активация на акаунт