кога забелихте бубата и имахте ли проблеми

  • 21 213
  • 358
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 973
и двамата не са все още

# 46
  • Мнения: 1 322
Какви са тия "БУБИ", какво е това чудо? Моето дете пък си няма "БУБА", а има пишка.

# 47
  • Мнения: 90
Така искам да Ви кажа,че съм говорила по темата с не един доктор педиатър и се препоръчва (да не казвам задължително) още от първия ден след като ни изписаха и до 4-тия месец бяхме готови и вече сме на 1г и 3м и нямаме никакви грижи,а който е за цепването и намесата на доктор моля да ме извини ама това е такава травма и болка за детето,че брата на мъжа ми е бил на 1г. и 6м. и още го помни.Така че всеки си решава сам,аз само изказвам мнение.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 342
sunnymoney - и ние сме говорили с лекари, чели сме книги и статии по въпроса Wink
а примерите с братя и познати...и аз си имам - моят брат, забелен рано и на 5 години получава вторично слепване, подува се, гной, чудеса, болки...помни  го и още как...

А мъжът ти е много вероятно и тогава да не се е налагало...ама лекарски работи...
Освен това дори да се направи, процедурата се прави с упойка Wink

Та... да...наистина...всеки си решава сам... Wink

# 49
  • Мнения: 744
Ние почнахме след втория месец,сега сме на четири,но все още сме много плахи със забелването. Rolling Eyes Педиатъра ни още нищо не е казвал или правил по въпроса. newsm78 Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 711
Ние почнахме след втория месец,сега сме на четири,но все още сме много плахи със забелването. Rolling Eyes Педиатъра ни още нищо не е казвал или правил по въпроса. newsm78 Simple Smile
И слава богу, ние от такова правене по въпроса от лекари нищо хубаво не постигнахме.

# 51
  • Мнения: 303
Аз искам да попитам кой гласува с "не съм правил нищо, но се стигна до обрязване" - това религиозни причини ли бяха. Добавям и такава опция,  за да не се обърквам  и аз и другите!

# 52
  • Мнения: 718
Бубата не се пипа изобщо!!!  Wink
Не съм я забелвала никога, нито аз, нито доктор (тук не знаеха какво искам да им кажа с това забелване?  Crazy).
Именно.

Само въпрос е човек да потърси малко информация по въпроса. Peace

# 53
  • Добрич
  • Мнения: 72
Доктор забели бубата на малкия още на втория месец от раждането. След това таткото прави тази процедура, аз не го правя, защото си мисля, че ще го заболи Embarassed. Веднъж се цепна и имаше малко кръв, но детенце дори не усети.Сега става супер лесно и е хигиенично Peace!

# 54
  • Мнения: 782
Аз пък още от първият месец я забелвам. Peace

# 55
  • Мнения: 63
При моето момченце също не я пипахме в началото и се насъбра страшна мизерия. Започнах да опитвам след баня, но видях, че това не е за мен. Педиатъра все ми казваше - "Спокойно ще стане!", докато един ден бубата се възпали. Аз се шашнах да не стане нещо по-лошо. Отидохме на уролог. Точно за 5 минути свърши интервенцията по забелването. Изписа ни за всеки случай някакво мазило "Дипрогента". През деня, докато пишкаше в памперса, синът ми проплакваше, но на другата сутрин вече всичко беше нормално. И така до днес - нямаме проблеми с бубата, но на всяко къпане се забелва и мие.  Peace

И при нас беше така. Много бактерии в урината и възпалена пиша. След забелването от уролог, няколко дни с "Дипрогента" и всичко е ок. Тогава беше на девет месеца.

# 56
  • някъде
  • Мнения: 4 961
забелих я, когато беше на годинка, после залепна, пак я забелих, пак залепна ooooh!.....
много бьрзо му се слепва- за един ден...сега сьм я забелила и повече няма да дьрпам Stop


егати проблема направиха някой, че авторката е написала БУБА ooooh!
 а кво да напише ... или ... ooooh!
аз пьк казвам пацорана Whistling

# 57
  • Мнения: 1
Педиатъра я забели към четвъртия месец. Болеше го като пишка един ден,слагах компрес с реванол 3-4 дни,след това всичко се оправи. За сега нямаме проблеми.Вече сме на година и четири месеца. За мен е по-добре да се почиства пишлето. Отварям го и го мия всяка вечер.

# 58
  • Мнения: 10
Mami, a kato kazvate miem, imate predvid samo s voda ili i sas gel doucha sashto?
nie sme v Franzia v momenta i nashata pediatarka taka se uchudi kato i kazah za zabelvaneto, che me obarka oshte poveche....Slava Bogu niamame za sega problemi i si ia karam po nashenski prez den mu natiskam leko kojichkata na pishata i ochakvame s tati prochutoto ogolvane na glavichkata

# 59
  • София
  • Мнения: 44 342
ще се учуди я...това чудо забелването само в БГ май го има... за сега не съм чула другаде да се практикува.

Общи условия

Активация на акаунт