Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога” 2

  • 74 583
  • 908
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 901
Въпросната статия не показва, че са пуснати ваучерите, а че е обявена процедура за набиране на проектни предложения към конкретен бенефициент - отдел в агенцията, т.е. този отдел ще подаде проект към АЗ, тя ще го одобри и едва тогава ще отпуснат ваучерите.

Не те разбрах.
Или поне не съм сигурна, че правилно те разбрах.
Може ли пак?

# 871
  • Варна
  • Мнения: 1 842
За да се отпуснат парите от ЕСФ трябва да има обявена процедура за набиране на проектни предложения, т.е. някой трябва да опише необходимостта от средствата и за какво точно ще се харчат. Този някой в случая е отдел в Агенцията по заетост /не си спомням кой точно/. Този отдел си пуска проект за допълнително одобрената сума за ваучери, АЗ го одобрява и тогава стартират работата по него  Hug

# 872
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Т.е. ще си почакаме казваш  Thinking

# 873
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Т.е. ще си почакаме казваш  Thinking
yes

# 874
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Запис  bouquet

# 875
  • Мнения: 77
Здравейте, надписът за временно преустановяване от сайта е изчезнал, значи ли това, че вече ще приемат документи?

# 876
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Да, приемат документи, но обучението на тези, които тепърва ще подават ще започне едва след приключването на обучението на тези, които са започнали и на тези, които са подали до 26ти април. Тоест, първо ще издадата ваучери на чакащите, ще приключи тяхното обучение и тогава ще започнат новите. Това е моето инфо, не знам доколко е вярно, но има логика да е така особено в големите градове.

# 877
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Значи да чакаме повикване за ваучер? Ехе-е-е-е-е-е!

# 878
  • Мнения: 31
Здравейте, вчера и аз получих предложение  за изучаване на английски език по програмата Аз мога. Обадиха ми се от център Омега. И мисля да се възползвам от това. Не знам обаче дали при тях да се запиша или да си потърся друг доставчик. Прегледах темите и масово се обсъждаше обучението в Европа, но пък от един постинг разбрах, че те са спряли обучението по тази програма. Бихте ли ми препоръчали някой център за гр. София, от който сте останали доволни... или да се доверя на Омега.... ?  newsm78  Разчитам на вашето мнение, а сигурно има и други, които като мен, които са се заровили да търсят доставчик, който да си свърши добре работата, а не да ни загуби времето и накрая нищо да не научим. Предварително благодаря!   bouquet

# 879
  • Мнения: 515
Здрасти май аз писах за Европа. newsm78 Да,те вече не се занимават по тази програма... От 02.10 Почвам съботно неделен курс в Магистра- намира се на центъра почти до Витошка... Немога отзиви да дам, но на линка на първата страница има тема,в която се обсъжда английския език кой къде кара изпити и т.н.

# 880
  • Мнения: 786
Да, приемат документи, но обучението на тези, които тепърва ще подават ще започне едва след приключването на обучението на тези, които са започнали и на тези, които са подали до 26ти април. Тоест, първо ще издадата ваучери на чакащите, ще приключи тяхното обучение и тогава ще започнат новите. Това е моето инфо, не знам доколко е вярно, но има логика да е така особено в големите градове.

Хммм  Thinking
Аз съм от подалите до 26.04. и чакащи за англ. език. Междувременно се беше появила възможност да уча друг език и бях решила да кандидатствам отново, но при това положение по-добре да си взимам ваучера за английски език и да се радвам, че и него имам (когато и Ако го получа, де)  Tired
BTW, имаше тема относно дистанционното обучение - плюсове и минуси, защото към него съм се запътила, но не мога да я открия, ако може някой да помага.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 13:33 от elin_a

# 881
  • Мнения: 31
Да, приемат документи, но обучението на тези, които тепърва ще подават ще започне едва след приключването на обучението на тези, които са започнали и на тези, които са подали до 26ти април. Тоест, първо ще издадата ваучери на чакащите, ще приключи тяхното обучение и тогава ще започнат новите. Това е моето инфо, не знам доколко е вярно, но има логика да е така особено в големите градове.

Хммм  Thinking
Аз съм от подалите до 26.04. и чакащи за англ. език. Междувременно се беше появила възможност да уча друг език и бях решила да кандидатствам отново, но при това положение по-добре да си взимам ваучера за английски език и да се радвам, че и него имам (когато и Ако го получа, де)  Tired


Да, прегледах я, но там се набляга върху материала, а не върху Доставчика.
Може би е добре, миналите през тази програма дори и по-запознатите,  да изкажат мнение и да се направи т. нар. черен и бял списък на фирмите доставчици.
Мисля, че ще е много полезно за начинаещите. Тук нямам в предвид само за английския, а за всички  специалности, които се включват в програмата "Аз мога".

# 882
  • София
  • Мнения: 158
Момичета привет!
Искам да ви кажа,че съм в пълна дупка с тези доставчици.Подала съм документи за Английски и съм посочила Интелект.Отидох днес до Интелект.Първо ми бяха казали,че ще има събото-неделни курсове на бул.Прага-сега ми казват ,че няма да са там.Попитах ги защо се плащат учебниците и им казах,че това е в пълен разрив със програмата,но те ми казаха,че го знаят и все пак така стоят нещата.Учебниците са 60лв,като освен това те не приемат да се работи с копирани учебници!Ужас Shocked
Ходих и до Магистра,там не искат пари за учебници,искат депозит,който после връщат,но се явавам там 15-ти човек в групата  ми казаха,да огледам и другите школи,не са отказали,но аз самата смятам,че това е много.Моля много някой да ми каже доставчик,който прави събото-неделни курсове?

Няма ли някъде място където да алармираме за такава некоректност от страна на доставчиците,за парите имам  предвид?

# 883
  • Мнения: 515
линдор В магистра върнаха ли те  Rolling Eyes

# 884
  • София
  • Мнения: 158
линдор В магистра върнаха ли те  Rolling Eyes
Вики писах ти на лични

Общи условия

Активация на акаунт