Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога” 2

  • 74 571
  • 908
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 515
Мисля, че тези http://www.rulan.eu/ са в програмата , бях ги мернала някъде, има телефони звънкайте  Rolling Eyes

# 856
  • Мнения: 2 928
Здравейте,
Трети месец се обучавам по програмата "Аз мога". Записах се на немски език към Институт Александър.
Виждам, че всички имаме идентичния проблем с учебниците и съответния депозит. При нас е същата история. В началото дадохме капаро в размер на 30 лв. (трябваше да е 60 лв, но се оказа, че от издателството са разделили учебника и учебната тетрадка на две части и ни поискаха половината сума) като след приключване на обучението щели да ни ги върнат, в което се съмнявам, но.. ще видим. Но пък ДБТ твърдят, че ваучера покрива и стойността на съответните учебници, които след обучението трябва да останат за нас. Дори на последната проверка от ДБТ, това ни беше отново казано, но пък кой трябва да провери обучаващата организация дали ни оставя учебниците след приключване на съответното ниво. На нас ни дават по един учебник /който е използван преди това също/ и едно ксерокопие на учебната тетрадка, понеже тя е към учебника. И единственото което остава за нас е въпросното ксерокопие.
Няма ли кой да контролира тази част от обучението в крайна сметка. Ние всеки път обясняваме на проверяващия, че не остават за нас учебните, а те пък на нас ни отговарят, че ваучера включва и стойността на учебните материали и с това се изчерпва всеки път въпроса. Не са ли те хората, които трябва да упражнят контрол върху стриктното изпълнение на програмата, а не да пишат във формуляра си че всичко е ок и ни се предоставят материали както е предвидено.. мисля че е редно да упоменат в него, че учебните материали се предоставят само за временно ползване, срещу определен депозит.

# 857
  • Мнения: 4 370
Дават ли ви всяка седмица да попълвате анкета? Един от въпросите е: осигуряват ли ви се учебни материали? Ако там отговора е НЕ, може би ще има развитие по въпроса.

# 858
  • Мнения: 20
Здравейте,

Аз се обаждах и питах за програмата и в доставчика на услугата и в Бюро по труда - Варна, но ми казаха че програмата е спряна и няма да приемат заявление до Септември....Някой нещо по вече да знае по въпроса???

# 859
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Ето официално инфо
Този таб АКТУАЛНО е на заглавната страница от 26.04.2010.
Повече инфо за момента няма

Последна редакция: вт, 10 авг 2010, 15:38 от Cigarette

# 860
  • Мнения: 6
На мен сега в края на август ми предстои големия изпит за сертификат за ниво на владеене на английски. Като ви чета тук и се и учудвам, и плаша. Някакви проверяващи минават при вас, някакви анкети попълвате... при мен не е имало нищо такова. Само преди 2 седмици е идвала шефката на центъра и държала реч (аз тогава закъснях и съм я пропуснала, преразказаха ми я), че лично тя щяла да ни изпитва  newsm78 Супер странно ми стана. Откъде-накъде. Няма ли си учители за тази цел. И всъщност кой е редно да те изпитва и какъв е този изпит? Колкото по-наближава, толкова по-спечена ставам. А ако не го взема с нужния брой точки (който също не знам какъв е)?  Cry

# 861
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
Все още никакво инфо за ваучери... чудя се вече дали изобщо ще ги пуснат през септември...
За езиците да питам - задължително ли е да започват от първо ниво т.е ако имам ниво А2 и искам да карам B1, B2 и C1 дали ще е възможно?

# 862
  • Варна
  • Мнения: 1 842
klavdia_rimska, споко, едва ли има център, който да няма интерес обучаемите да завършат успешно  Wink
vaflichka, предварително инфо едва ли ще има - просто ще ги пуснат  Simple Smile. Възможно е да изкараш тези три нива, стига центърът да може да ти ги осигури.

# 863
  • Мнения: 6
klavdia_rimska, споко, едва ли има център, който да няма интерес обучаемите да завършат успешно  Wink

 Praynig Praynig Praynig Моля се и се надявам. Остават ми точно още 5 урока, което са максимум 3 пъти  Sad Ще трябва да седна и да позубря малко. А днес ми се наложи да пиша писмо на един индиец... на английски. Беше весело. Чакам с нетърпение отговора му, за да видя дали ме е разбрал  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 864
# 865
  • Мнения: 419
Благодаря за инфото   bouquet

# 866
  • Мнения: 863
На страницата на Агенцията обаче все още стои съобщението за преустановяване на програмата.Може би им трябва още малко време  ,за да актуализират инфото newsm78
Дано да е вярна тази информация,от дост Praynigа време чакаме да тръгнат пак ваучерите

# 867
  • Варна
  • Мнения: 11 340

И аз мерси.  bouquet Отивам утре да подавам. Mr. Green

# 868
  • София
  • Мнения: 2 817
Малко актуална информация относно ваучерите - мъжът ми ходи да провери какво става тази седмица и му бяха казали, че са стигнали едва до около номер 1600, а пък аз съм 2304, а той е 2700 и нещо.  Confused
Изчакахме си чакалото - не очаквах, че ще е толкова бавно...

# 869
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Въпросната статия не показва, че са пуснати ваучерите, а че е обявена процедура за набиране на проектни предложения към конкретен бенефициент - отдел в агенцията, т.е. този отдел ще подаде проект към АЗ, тя ще го одобри и едва тогава ще отпуснат ваучерите.

Общи условия

Активация на акаунт