Майки ,които хранят с изцедена кърма?

  • 31 608
  • 409
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 294
Аз съм с механична помпа.Цедя се вече трети месец и много свикнах.Мненията на "доброжелатели" почти ме бяха отказали-"нямало да успея.кърмата щяла да спре.щяла съм да си докарам мастит".Абе какви ли не глупости слушах,ама аз си знам мойта.Сина ми е много мързелив-той суче,но не повече от 40грама.И какво да го правя?Болницата, в която родих е едно от големите имена в Пловдив ми да доха бебо чак след 24 часа,а той беше нахранен с АМ.Не знам дали да съжаляавам или да се радвам че се цедя.Има и своите приимущества-понякога тати го храни.Но направо цеденето си е занаят-имам си още една професия  Crazy Да не говорим ,че ми дойде на 45-ия ден след като родих и сега  5-6 дни преди да ми дойде кармата ми спада на половина и се цедя през час само и само да успея да го нахраня в часа за хранене.Обаче няма да купя АМ!

# 16
  • Мнения: 9 814
miri4ka,  Peace Много се радвам, че има и други такива като мен.
За много хора съм абсолютна хахавела, че продължавам да се цедя, а до сега не съм купила АМ.  Grinning

Пожелавам ти успех и да продължите още дълго.
В периода на намаляване на кърмата пий лактогонни чайове или си вземи Фенугрийк.

# 17
  • София на морето
  • Мнения: 171
Аз храних така сина си от втория до края на шестия месец. Можех да цедя достатъчно, но за да запазя нервите си здрави, дохранвах и с НАН. За мен беше голяма мъка цялата процедура с кърмене и цедене, но някакси издържах. Tired Лично за мен, най-добрата рецепта за много кърма е спокойствие, почивка във всеки удобен момент и повечко сън - все неща, доста трудни за изпълнение през първите месеци. А - и по-малко доброжелатели със съвети - майката най-добре усеща бебчо. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 125
desitalee, не си заслужава заради пътуването да минавате на АМ. Бебчето вече ще е достатъчно голямо, за да няма значение стерилизацията. А и можеш да вземеш стерилната помпа с тебе и да изцедиш веднъж по време на пътуването, да изцедиш и непосредствено преди да тръгнеш и така ... А дори и 15 часа да не се цедиш, едва ли ще имаш проблем.

# 19
  • Мнения: 43
 и аз така си храних детенцето по  добре е от сухото мляко трудно е но не и невъзможно успех

# 20
  • Мнения: 23
И  аз се нареждам при майките, коти хранят с изцедена храна вече 5 месеца. За мен това е сигурен начин да знам колко количество мляко е изпило мойто бебе. Като стана на 2-3 месеца тя започна да се върти да търси компания и това означаваше че ние трябваше да бъдем като скачени съдове hahaha При това се цедя с ръчна помпа на Авент. Не е кой знае колко трудно, заслужава си в името на детето.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
Като че ли аз съм най-дълго цедящата се  засега в този списък - 10 месеца и 15 дни Mr. Green Истината е, че съм много горда със себе си newsm10
Започнах от първите дни, защото бебчо все дремеше, а кърмата определено хич я нямаше. Разрани ме,висеше по един час и накрая все гладен. Аз също имах честта Хедра да ни посети и посъветва, но за съжаление не издържах на вечно гладното бебе и пълната липса на подкрепа от близките ми. Минах само на цедене,  като първо основната храна беше АМ, после обратното. Трябваха ми около 3 месеца, за да минем само на кърма. Всички ми казваха, че това е загубена кауза, че съм луда, как съм я мислела така- все с помпа. Майка ми казваше, че ще издържа не повече от месец, към втория месец свекърва ми взе, че се сети да ме посъветва да го слагам на гърда ooooh!, мъжът ми все повтаряше, че няма да ми стигнат силите. Аз обаче нещо се заинатих, което изобщо не е характерно за мен. Първо си бях поставила за цел 4 месеца, после 6 , после до  НОва година- 8 месеца. После спрях с целите. В началото ставах в 5 ч. сутрин, за да има закуска за бебо, вечер лягах след 12 ч. Цедях трудно и мн. бавно. От едната гърда кърмата излизаше от 2-3 каналчета. Към третия месец се оказа, че отделям по 4-5 часа от деня в цедене. На ден  цедях до 970 мл, никога не стигнах 1000. Макар че бебо сучеше по малко, когато се успокояваше, така че може би съм минавала все пак заветния литър на денонощие. Laughing Честно казано никога не разбрах, защо един ден има повече друг- по-малко. Не установих храни да ми влияят.

Вече приключвам. Бебо е много активен, не му се чака да се цедя  Rolling Eyes Правя го само сутрин и вечер и количеството падна до 300-350 мл на ден.Всеки път като посягам към АМ ми се обръща стомаха от неудовлетворение, че не можах да го кърмя истински, че в крайна сметка цеденето отнемаше от време, което можех да посветя на него. Въпреки това не съжалявам. НАй-важното е да дадем най-добрия старт за децата си. Не се отказвайте!

# 22
  • Мнения: 294
desive78  Hug Дано да успея да стигна до 10 месец като теб.Моето цедене ми отнема много малко време-за едно хранене ми трябват 15 минути най-много.не се бях замисляла,че всъщност времето,което отделям за цедене може да са посветени на сина ми  Thinking Знам че това,което правя си заслужава и ще го правя докато мога!

# 23
  • Мнения: 1 125
 Wink E то това с времето е относително - дъщеря ми много обича да си играе с помпата и да я пипа докато аз цедя  Thinking чак си галка помпата и й се радва ...

# 24
  • София
  • Мнения: 4 381
Момичета, много ви се радвам и възхищавам на усилията, времето, постоянството и търпението, с което продължавате да се изцеждате месеци наред   bouquet Това е най-трудоемкия начин на хранене. Лично не знам дали бих издържала.

По-нагоре някой питаше за тънкости "в занаята". Може да погледнете тези статии - техника на Мармет - масажи и изцеждане на ръка. Масажите са много подходящи и при изцеждане с помпа http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/. Също и статията за видовете помпи, за да може да се ориентирате по-добре http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/. За различните помпи съм забелязала, че всяка майка си намира чалъма да се изцежда с каквато и да е помпа. Ако все пак се налага да се изцеждате прекалено често, както е при вас, може би е разумно да се инвестира в една електрическа помпа. На Бг пазара за момента най-добра е Медела Суинг.
Малките бебенца, до 2-3 м, е възможно да се научат да сучат от гърда. Понякога прехода може да бъде със силиконови зърна http://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield/ или да се използват други трикове. Който има желание, ще разказвам повече   Grinning

desitalee, ако се направи точен разчет кога ще се налага изцежане и колко време без изцеждане може да издържиш, всичко това планирано с пътуването и трансфера, може да продължите с кърменето с шише. Може да пуснеш тема, сигурно ще се включат и момичета с опит.

# 25
  • Мнения: 568
Момичета, мерси за съветите!  Hug

Наистина не си струва да отбивам бебо само заради пътуването. Най-добрият вариант би бил млекоцентралите ми да удържат фронта през  целия път без болки и течове, и през това време да си храня бебчо с АМ. А като пристигнем, да възстановим "кърменето"  Flutter Така отпадат притесненията за стерилизиране, помпане, криене да се помпам, търсене на човек да дундя бебо докато се помпам и т.н...

Имам още време до тогава, така че ще мисля по въпроса и ще се опитам да намеря най-доброто решение и за мен и за бебчо  Flutter

# 26
  • Мнения: 329
Колко пъти стерилизирате помпата за кърма-след всяко изцеждане или веднъж дневно. А измивате ли шишетата и помпата с препарат-аз ползвам бочко-за бебешки съдове.

# 27
  • Мнения: 34
Да се запиша и аз в отбора  Mr. Green и да дам кураж на всички които "чакат" да им спре кърмата т.к. се цедят  Rolling Eyes няма такова положение.  Naughty Ако имате здрави нерви и огромно желание кърма ще има  Hug Разбира се ако няма здравословни и други проблеми.  Peace
Цедя се почти година и четири месеца.  ooooh! В началото ми обясниха как щяла да ми спре кърмата  Twisted Evil , но попрочетох разни четива и разбрах че докато има стимулация кърма ще има.  Whistling
Моето момче не признава никакви манджи така че си пие около литър на денонощие.  Crazy
В този форум имаше подобна тема и момичетата бяха писали че са цедили доста време след годинка и са спрели когато са решили.
 Hug

# 28
  • Мнения: 568
Колко пъти стерилизирате помпата за кърма-след всяко изцеждане или веднъж дневно. А измивате ли шишетата и помпата с препарат-аз ползвам бочко-за бебешки съдове.

Аз я мия и стерилизирам два пъти в денонощието - следобяд и преди лягане. Нощем не се цедя. Мия в топла сапунена вода всяка една част отделно, ползвам обикновено веро  Peace

# 29
  • Мнения: 71
Първите 3 седмици от раждането на бебо прекарах в денонощно цедене. Роди се малко по-рано, нямаше сукателен рефлекс и едвам го събуждах да яде. Не пожела да засуче, въпреки помощта на 5-6 опитни акушерки - как да го слагам, как да го стимулирам и т.н. По-важното беше, че не се отказах да го науча да суче. Започнах да го слагам на гърда и после, за да съм сигурна, че поема течност му давах изцедена кърма. Така бавно и трудно се научи да суче. Всички, които по една или друга причина давате изцедена кърма, не се отказвайте да слагате бебето на гърда. Само стимулирането ще му помогне, а и на вас.

Общи условия

Активация на акаунт