социални помощи при раждане и отглеждане на близнаци

  • 120 825
  • 234
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 1 561
Мами, може ли да ви попитам нещо? От скоро съм майка на близначета и ми предстои да подавам документи в Социалното. Въпросът ми е следният: дали да подам накуп всички декларации или да изчаквам една след друга. Притеснява ме фактът, че се натрупва сума и не знам дали няма да решат, че ми идва много. Мисля да се възползвам от двете помощи за близнаци + тази за майка студентка. Това прави 1200+2400+2880=6480 Освен това днес в общината, като взимах актовете на децата, ми дадоха да попълня само една декларация за живородени деца, която ще обработват 1 седмица. Тази за помощта за оглеждане на близнаци откъде се взима, ако и тя е от общината, да ходя утре да се разправям... Мерси предварително   bouquet
Привет! Всички помощи, еднократната за раждане, близнашката, студентската и детските се получават след подаване на молба в Дирекция Социално подпомагане и никоя не се изплаща от Общината!!! За целта се подават отделни молби за всяка помощ пак там, в социалното! Няма проблем да са на куп, стига да приложите всички необходими документи за тях, ще ви ги изплатят на куп Simple Smile Ако Общината дава нещо, то то е на местно ниво и няма нищо общо с гореизброените. Има и такива общини, но са мноого малко Wink

# 181
  • Мнения: 41
Ilik123, Много благодаря за информацията. Документът, който попълних в общината, е за живородени деца и след обработката му, с него ще отида в социалните. Така ми обясниха. За помощта за майка-студентка, знам, че ми трябва уверение от университета, а за помощта за отглеждане на близнаци, освен молба по образец, друг документ трябва ли? Хубав ден от мен  Hug

# 182
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не знам точно за коя от сумите на мен ми искаха копия от актовете за раждане, може и за близнаците да е било. Подавах декларациите си заедно и на куп ми преведоха сумите  Peace

# 183
  • Мнения: 41
Благодаря. Днес направих за всеки случай по 3 копия от акт, дано им стигнат за всичките помощи. Ако искат още нещо, ще ми кажат. Хубав ден

# 184
  • Мнения: 91
Здравейте! И аз чакам близнаци, живи и здрави. Съвсем в началото съм, но исках да попитам, дали има някакви социални помощи, които се получават по време на бременността? Simple Smile Имам и момче на 6 годинки. Някоя мама с близнаци, моля да пише на лично как се е справила с бременността, раждането и отглеждането на човечетата? Благодаря предварително!  Hug Бъдете здрави!

# 185
  • Мнения: 273
привет мами,бих искала да ви попитам,живея в друг град не по лична карта,имам документ за настоящ адрес от общината в която живея в момента,въпроса ми е трябва ли да си сменя личната карта и постоянния адрес преди да си подам документите в социалните за помощт за близнаци,родния ми град е далече и живот и здраве след раждането ще ми е малко трудно да си подавам там документите,благодаря предварително Simple Smile

# 186
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз си смених личната карта докато бях бременна именно заради постоянния адрес от друг град (това преди 5 години). Ако има някакви промени някой по-запознат може да се включи. Лека бременност  Hug

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някой наясно ли е с помощта за първокласници? Има ли нещо различно при близнаците или правилата са като при всички останали?  newsm78

# 188
  • Мнения: 1
ZDRAVEITE BREMENNA SUM NA 2 MESECA S BLIZNACI I NE SUM ZAPOZNATA S NESHTATA BEZRABOTNA SUM NE OSIGORENA IUNI MESEC TRQBVA DASE RODQT AKO ZNAQT MAIKITE KAKVA E NAGRADATA SLED RAJDANE I KAKVI DOKUMENTI TRQBVAA DA POPALNQ ZA MAI4INSTVO I T.N BLAGODARQ PREDVARITELNO LEKO RAJDANE I MN DAVI RADVAT Simple Smile

# 189
  • Мнения: 304
НАГРАДАТА???!!! newsm78 ooooh!

# 190
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Наградата след раждане е две малки пухчета, които да те радват цял живот.
И много, много работа, безсънни нощти и умора - това са шоколадите и цветята към наградата.

# 191
  • Мнения: 122
Здравеи те.Аз съм мама на 2 близначета.Вече са 2 месеца малките.Имам едно въпрос че ако може някои да ми отговори.Взима едно майчинство за 2 близнета.Много ми е трудно в отглеждането на 2 бебенца тъй като ги гледам сама.Чух че можело някои да ми помага за отглеждането и тои също взимал някакво маичинство.Маика ми е работеща.Може ли да ми помага и да и се заплаща някаква сума от суциалните.

# 192
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Майчинството е едно, без значение броя на едновремено родените деца, защото майката е една. То затова мисля са и помощите за отглеждане на близнаци до 1 г. по 100 на дете на месец. Ако Социалните имат някаква програма за помощ на майките с близнаци, мисля че най-коректна информация могат да ти дадат на място като отидеш да попиташ. Аз поне не съм чувала за такава, но това не означава че няма. Успех  Hug

# 193
  • Мнения: 550
Здравейте!

Аз чакам с нетърпение близначета, нямам други деца. Въпросът ми е: остават ли тези помощи в общ размер 3600 лв и за тази година?

хубав ден от мен!  bouquet

# 194
  • Мнения: 961
Здравей  Simple Smile 08.2014 взех 3600 социални помощи..Не вярвам за 6 месеца нещо да се е променило  Peace

Общи условия

Активация на акаунт