социални помощи при раждане и отглеждане на близнаци

  • 120 963
  • 234
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7
Благодаря ти много tanini. Simple Smile   

# 136
  • Мнения: 2
Здравейте,извинявам се ако въпроса ми е за друга тема,но не знам къде да попитам-някой знае ли дали е взето окончателно решение за увеличението на детските за близнаци-колко ще е и откога?Аз нямам други деца преди и след близначките newsm06 ?

# 137
  • София
  • Мнения: 1 845
нищо не се знае още

# 138
  • София
  • Мнения: 5 730
Доколкото чух детските ще бъдaт 150 лв общо

# 139
# 140
  • Белгия
  • Мнения: 303
Някой по-горе беше питал дали са му изплатени помощите 2*600 лв. + 2*1200 лв. през тази година.
Да потвърдя, че на мен ми ги платиха през август, без да ми искат информация за доход. Децата живеят в чужбина, декларирах го (то се вижда и от актовете за раждане). Мислех, че ще ми откажат 2*1200 лв., защото не са в БГ, но ми казаха, че щом имаме постоянен адрес тук и сме български граждани, ни се полага. За две седмици ми обработиха документите и наредиха парите в следващия месец. Става въпрос за София, служителката беше компетентна и даже много любезна Grinning.

# 141
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тези 150 лв. за близнаци, също зависят от дохода на член от семейството, нали? Т.е. изплащат се при доход под 350 лв. на член от семейството?
Питам, защото нещо свекърва ми чула, недочула и ми вкарва разни мухи в главата.

# 142
  • Мнения: 2
Знае ли се,откога ще е увеличението,2014,но от кой месец?

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 64
noniveroni  би трябвало от януари.

Не съм писала в темата, но забелязахте ли, че са намалили едната помощ за близнаци вместо 2*1200 вече е 2*600. http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/

# 144
  • Мнения: 5 635
noniveroni  би трябвало от януари.

Не съм писала в темата, но забелязахте ли, че са намалили едната помощ за близнаци вместо 2*1200 вече е 2*600. http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/
Няма такова нещо, по-скоро не им е актуализирана страницата:).
Днес специално се рових в Закон за държавния бюджет на РБ, там пише че е 1200, а в закона за паричните помощи пише , че размерът на не може да е по-малък от предходната година.

# 145
  • Мнения: 27
Някой по-горе беше питал дали са му изплатени помощите 2*600 лв. + 2*1200 лв. през тази година.
Да потвърдя, че на мен ми ги платиха през август, без да ми искат информация за доход. Децата живеят в чужбина, декларирах го (то се вижда и от актовете за раждане). Мислех, че ще ми откажат 2*1200 лв., защото не са в БГ, но ми казаха, че щом имаме постоянен адрес тук и сме български граждани, ни се полага. За две седмици ми обработиха документите и наредиха парите в следващия месец. Става въпрос за София, служителката беше компетентна и даже много любезна Grinning.
Hug точно това щях да питам понеже родих в чужбина   love001

# 146
  • Варна
  • Мнения: 5
А някой има ли информация за помощите за студенти?
Еднократната помощ от 2880лв. за родител редовна форма на обучение още е същата. Но мои познати ми казаха, че при близнаци тази помощ била 5000лв. А ако и двамата родители са студенти и имат сключен граждански брак ставало 10000лв.   #Crazy
В общи линии въобще не съм склонна да вярвам, но все пак да попитам  Thinking

# 147
  • Мнения: 1 481
А някой има ли информация за помощите за студенти?
Еднократната помощ от 2880лв. за родител редовна форма на обучение още е същата. Но мои познати ми казаха, че при близнаци тази помощ била 5000лв. А ако и двамата родители са студенти и имат сключен граждански брак ставало 10000лв.   #Crazy
В общи линии въобще не съм склонна да вярвам, но все пак да попитам  Thinking
При близнаци се изплаща само 2880лв. Помоща се отнася за отглеждане на деца, независимо от боят, също като при майчинството.

# 148
  • Мнения: 699
Здравейте !
Въобще не съм запозната и затова ще попитам въпреки че изчетох темата. Embarassed
Виждам,  пишете за два вида помощи при раждане на близнаци. Единият вид е 2 х 600 лв. , а другият е 2 х 1200 лв. , т.е. общо 3600 лв.  Shocked Аз ли не съм разбрала или наистина е така ? В какъв срок евентуално се подават декларации за тези помощи и къде ? /в Общината по местоживеене или там където са родени децата ?/ Каква е разликата м-у двете обезщетения ?
Относно детските, които се полагат зависят ли от доход ? В този ред на мисли при определяне на дохода майчинството влиза ли ?
Благодаря.

П.С.Дано въпросите ми да не са много тъпи, но ми се иска някой актуално от тази година да сподели подробно кое как се случва ...   bouquet

# 149
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Детските са обвързани с дохода, другите две обзещетения не. Мисля че няма промени и той е 350 бруто на член от семейството. Като се взима твоя доход и дохода на таткото ако имате сключен граждански брак, ако нямате само твоя. Майчинството преди влизаше (поне когато аз бях в майчинство вписвах цифрите по месеци като доход). Документите се подават при социалните по постоянен адрес, там на място можеш да получиш най-точна и актуална информация за точните суми.
Помощите наистина са две, първата е за живородено дете 2 по 600 е ако единия близнак ти е второ дете, плаща се като за две втори деца. Втората сума е помощ за отглеждане на близнаци до 1 г., по 100 лв. на дете на месец. Превеждат ги накуп и реално се получава 3600 лв.

Общи условия

Активация на акаунт