Домашни рецепти за разкрасяване - 2

  • 110 152
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
potrebitel4e, това са пропорциите, а всеки си преценява според косата Wink може да удвоиш или утроиш дозата всеки сам си преценява, а и аз я слагам на измита и подсушена коса(да не капе само) Wink

# 16
  • Мнения: 15
Искам да споделя за маската с маята.Прочетох я тук и я казах на едно момиче с акне, което е от повече от 2 години.Още от първия път пъпките и се прибраха и избелиха.Вече я прави около 4 пъти и лицето и се заглади и видимо подобри.Тази седмица и аз си направих.Много често ми излизат някакви пъпки по 3-4 които бавно минават и стоят зачервени или дълго време стоят подкожни.В момента за два дена почти се заздравиха и не си личат.Ще продължавам да я правя. Само да кажа,че я разредих не с мляко а с вода защото ние не пием прясно мляко и после я отмих с чай от липа. Ефекта е поразителен. Благодаря на дамата която сподели тази маска-ЧУДО! Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте, мацки!
Новата темичка е страхотна! Благодаря на авторката  smile3525
Тъкмо се намазотих с медец и лимон на лицето  Laughing
Да напиша и аз моята маска за коса, която правя 1-2 пъти в седмицата. Косата става по-плътна и жива, а иначе ми е тънка и рядка. Ако някой иска да поизсуши косата да добави кисело мляко или хума. А ето и маската:
1 жълтък
1с.л. рициново масло
1с.л. ракия или друг алкохол
1с.л. мед
няколко капки лимон (ако имам под ръка  Embarassed)
няколко капки или ампула вит.А  (пак ако има)

Намазва се вкорените, слагам торба отготе и затоплена кърпа и стоя поне 2ч.,понякога и повече, ако има време.
Успех!

# 18
  • Мнения: 289
Включвам се и аз по повод маската с мая. Имам остатъчни белези от пъпки и от тази маска виждам значително подобрение в посока просветляване на тена. Единственият ми проблем с нея е, че не мога дълго да издържа миризмата на мая и съответно бързам да си измия лицето веднага след като засъхне.
Друга маска, от която съм много доволна е с аспирин, белтък и кисело мляко. Понеже сега виждам темата, нямам представа дали сте я коментирали, но е наистина страхотна  Peace  

# 19
  • Мнения: 3 499
Благодаря на авторката за темата.   bouquet

Тази с маята ми допада, ще я пробвам.

Предложете ми ефикасна маска за третирана коса.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 358
много ми харесва меда за цялото тяло даже...използвам и доста билки с които мия лицето-лайка,тетра,невен и др...с тях си и правя маските вместо вода...сега ще започна и маската с маята пак,че от тези петна #Cussing out  ..любимата ми домашна рецепта е кисело мляко(прецедено на филия хляб)+аспирин или лимон или сода за хляб-избелва свива порите Simple Smile
ще следя за други домашни рецепти  bouquet

# 21
  • Мнения: 8
Искам да ви попитам някой ползва ли самостоятелно за мазане на лице натурални масла (примерно на "Икаров" - жожоба, гроздови семки, пшеничен зародиш) и как?

# 22
  • Мнения: 12
Искам да ви попитам някой ползва ли самостоятелно за мазане на лице натурални масла (примерно на "Икаров" - жожоба, гроздови семки, пшеничен зародиш) и как?

Аз ползвам понякога масло от жожоба или от гроздови семена, като намокрям памучено тампонче с вода, изстисквам го, капвам върху него няколко капки масло и масажирам лицето. Памучето се мокри, за да не попива маслото в него, а ако памучето е намокрено с топла вода, тя ще спомогне за по-бързото попива на маслото в кожата. Аз съм с мазна кожа и след масаж с натурално масло кожата продължава да ми лъщи, затова го правя само когато знам, че няма да излизам.

# 23
  • Мнения: 15
  bouquet много хубава тема, браво.
Та да си кажа и аз, за изтощена от третиране коса - зехтин,кисело мляко,мед,лимон,сода за хляб слагам всичко на око,повечко за да омажа цялата коса,отгоре найлон и кърпа,стоя поне 2 часа  или докато се разтече.Маската леко бута цвета от боядисването,но след 3 такива маски косата ми си възвърна хубавия вид. Слагала съм и майонеза на косата пак става много хубава и жива.
В една друга тема тук ползваха маслата за почистване на лицето.Веднага след баня още когато лицето е топло(с отворени пори) се намазва с масло( жожоба,грозд. семена,бадемово,кайсиево) една кърпа за лице се потапя в гореща вода(колкото търпят ръцете) и се изстисква полага се на лицето с леко притискане стои се 10-тина секунди докато хавлията изтине и се повтаря 3 до 4 пъти,накрая лицето се наплисква със студена вода. Действа освежаващо, почистващо и подхранващо на кожата.
Почистващ лосион за лице се получава от 100мл розова вода и 20мл масло от жожоба,преди употреба се разклаща,не дразни очите.

# 24
  • Мнения: 1 365
Честита нова темичка!!!   bouquet
Аз върху лицето си слагам кокосово масло - след баня, нанасям хубаво и оставям да попие напълно. Не стои мазна кожата, но после става като кадифе. Същото кокосово масло е много хубаво и за косата. Аз я намазвам и като попие малко направо си лягам с нея - дори не ми цапа възглавницата, но е по-добре да се покрие с найлонова шапка и отгоре с хавлия. Косата става много жива и лесно се разресва. Идеално е и за третирана коса
Чувам много добри отзиви за меда за възстановяване на косата. Опитах се, но не мога да го нанеса върху косата и това е...  Crossing Arms Някой да даде съвет как да го нанеса и да не залепвам едновременно с нанасянето му...  Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 570
Искам да ви попитам някой ползва ли самостоятелно за мазане на лице натурални масла (примерно на "Икаров" - жожоба, гроздови семки, пшеничен зародиш) и как?
От почти година ползвам на Икаров маслата. Пробвала съм кокосово, от жожоба, от гроздови семена, бадемово. Най-доволна останах от жожобата. Мажа с масло дори околоочния контур. По принцип маслата трудно попиват и за това сякаш е по-подходящо да се нанасят вечер вместо ноще крем. На сутринта кожата наистина е като кадифе.
Искам да попитам избелващите маски с маята и с аспирина само зимния период ли могат да се правят? Важи ли за тях правилото като за избелващите кремове - само зимата, когато слънцето е слабо? newsm78 И защо маската с мая се изплаква с отвара от лайка, а не може с вода? newsm78
Аз си правих 3 пъти маската с аспирина и киселото мляко, но нещо не виждам ефект. Може би е рано още. Thinking

# 26
  • Мнения: 3 050
Благодаря за темата   bouquet

Подхранваща маска с авокадо
Намачкайте вътрешността на един добре узрял плод авокадо и я смесете с 1 супена лъжица зехтин.

При зачервени очи и подути клепачи
Помага изплакването с лосион, приготвен от метличина. Приготвя се от 1 шепа цветове и 1 чаша дестилирана вода. Цветовете се заливат с кипяща вода, кипват се още 2 мин., водата се оставя да изстине. С прецедената течност се навлажняват памучни тампони и се поставят като компреси върху клепачите за 15 мин. Този лосион може да се използва и за обтриване на кожата на лицето.

# 27
  • Мнения: 345
Verche, току що си направих маската с маята, доста добре ми се отрази и мисля, че има избелващо действие. Измих се с вода, естествено, 4е може, просто с отварата от липата би имала още по-добър ефект.

# 28
  • Мнения: 83
Вчера си правих инхалацич с лайка и след това намазах лицето си със смес от хума и кисело мляко. Кожата ми се освежи и почисти Wink

# 29
  • Мнения: 70
Може ли да помоля за маска за КОСА с основна съставка МАЯ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт