Уред за фотоепилация Silk`n IPL

  • 341 010
  • 934
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 102
Ползвам Silk'n Glide от една година (през около 25 дни, първите процедури по често). Ефекта при мен е минимален. Ползвам за крака, мишници и интим, а междувременно бръснене. При крака не съм сигурна има ли ефект, минимален по скоро, мишници - никакъв ефект. При интима - промяната е че мога да си позволя бръснене. Космите ми са много твърди и преди фотоепилатора бръсненето беше невъзможно в интимната област, налагаше се кола маска, което пък е мъчение там. Космите ми след бръснене никнеха на следващия ден, на места по два, а растежа им беше сърбящ и дразнещ. С ползването на епилатора в интима космите леко се разредиха, не са така твърди и спокойно мога да ползвам самобръсначка без после буквално да ги усещам как растат. Кожата ми е светла с черни косми.
Явно при мен ефекта е минимален, но промени начина на епилация на триъгника, което е голямо облекчение. Не знам, ако бях взела по-скъп уред щеше ли да има по-голям ефект или просто моята кожа/окосмяване до толкова се влияе. Споделям да имате по реална нагласа.

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 09:47 от polly jean

# 301
  • Мнения: 8
Аз си купих Silk'n Glide преди 5 дни , ползвам го всеки ден , и незнам , въобразявам ли си или е наистина , но вече почти нямам косми по брадичката. Аз го взех предимно за тази област , защото беше много неприятна гледка. Скубех ги на ден по 2 пъти с пинсета а днес даже няма какво да скубя

# 302
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
Аз си купих Silk'n Glide преди 5 дни , ползвам го всеки ден , и незнам , въобразявам ли си или е наистина , но вече почти нямам косми по брадичката. Аз го взех предимно за тази област , защото беше много неприятна гледка. Скубех ги на ден по 2 пъти с пинсета а днес даже няма какво да скубя
Здравей,
И аз мисля да си купя, но се чудя какъв да бъде, такъв или другия ме ми елос. Притеснява ме това, че и при двата вида космите трябва да се бръснат/скубят. И аз искам предимно за лицето и за това все още се колебая. Задължително ли е бръсненето/скубането. Ти махаш ли ги преди процедура? Ако искаш пиши ми на лични, че аз утре ще хода да си търся и ми се иска да "чуя" мнение от ползвател.

# 303
  • София
  • Мнения: 102
Космите трябва да се махат така, че коренът им да остане в кожата. Целта на фотоепилацията е да се унищожи луковицата. За това - бръснене, депилиращи кремове, но не и скубене и издърпване с епилатор. Както по-горе беше писала alena, косъмът трябва да е премахнат преди процедурата, иначе всичката енергия отива в надкожната му част и нищо не се получава с корена, съответно с трайното премахване на окосмяването.

# 304
  • Бургас
  • Мнения: 890

Наскоро си взех Филипс Лумеа с приставка за лице и бикини, вече направих два сеанса на лицето. Преди това ходих няколко пъти на лазерна епилация и сега преди фотото само подстригах по-дългите косъмчета с ножичка, стори ми се направо мазохистично да ги обръсна... Вие как третирате космите на лицето между отделните процедури?

# 305
  • Мнения: 23 017
Няма много опции.

# 306
  • Мнения: 8
то мойте , даже и да си скубя си стоят като обръснати  Laughing така че , каквото и да се получи пак ще е многооо по - добре от сега  ooooh!
иначе ги скубя с пинсета преди светканията

# 307
  • Мнения: 23 017
Е то като ги оскубеш преди светканията какво въобще светкаш?

# 308
  • Мнения: 8
незнам как е при вас , но аз имам хормонални проблеми и като скубя космите , особено по брадата и самия корен остава и стои като мъжка брада , някак си се къса ли незнам , и винаги стои черна точка... ooooh! това се опитвам да убия  Grinning

# 309
  • Мнения: 23 017
Грешиш,бръснеш и тогава светкаш.Черните точки са обвивката на луковичката на корена,а не самия корен.

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 890
незнам как е при вас , но аз имам хормонални проблеми и като скубя космите , особено по брадата и самия корен остава и стои като мъжка брада , някак си се къса ли незнам , и винаги стои черна точка... ooooh! това се опитвам да убия  Grinning

Съветвам те, от личен опит, да използваш пинсета само и единствено за оформяне на вежди. Преди години имах няколко косъма под брадичката, които издърпах с пинсета и така се започна - скубех ги през ден, да не кажа всеки ден. Стнаха твърди, черни и по същия начин все се чернееше под кожата. После започнах да се скубя с конец, бях доволна, но пак трябваше да го правя на два-три дни. Миналата година направих няколко процедури с лазер на цялото лице, дори си купих домашен лазер (с него е ужасно пипкаво и не знам дали има ефект). Спрях да ходя на лазерна епилация, защото в студиото смениха апарата и новия не ми действаше. Сега екпериментирам с Лумеа, засега е добре. Вече близо седмица от както ги подстригах и ги светнах и още не са порастнали, това ми е втора фото-процедура. Дано и занапред да съм доволна.
Извинявам се за дългия пост, дано да съм била полезна.

P.S. Окосмяването ми е в резултат на хормонален проблем.

# 311
  • Мнения: 70
Аз взех Me my Elos с 200 000 импулса и го ползваме двама души, минахме втора процедура, а пише да станат 7 и тогава трябвало да има резултат хмм. Пише, че може с епилатор преди това, но според мен бръсненето е по - добрият вариант, но зависи на коя част от тялото, аз искам да си махна на ръцете, но са много руси и не искам да ги бръсна, та за там не съм решила още как да действам newsm78

# 312
  • Мнения: 23 017
Руси косми не знам дали ще се повлияят.От бръснене нищо няма да стане,спокойно.

# 313
  • Мнения: 8
Благодаря момичета за съветите   bouquet  ще ви послушам  Hug
ще пиша след време да кажа за по - сигурни резултати

# 314
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Аз също си купих elos с 200 000 импулса. В упътването пише, че може и с епилатор преди това да се третира, но и аз като inka246 смятам да се бръсна. А за лицето пише, че задължително се бръсне или подстригва. И това много ме притеснява. Да не стане така, че да се озова с брада и мустаци след време.
Аз затова питах преди време дали има някой, при който да се е влошило положението след ползването на тези апарати, но никой не ми отговори.

Общи условия

Активация на акаунт