АВГУСТинчето си шава и на мама сладки ритничета раздава № 6

  • 25 047
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • софия
  • Мнения: 1 201
Изследвания са ми пускали само веднъж

# 691
  • Мнения: 4
Досега са ми вземали само веднъж кръв и урина за изследване.
Я кажете на вас по колко пъти са ви правили изследвания.
И на мен са ми взимали веднъж кръв и урина в 9 седмица - хода по ЗК в Тина Киркова, сега са ми дали бележки за втори път - за 9 април. За килограмите ме питат и аз си казвам, корема не са ми мерили, кръвното - веднъж  Grinning е поне засега като ходя (дотук 4 пъти) си ме гледа на ехограф  Grinning
 Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 5 785
Аз не съм се записала на ЖК по здравна каса и си ходя само на частно в Токуда . Н амен досега не сами мерили нито килца, нито обиколка на корема. А кръвното си го меря сама вкъщи. Досега са ми вземали само веднъж кръв и урина за изследване.
Я кажете на вас по колко пъти са ви правили изследвания.
Сега ще ти назначат още едни изследвания,поне на мен ми назначиха.И аз съм в Токуда.

# 693
  • Мнения: 776
  Излиза, че съм уцелила правилният доктор. Записана съм по ЗК, досега (4 пъти съм ходила) всеки път ме гледа на видеозона, теглят ме, мерят ми кр. налягане и ми мерят корема.Още като се записах там на ЖК(7 г.с.) ми пуснаха всички необходими изследвания. Вчера ми дадоха направление за кръв и урина.(правят се пак в 5-я месец) А и доки си ми дава болничните без проблеми.

# 694
  • София
  • Мнения: 174
Мерси момичета.
Аз днес пак съм на лекар заради контракциите. Миналата седмица се разбрахме днес пак да се видим и към 5 мисля да отида до Токуда. Пак ще падне едно чакане - ама така е като нямам час. Дано доки да каже че всичко е наред.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 845
На мен досега два пъти ми пускаха кръвни изследвания по ЗК и след Великден доки ме вика пак. На ехограф си ме гледа, изобщо нямам проблеми с него.
Моли, скъсената шийка се вижда на ехографа.

# 696
  • Мнения: 50
Козунациии

Ето я обещаната рецепта за козунаци, която изпитах миналата седмица

Продукти:

1 кг. брашно (колкото му е по-ниско числото, по-добре, примерно тип 400 е по-добро от тип 500)
6 яйца + 1 за намазване
2 пак. суха мая от по 7 гр. (моята беше на д-р Йоткер)
1 ч.ч. мляко
1 ч.ч. захар
100 гр. олио + 100 гр. разтопено краве масло
щедра щика сол.
3-4 ванилии
кората на 1 лимон
стафиди

Затопляте си стаята и си пресявате брашното, ако не ви мързи, и 3 пъти. Затопляте млякото и напълно разтопявате в него захарта. Можете да си поиграете и с яйцата - аз ги разбих с бъркалка на водна баня, като, естествено, внимавате да не се затоплят твърде много и да се пресекат. Смесвате ги с млякото.
Смесвате маята с брашното и солта и оформяте кладенче от тази суха смес. Изсипвате вътре млечно-яйчната, ванилията, лимоновите кори и половината от сместа от олио и краве масло. Почвате да бъркате в купата, докато стане рядко тесто.
След това вече изсипвате тестото на масата и почвате яко да месите, като целта е постепенно да вкарате в тестото и останалата мазнина. Вероятно междувременно ще ви глътне и още малко брашно, поне при мен така стана.  Когато го омесите хубаво, почнете буквално да го тръшкате в масата, хвърляте и тръшкате, 100-тина пъти.
След това слагате на топло да втасва, като предварително намажете повърността на тестото с олио, да не хваща коричка, и покриете с кърпа. След 45 минути, когато едва-едва беше почнало да втасва, премесих с още 50 допълнителни гр. олио. То просто му пролича, че повече олио не иска да поема. И последва голямото втасване - още 2 часа и 15 мин. Счита се за втасало, когато поне е удвоило обема си.
Когато дойде този момент, си разделяте тестото на по-малки топки, от които ще оформяте фитилите, и пак лекичко ги премесвате с по няколко капки мазнина, правите всяка премесена топка на плоска питка, но с юмрук, а не точилка, поръсвате я със стафиди или какъвто дръг пълнеж желаете и оформяте руло-фитил. Това всъщност е елементът, от който, след като направите няколко такива, си изплитате козунака. Не знам дали е вярно, но четох, че точно благодарение на тези фитили стават после конците в козунака.

Когато си оформите козунаците (ще излязат поне 2 от тази доза, зависи от тавите), ги слагате вече готови да втасват, пак на топло, 45-60 минути, целта е обмеът да се вдигне поне още 1/3. Щом и това стане, мажете с жълтък (смесен с олио или прясно мляко), поръсвате със захар и мятате в предварително загрятата фурна. Температура 180 градуса.

Ами това е. Звучи сложно, но според мен е по-скоро многоетапно и трудоемко, отколкото сложно, за мен поне беше удоволствие, а пък резултатът ме изпълни с удовлетворение. Но ми глътна 5-6 часа, предупреждавам Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 16:45 от bonniem

# 697
  • Мнения: 78
Юлия,мила,страшно силно стискам палци всичко да се оправи и бебчетата да си стоят на топличко до края! Hug
На мен на ЖК досега като съм била,всичко на всичко два пъти ,ми пускаха кръв и урина,мериха ми кръвното,а последния път и корема(мисля че за височината на матката).Болнични ми дават без проблем,пу-пу,да не чуе Дявола,но все още не са ме гледали безплатно на ехографа.Но така или иначе си ходя и на частно,така че и да го оставят за по-нататък,засега не е проблем.
Биби76,честита принцеска,ех така искам и аз едно момиченце,ама и момченце да е,толкова е чакано,че сигурно ще го задушавам от любов!

# 698
  • Мнения: 17
изглежда вкусно може да пробвам на велик ден само дето незнам как стават тея фетили  newsm12

# 699
  • Мнения: 101
Мерси момичета.
Аз днес пак съм на лекар заради контракциите. Миналата седмица се разбрахме днес пак да се видим и към 5 мисля да отида до Токуда. Пак ще падне едно чакане - ама така е като нямам час. Дано доки да каже че всичко е наред.

sorry за тъпия въпрос но как ги усещаш то4но контракциите и какво предлага лекаря тиз  атях,пиеш ли нещо,лежиш ли

# 700
  • Мнения: 4 202
На мен пък ми изглежда много сложно, направо висш пилотаж  Embarassed

# 701
  • Мнения: 50
nina, относно фитилите, и аз не знам как точно да ти го обясня - както ти е разтланата питка, поръсена със стафиди, правиш я на руло и него с въртеливи движения го правиш по-дълго и тънко, дано ме разбираш.

red shoe, и на мен ми изглеждаше като висш пилотаж, преди да го направя, ама взе че стана. Дано само не е било късмета на начинаещия... Ако вземат, че пак ми се получат козунаците, ще снимам Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 1 493
Bonniem, свалям ти шапка - аз не съм способна на такива геройства, но винаги се възхищавам  Peace

# 703
  • Мнения: 50
Illit, страшно благодаря, но да изчакаме и втория ми опит и да не прибързваме със заключенията за уменията ми Simple Smile Ако пък стане, няма да съм скромна, обещавам, и както казах, и снимчици ще пусна Simple Smile

# 704
  • Мнения: 3
Julia Yankova, стискаме палци!

Общи условия

Активация на акаунт