Правителството планира двойно намаление на отпуска за майчинство!

  • 16 537
  • 390
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Предлагам от името на всички майки антикризисната мярка да е следната.
1. Всички депутати и министри да взимат заплати от 500лв - може  и въобще да не взимат
2. Да се върнат всички откраднати милиони от държавата - това са нашите пари
3. Да спрат да мислят глупусти не за това им се плаща

# 16
  • Мнения: 5 401
Цитат
Правителството е подготвило около 35 антикризисни мерки, като се разглеждат и идеите и предложенията на неправителствените организации, обясни финансовият министър Симеон Дянков, предаде BGNES

http://b2bnews.bg/index.php/en/%CF%E0%E7%E0%F0%E8-%E8-%CA%EE%EC% … %E5%F0%EA%E8.html

# 17
  • Мнения: 822
Това е адски нагло и безумно... точно от нас, майките, дето сме цъфнали и вързали, ще взимат...  #Cussing out    Sick

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Направо безобразие.

# 19
  • Мнения: 1 119
Продължавам да се надявам да е някакво недоразумение!
Изглежда ми като материал за 2 седмици пълнеж на новините. Дали не  използват вече и синдикатите за метода "сондаж на обществените нагласи - приемане/отхвърляне".

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 085
Ами майките получават едни неоправдано огромни обезщетения за това че отглеждат бъдещите данъкоплатци на тази мизерна държава. Мдаа редно е да бъдат намалени  #Cussing out #Cussing out #Cussing out. Боже този министър Дянков е абсолютно болен мозък. От къде му идват тези гениални идеи, да се чуди човек #2gunfire. След като въвеждат данък върху пенсиите, ще орежат майчинството, какво ли ще е следващото Thinking? Може би ще спрат изплащането и на детски надбавки?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 262
Продължавам да се надявам да е някакво недоразумение!
Изглежда ми като материал за 2 седмици пълнеж на новините. Дали не  използват вече и синдикатите за метода "сондаж на обществените нагласи - приемане/отхвърляне".


И аз това си мислех...

Цитат
Правителството е подготвило около 35 антикризисни мерки, като се разглеждат и идеите и предложенията на неправителствените организации, обясни финансовият министър Симеон Дянков, предаде BGNES

http://b2bnews.bg/index.php/en/%CF%E0%E7%E0%F0%E8-%E8-%CA%EE%EC% … %E5%F0%EA%E8.html



То най-накрая ще излезе, че НПО-тата управляват и взимат решенията, а не те!  ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 262
... Може би ще спрат изплащането и на детски надбавки?

Те и детските надбавки са така измислени в момента, че ако си честен данъкоплатец, мн. трудно можеш да ги получиш... Въобще това си е дискриминация срещу сумати българчета, но това е тема за друг разговор.  Peace

# 23
  • Мнения: 3 718
Пълен абсурд  Banghead Дано е грешка, но ако не е вече наистина ме е срам, че живея в тая държава.

# 24
  • Мнения: 4 615
Поредното безумие на правителството. Намериха си антикризисна мярка няма що. Да осигурят поне ясли и градини. И си мисля, че това ще доведе до още една голяма вълна на съкращения. То и тогава ще си решат проблема с яслите де. Майката безработна да си гледа детето у дома. Това не може да е социална, а и нормална държава. Нямам повече думи.

# 25
  • Мнения: 3 637
И за това ли ще си замълчим  #Cussing out ,тия ни докараха до НИЩОТО.Ако и това се допусне да стане да им ...в управници и в държава... #Cussing out

# 26
  • Мнения: 5 401
... Да осигурят поне ясли и градини...

О, ама как, че това вече е осигурено! Държавата ни гарантира избор с Наредба 26 - или записваш детето на ясли от 3-месечна възраст и си възвръщаш високите доходи, или отглеждаш ЧОВЕК с минимални! И това, ако не е добра социална политика, здраве му кажи!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 262
Изи, то поне ясли и ДГ да имаше, ама дори и това няма! Естествено съм против намаляване на майчинството, а на ясла на теория можеше на 3 месеца и по старата наредба.  Wink

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
ПОЗОР!!!

# 29
  • Мнения: 4 615
Е, добре. То и тогава обаче ще има недостиг на места в яслите. Освен това ще има и недостиг на интелект, щото не се ли занимаваш с едно дете ще погубиш заложбите му. В яслите ще си лежат на гръб и ще се развиват както могат и няма да се кърмят. Моето си лягаше в 19.30-20 часа, което значи че щях да му отделям по половин един час дневно. И залъка на децата вече искат да захапят.

Общи условия

Активация на акаунт