Ще имам близнаци! Тема с продължение....17

  • 34 236
  • 790
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 292
Благодаря ви за милите думи, мамчета. Много ви обичам. Hug Толкова се радвам, че имах възможността да пиша тук. Сега ще се преместя в темата за бебетата, а вас ще ви посещавам, за да ви помагам със съвети и да ви окуражавам.

Айла, мила имам въпрос относно кърменето и ще те питам тук, а по-нататък в другата темичка. Сега сме вече на 2-та седмица и се чудя дали се храним правилно. Достатъчно ли е само кърмене и на колко часа? И ако не има стига и ги дохранвам с адаптирано мляко, по колко милилитра е нормално да има додавам? Засега се опитвам да ги кърмя на 3 часа и се получава, но трябва да ги дохранвам, защото си смучат ръчичките и търсят храна.
Ако не се събуждат за кърменето, трябва ли да ги будя или е ок да ги оставя повече време да спят и колко?  Благодаря ти много.
Слава Богу имам изобилно кърма, коластрата слезе още първия ден след след секциото и започнахме успешно кърмене. Party

# 61
  • София
  • Мнения: 164
Мила Рени...малките принцески са невероятни...толкова красиви и съвършенни...да са ти живи и зрави..ти как си въстанови ли се? Мама помагали, а таткото?
Минавай при нас и пиши..много ти се радвам...дано и при нас всичко мине така добре... Praynig Hug Hug Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 12 278
Айла, мила имам въпрос относно кърменето и ще те питам тук, а по-нататък в другата темичка. Сега сме вече на 2-та седмица и се чудя дали се храним правилно. Достатъчно ли е само кърмене и на колко часа? И ако не има стига и ги дохранвам с адаптирано мляко, по колко милилитра е нормално да има додавам? Засега се опитвам да ги кърмя на 3 часа и се получава, но трябва да ги дохранвам, защото си смучат ръчичките и търсят храна.
Ако не се събуждат за кърменето, трябва ли да ги будя или е ок да ги оставя повече време да спят и колко?  Благодаря ти много.
Слава Богу имам изобилно кърма, коластрата слезе още първия ден след след секциото и започнахме успешно кърмене. Party
  Честити бебенца още веднъж. Simple Smile
  Поздравления за успешния старт на кърменето  Hug
  До шестата седмица бебенцата трябва да имат минимум 8 кърмения за денонощие. Това означава, че ако спят повече е важно да ги будиш, поне докато не мине консултацията и не се види, че наддават добре.
   Това е минимума кърмения, съвсем нормално и в това няма нищо лошо е и да имат  10-12 кърмения в началото. Освен, че за мама може да е по-трудно. Понякога струпват повече кърмения вечер бебенцата, когато ги тормозят коликите и просто търсят спокойствието и комфорта на мама.
   Много е хубаво, че началото е било толкова успешно и имаш достатъчно кърма. Това означава, че няма никакъв проблем да се справите и да се кърмите, колкото дълго имате желание с малките. Организма ти може да изхрани двете бебенца, стига да се водиш по тях и да отговаряш на нуждите им. Има периоди на уселен растеж в които бебенцата искат да сучат по-често, наричат се скок в растежа. Първия такъв е обикновенно към  шестата седмица от раждането. Тогава е много важно да не посягаш към шишето и АМ, а просто да отговориш на нуждите на бебенцата и да кърмиш за известен период по-често, например на всеки два часа през деня и поне веднъж нощем. Обикновенно периода продължава няколко дни до седмица, като през това време с по-честото кърмене и стимулация на гърдите, организма получава сигнал за увеличаване на кърмата и нещата отново се връщат в старият им режим.
   По това време след шестата седмица започва и да се урегулира лактацията, а именно престават препълванията на гърдите и изведнъж те могат да започнат да изглеждат меки и празни, които в никакъв случай не означава, че няма мляко в тях.
   Споделям за тези две основни неща, скока в растежа и регулацията на кърмата, защото много често майките се притесняват в този случай и решават, че кърмата е намаляла или изведнъж дори спряла. Това са нормални етапи от кърменето и ако знаеш за тях, в първия случай с по-често кърмене за известен период нещата се регулират, а във втория просто информацията, че това е нормално е достатъчно.
    За лапането на ръчичките, ако те притеснява, че са гладни няма никакъв проблем да им предложиш гърдата отново. Кърмата се усвоява напълно за 1,5 часа. Стомахчетата на бебченцата са с размерите на юмручетата им и в началото не могат да поемат много храна. Както писах бебенцата на тази възраст често сучат значително по-често от 8 пъти за денонищие и в това няма нищо лошо. Незнам кога сте на консултация, но самата ти може лесно да следиш дали хапват достатъчно. Трябва да имат поне осем кърмения за денонощие, повече още по-добре. Памперсите са също много добър показател, ако са само на кърма без вода или АМ дали получават достатъчно храна. Трябва да имат поне шест добре напишкани и 2 наакани памперса за денонощие, като е напълно нормално и всеки един памперс да е и напишкан и наакан.
   Ето една хубава статия за това какво е нормално да се очаква като поведение от бебенцата първите шест седмици.
   Кърменето през първите шест седмици от живота на бебето
   И последно от полза ще ти е ако ги кърмиш заедно, спестява време и няма нужда ако се будят заедно едното бебенце да изчаква другото. В блога ми има много снимки на мами от форума на едновременно кърмене на бебетата.
   Също така е много важно позата за кърмене да е правилна. Не споделяш за проблеми със зърната, затова смятам, че позата е правилна, но само ще набележа основните неща. Бебенцата трябва да са с долепено коремче към теб, главичката и тялото им да са на една линия, а не главичката да е извъртяна за да суче. Докато сучат устничките им трябва да са максимално широко отворени и да образуват почти 180 градусов ъгъл,  с обърнати навън устни. Трябва леко да допират с брадичка гърдата, като по този начин нослето им е свободно. Ти самата е хубаво да си удобно застанала, и да не изпитваш напрежение, за целта помагат възглавници зад гърбът ти, под ръцете, столче под краката, изобщо всичко което би ти помогнало за да ти е удобно. Много е важно да се храниш достатъчно и да поемаш повече течности както и да си почиваш достатъчно. Ако имаш помощници е важно те да помагат за всичко останало в което не си незаменима каквото е кърменето, за да може ти да имаш време да кърмиш когато малките имат нужда и да си почиваш. Първите шест седмици са най-трудни и изморителни, след това става по-лесно  Simple Smile  Hug

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте мами  newsm51  !
Да се отчета: Днес бях на втора ФМ на 4D ! Първо, растем, живи и здрави сме  Praynig   !!! Момченце и момиченце    stork-boy stork-girl   !!! Почти равни се развиваме-182грама и 189грама. Отговаряме си за седмиците, дори малко по-напред се движим Simple Smile Пожелавам ви моето настроение и ентусиазъм на всички    jumpuu
Подредили са се в корема, отляво девойчето, отдасно малчугана, но са един срещу друг, сякаш играят карти, направо картинка...
На всички пожелавам прекрасен ден и много пролетни настроения !Без слънце, днес, навсякъде около мен е слънчево     Nature Sunny
 

# 64
  • Мнения: 650
Ами аз уж се бях записала в тази темичка, какво ли е станало...

Рената, честито, мила!!! Да са ви живи и здрави ,много да ив радват и да пълнят душите и срцата ви с гордост и радост!!!

# 65
  • Мнения: 4 309
Даниела не е влизала от пет дни  Rolling Eyes.

# 66
  • Мнения: 1 895
brumbarche, съжалявам, че съм те пропуснала - напиши си моля термина и пола на бебоците или ми ги прати на лични, за да те добавя Peace

# 67
  • Мнения: 650
Не си ме пропуснала, аз просто бях писала, но явно съм нарушила някое правило или нещо не съм си постнала поста, това имах предвид, извинявай, че така те обърках   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте момичета!
Не се бях появявала доста време, но това не означава,че не ви чета:)
Ние се движим добре засега, вчера бяхме на детски ехо кардиолог, като прегледа мина много добре и док каза, че двете бебки нямат никакви проблеми със сърцата, както и беше много учуден, че за близнаци се развиват супер (размерите им и всичко е все едно като да носиш едно бебче), въпреки,че аз съм слаба Wink и раста само на корем. Явно те си взимат всичко необходимо и си растат както трябва Praynig. Дано и до края всико да е така.
Рени, много са сладки принцеските ти, направо куклички Hug
Добре дошли и новите дами и се надявам всичко да се развива добре при тях, както и при всички останали разбира се, че лятото ни зове и ще трябва да бутаме количките я в градинки, я в паркове  Mr. Green
От мен засега толкова, като ви пожелавам седмица изпълнена с много усмивки и от утре слънчице Hug

# 69
  • Мнения: 2
Zdraveite mili dami! Az sam vse o6te nova tuk  i tepsrva se orientiram v saita. Kazvam se Desy na 36 god. ot Varna. Bremenna sam v 16 g. s. s ednoqe4ni bliznaci sled 2-ri opoit in vitro i sam adnovremenno bezumno 6tastliva i mnogo upla6ena. 6te bada blagodarna na vsi4ki dami, koito me podkrepqt v tova seriozno izpitanie!

# 70
  • Мнения: 3 638
Desy36, добре дошла и честита двойна бременност!  Hug Ти си втората мама, която срещам във форума бременна с еднояйчни близнаци след ин-витро. И това ако не е двоен късмет, еднояйчните близнаци, както знаеш предполагам, са си жив късмет  Simple Smile
Желая ти лека и успешна бременност и не се притеснявай излишно. Аз родих моите момиченца на 35 години естествено, имах изключително лека бременност и ги износих до 38-а г.с седмица, противно на всички очаквания и коментари около мен.  Wink

# 71
  • Мнения: 47
Aila,страхотна си  bouquet всичко толково хубаво си обяснила относно кърменето.Надявам се,когато дойде и моя момент за кърмене да мога да разчитам на твоите съвети,защото честно казано много ме притеснява точно това,дали ще мога да се справя.Надявам се всичко да е ок с момчетата ми  baby_neutral Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 5 752
Здравейте!
Аз съм нова в тази тема бременна съм в 12 г.с. и днес разбрах,че са 2  Heart Eyes Crazy Party
Имам едно момченце на 2,7 г. и съм много щастлива!
Дано всичко е наред до край!  Flutter Praynig

# 73
  • Мнения: 264
Честит празник мили бъдещи мами !!!. Дано Богородица ни закриля всички и да ни помогне да износим и родим здрави и хубави бебки накрая  newsm51
Добре дошли на всички нови мами, очакващи двойната радост, леко бременеене до края   bouquet
Днес е прекрасен ден, пожелавам ви само положителни емоции  Heart Eyes Hug

# 74
  • Мнения: 382
Ето  ме и мен  момичета след малко отсъствие,се завърнах вече МАМА newsm47.Стана много на барзо всичко.Отидах  на ехография,от там решиха ,че трябва да влезна в болница за наблюдение,а пак от там  решиха че е време да ми  направят секцио,защото бебетата били вече на лимита и няма място  в корема ми да растът.И  така на 20.03 станах  мама на Мария и Велислав.Засега са в кувиоз ,но са много добре.Дишат сами .Хранят ги с моита кърма,а когато съм там ги кърмя аз.Надявам се април вече да си ги вземем.Доре дошли на всички нови мами,и лека бременност  на всички неродили още smile3525

Общи условия

Активация на акаунт