Какви такси плащате в детските градини?

  • 4 454
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 124
Във Варна - 48 лв. такса, 20 лв. постоянна

# 16
  • Мнения: 35
В нашата детска градина за пълен месец плащам 33 лв. Няма задължителна такса. Когато отсъства детето, плащам по-малко. Никога не съм смятала по колко лева на ден се пада, но ще е различно за всеки месец, тъй като работните дни са различен брой.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Несебър - задължителна такса няма, зависи от броя присъствени дни.
Пълен месец - 20лв., доколкото ми е известно 50% от таксата се поема от общината от април месец миналата година, преди това ДГ е била безплатна.

# 18
  • Мнения: 55
30лв месечна такса.Няма абонаментна такса.Децата по 17-18 в група-отсъстват,когато си искат.И пак недоволни родители!

А от къде сте Вие?

# 19
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 791
Таксата е 35 лв., но ако детето не ходи цял месец се плаща по малко.

# 20
  • Мнения: 4 187
Плащаме 48 лв, от които 20лв са постоянна такса. Ходи не ходи си текат. Смятам, че е правилно така.

Същото !

А какъв е размерът на таксата в Нови Пазар ?

# 21
  • Мнения: 55
В Нови пазар плащаме постоянна такса на месец-5лв и по 1.50 на присъствен ден, а в подготвителната група-само по 1.50 за  присъствен ден.  Така като гледам от отговорите по темата постоянни такси се плащат само в София и Варна и то в доста по-голям размер от колкото при нас. Като се има предвид, че в тия градове непрекъснато има недостиг на места в детските градини мисля че е основателно да се плащат постоянни такси.  Защо обаче ги въведоха и при нас в нашето малко градче така и не получихме еднозначен отговор поне засега. Едното от обясненията беше за да "стимулират родителите да водят децата си на детска градина"  /понеже сме имали ниска посещаемост/ и ако детето ходи без отсъствия цял месец нямаме разлика от таксите които сме плащали миналата година. Тук обаче се появява противоречието- януари месец примерно бяхме помолени който може да си гледа детето в къщи за да се слеят групите и да се направят икономии. И заради това доста от децата си ги  гледахме в къщи- и платихме по 5лв такса /може би на някой ще се стори смешно малка сумата/ въпреки че не по наша вина децата ни стояха в къщи.  Летните месеци отново градините в града работят с по малко групи и ние отново ще сме принудени да си гледаме децата в къщи и отново ще плащаме.
Ще продължаваме да се борим против решението на общината ни, тъй като смятаме че е неоснователно. Пък дано успеем да променим нещо.

# 22
  • Враца
  • Мнения: 76
за враца плащаме 1.80 на ден,и се изчислява по присъствените дни.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
40лв е таксата в яслата и градината, постоянна такса не знам да има не се е случвало да отсъстват 1 месец децата.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 954
За детска градина в Сопот се плаща постоянна такса от 2,50лв на месец, а за всеки ден по 1,50 лв. Общо на месец 35,50лв. За мен е даже ниско Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 8 322
Здравейте!
Какви такси плащате за децата си в детските градини? Има ли и друг град освен нашия /гр.Нови пазар/, в който се плаща "постоянна такса"  на месец независимо дали детето посещава детската градина.
И другия ми въпрос е:  Плащате ли такси в подготвителните групи към детските градини? 
ами нормално, децата и 2 да са, учители те са там другия персонал също. Според мен постоянната такса дори трябва да е поне 2/3 от цялата сума.
За летните месеци не се събира "постоянна такса"

# 26
  • Мнения: 690
За Пловдив - 35 лв. на месец /ясли и градини еднакво/.
Такса абонамент няма. Ако детето на е ходило пълен месец, изчислява се подневно /мисля, че се пада по 1.80 на ден/

# 27
  • Мнения: 131
в шумен плащам такса от 40лв на месец ,но ако детто ми е посещавало плътно през целия месец детското заведение,ако не  е ходила няколко дни примерно се приспадат по 1.80 за ден или нещо такова
не знам сега и малката като тръгне има ли някакви предимства за 1/2 такса за едното дете,така съм чувала,но все още не съм се интересувала и питала

# 28
  • Ловеч
  • Мнения: 115
В Ловеч 8лв постоянна такса, тя е задължителна. С нея си гарантираш мястото и 1.30лв на ден.

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Габрово - 10 лв. постоянна такса + 1,50 лв. на присъствен ден.

Общи условия

Активация на акаунт