Какви такси плащате в детските градини?

  • 4 455
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 881
И аз се интересувам трябва ли да плащам за лятото,след като съм заявила че няма да посещаваме през юни и юли,а август не работи градината ?

# 46
  • Мнения: 3
Добре, таксата е ясна вече. А какво друго трябва да "внасят" родителите? Правят ли ви списъци примерно всяка седмица за салфетки , памперси и мокри кърпички? И като ги носите какво става с тях, някой води ли отчет? 
Тази есен за първи път ще водим малчо на детска ясла и по принцип нямам нищо против да нося подобни консумативи, щом трябва. Ама ще ми е малко неприятно , ако директорката раздава тоалетна хартия на комшиите си, когато са  "на зор". Пък я си представете: 100 дечица - 100 ролки всеки понеделник, ми то голямо разтройство трябва да е , пак ще остане...  Rolling Eyes  я да взема за вкъщи , че да не артиса...то утре пак ще носят. Малко образно казано  Wink

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре, таксата е ясна вече. А какво друго трябва да "внасят" родителите? Правят ли ви списъци примерно всяка седмица за салфетки , памперси и мокри кърпички? И като ги носите какво става с тях, някой води ли отчет? 
Тази есен за първи път ще водим малчо на детска ясла и по принцип нямам нищо против да нося подобни консумативи, щом трябва. Ама ще ми е малко неприятно , ако директорката раздава тоалетна хартия на комшиите си, когато са  "на зор". Пък я си представете: 100 дечица - 100 ролки всеки понеделник, ми то голямо разтройство трябва да е , пак ще остане...  Rolling Eyes  я да взема за вкъщи , че да не артиса...то утре пак ще носят. Малко образно казано  Wink
Изобщо не си длъжна да подпомагаш градината или яслата с такива консумативи. По принцип е доброволно и се представя като инициатива на родителите, защото нямат право те да искат пари и подобни неща.
Можеш да им кажеш, че не си съгласна да се внасят знайни и незнайни консуматив от външни лица и без контрол на качество и производител. Защото ако после евентуално се случи някаква реакция у дете, кой ще носи отговорност?
Като не им достигат парите за консумативи, да си направят докладна до когото трябва защо и как са им свършили парите и да си искат допълнително, но от където трябва, а не от родителите да просят и изнудват.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 242
Като не им достигат парите за консумативи, да си направят докладна до когото трябва защо и как са им свършили парите и да си искат допълнително, но от където трябва, а не от родителите да просят и изнудват.
Е, явно са по-заинтересовани от вас за децата, щом просят и изнудват за тях, което сигурна съм не им е приятно. Все едно не става въпрос за вашите деца, а за някакви неодушевени предмети.. Много са ми странни майки, които докато са с децата си им купуват само маркови неща, полезни и проверени храни, а после като ги оставят в градината са готови да ги оставят и без тоалетна хартия, щото видиш ли, плащали данъци такси, държавата е длъжна, да си се оправял персонала на градината и т.н . Ми ще се оправят. както може и доколкото може.  А потърпевши ще са децата.

# 49
  • Мнения: 245
Добре, таксата е ясна вече. А какво друго трябва да "внасят" родителите? Правят ли ви списъци примерно всяка седмица за салфетки , памперси и мокри кърпички? И като ги носите какво става с тях, някой води ли отчет? 
Тази есен за първи път ще водим малчо на детска ясла и по принцип нямам нищо против да нося подобни консумативи, щом трябва. Ама ще ми е малко неприятно , ако директорката раздава тоалетна хартия на комшиите си, когато са  "на зор". Пък я си представете: 100 дечица - 100 ролки всеки понеделник, ми то голямо разтройство трябва да е , пак ще остане...  Rolling Eyes  я да взема за вкъщи , че да не артиса...то утре пак ще носят. Малко образно казано  Wink

Всеки месец носиш за твоето дете! една ролка тоалетна хартия, мокри салфетки, минерална вода и течен сапун, кухненска ролка.
Аз винаги оставям цялата опаковка хартия (по 4 рола) и две кухеннски ролки и нямам проблем с това.
Но много ме дразнят родители, които не носят нищо до последния ден на месеца се правят на ударени и чакат другите да им обгрижат детето. Взимали са от моите памперси, понеже на една майка редовния й номер беше да "забрави" да си донесе.
Тези неща не ги дават от детската градина, а е с цел поддържане на хигиена на виоко ниво, което е задължително според мен.
И като не искате да ги носите ощетявате своите деца.

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като не им достигат парите за консумативи, да си направят докладна до когото трябва защо и как са им свършили парите и да си искат допълнително, но от където трябва, а не от родителите да просят и изнудват.
Е, явно са по-заинтересовани от вас за децата, щом просят и изнудват за тях, което сигурна съм не им е приятно. Все едно не става въпрос за вашите деца, а за някакви неодушевени предмети.. Много са ми странни майки, които докато са с децата си им купуват само маркови неща, полезни и проверени храни, а после като ги оставят в градината са готови да ги оставят и без тоалетна хартия, щото видиш ли, плащали данъци такси, държавата е длъжна, да си се оправял персонала на градината и т.н . Ми ще се оправят. както може и доколкото може.  А потърпевши ще са децата.
А на мен са ми странни майки, които сляпо вярват на приказките на персонала.
Аз не обсъждам финансовото състояние на майките, някак не ме интересуват другите майки какво купуват на децата си.
Обаче имам право да знам след като от детското заведение са ми казали, че има недостиг на средства, дали наистина е така. Е, не е съвсем така.

# 51
  • Мнения: 31
48лв от които 20лв са задължителни

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 856
Gigi,, не съм плащала за заявените дни от юни за дъщеря ми. Миналия петък платих таксата за изминалия месец май и изрично питах - касиерката ми показа указанията, които са им дали - за юни ще платя, когато изтече месеца, а не предварително.

При нас има вноска от 5 лева на месец за всички консумативи за децата, вкл. и вода. Не е задължителна разбира се, но пък не вярвам някой да не дава.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 10:55 от Vesana

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На нас ни искат 1 ролка тоалетна хартия, 1 пакет меки и 1 пакет твърди салфетки (каквото и да значи това) и 1 пакет мокри кърпи на месец. Ако не занесеш до края на месеца слагат списък кой не е занесъл, така че не е много доброволно. Вода също искат, но тя вече е по-доброволна.  Laughing Отделно пари за куклен театър, блокчета, фулмастери, лепило, гланцови блокчета... (за 1 год почти нищо не съм видяла да са нарисували мойте ма карай), пари за коледно тържество, за 1 март, за 1 юни (в което няма лошо разбира се, давам ги с удоволствие, само ме е яд, че не канят родителите). И горе долу това е май. Памперси много ясно, че който ползва си носи.

# 54
  • Мнения: 1 931
За Петрич таксата за първо дете - 15лв., за второ 7.50 и за трето е без такса. Това е задължителна такса, и се плаща. Към нея се плаща по 1,80 на ден и така като сметнеш пълен месец се хваща към 60лв.
А тоалетна харти, сапун и салфетки се носят всеки месец и по 1 шише вода когато се сетя или ми дойде ред, до сега съм карала 2 -шишета за всяко дете и за да не карам по-често по 3 литра карам едно от 10 и така.
А за лятото тук не се плаща предварително. Като изтече месеца се плаща както и през зимата. Само ако решиш да не го водиш въобще за месеца се подава молба с която се освобождава и от задължителната такса.
В началото на годината събрахме по 5-7лев. за учебни материали и учебници някъде към 20лв. доколкото си спомням,  но определено мога да кажа, че работят с тези неща, виждам всяка седмица резултата.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
ха знам дали е по темата ,но намерих това-Таксите за детска градина за децата от предучилищните групи може да бъдат обявени за незаконни.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-06-10&article=328072

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
ха знам дали е по темата ,но намерих това-Таксите за детска градина за децата от предучилищните групи може да бъдат обявени за незаконни.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-06-10&article=328072
В училищата не знам да  имат обяд и следобедна закуска. Засега не са на цял ден предучилищните групи в училищата. Доста разлики има в предучилищните групи в градините и в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт