Какви такси плащате в детските градини?

  • 4 449
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 817
Бургас - 55 лева месечна такса за детска градина.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
В Пловдив - такса 35лв., която се редуцира според дните които детето е отсъствало + такса за консумативи, която доколкото знае е различна в различните детски градини. Peace

# 32
  • Мнения: 3 929
Таксата е 60 лв. на месец, като минимумът е 30 лв., независимо дали детето е посещавало или не е посещавало ОДЗ-то и независимо от причините за отсъствията му.

# 33
  • Мнения: 471
Русе
10 лв- постоянна такса
+2.20 лв на присъствен ден

За миналия месец за 21 дни платих 56.20 лв

Отделно носим по 1 руло ТХ, един пакет салфетки (100 бр) и 1 пак. мокри кърпики

# 34
  • София
  • Мнения: 309
София-60лв.,ако не ходи по някаква причина-30лв.задължителни.
Отделно 3лв. на месец за вода,дом.хартия,тоалет.хартия и мокри кърпи всеки месец.Отделно са другите занимания,но те са по желание.Ако не искаш детето да танцува,рисува,лепи и изрязва-не плащаш допълнително.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
70 лв на месец (но за ясла, не знам дали има разлика), от които 35 задължителни.

# 36
  • Мнения: 1 558
Плащам по 3 лв за присъствен ден.Когато е болен,нося бележка от педиатърката и тези дни не ги плащам. Peace

# 37
  • добрич
  • Мнения: 39
В Добрич от март таксата е вече 50лв.Няма задължителна такса тези 50се делят на раб. дни в месеца.

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте,

искам да ви информирам за нарушение на Наредбата за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги,предоставяни от
СО,раздел 3,чл.40,ал.1 и ал.2.

Чл. 40. (1) (изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010) В
детските градини/ясли посещението на децата може да бъде прекъсвано и
подновявано с предварително писмено уведомяване от
родителите/настойниците в рамките на общо 30 (тридесет) работни дни от
15 септември на текущата година до 31 май на следващата година. За
времето, през което детето не е посещавало детска градина/ясла, не се
заплаща такса. В подготвителните групи се допуска отсъствие само по
уважителни причини.

Наредбата е влязла в сила от 28.01.2010 г. и в някои детски градини в София
/например 106 ЦДГ/ изчисляват 30 дни от 1 септември на миналата година,
което е абсолютно нарушение. Аз се консултирах с юрист и съответно с
Експерти от Столична община и те потвърдиха, че това тълкуване е
погрешно.
Дните се смятат от 01.02.2010 г., така че ако се опитат да ви излъжат,
не се поддавайте.

Съветът ми е да подадете жалба до Столична община,

 Направление "КУЛТУРА, ОБРАЗОВАНИЕ, СПОРТ И ПРЕВЕНЦИЯ НА ЗАВИСИМОСТИ "

ДИРЕКЦИЯ "ОБРАЗОВАНИЕ"

Директор: Мария Минчева

      Адрес: ул. Оборище 44, ет.4
      тел.: 943 3183, в. 8121,
      факс: 943 3307


Аз ще го направя, моля Ви да го направите и Вие.

С поздрав и благодаря.



# 39
  • Мнения: 989
Чувала съм, че в някои градини, независимо от това колко дена детето е посещавало градината, се заплащам един минимум от 50% от цялата такса.

# 40
  • Мнения: 23
Това се прави за запазване мястото на детето при тази навалица от деца!В малките градове,където няма деца,хем таксите са малки,хем няма абонамент,а децата са по 12-18 в група.Учителите са заплашвани със съкращения,ако не идват редовно децата.Родителите диктуват изцяло правилата.Несправедливо е,но е факт!
.

# 41
  • Мнения: 2 231
Таксата е 60 лв. на месец, като минимумът е 30 лв., независимо дали детето е посещавало или не е посещавало ОДЗ-то и независимо от причините за отсъствията му.
Taka e за цяла София Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 047
Моля ви, ако някой е питал да каже за София как стоят нещата с таксите за летните сборни групи  Praynig
Ако не си записал детето си в такава дежурна група, за през лятото досега не се плащаха такси! Сега има ли промяна  Praynig
  bouquet

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Това се прави за запазване мястото на детето при тази навалица от деца!В малките градове,където няма деца,хем таксите са малки,хем няма абонамент,а децата са по 12-18 в група.Учителите са заплашвани със съкращения,ако не идват редовно децата.Родителите диктуват изцяло правилата.Несправедливо е,но е факт!
.
Е, хайде сега, родителите диктуваме правилата. Не е така. Правилата са си правила. Групата на моя син е 23 деца, като има няколко по-болнави и рядко са над 18 Simple Smile Това е така. Като паднат под 12 деца разпределят децата по другите групи. Примерно по време на грип. За таксата казах - 2,50 задължително на месец, абонамент и по 2,50 за всеки присъствен ден. Като може да се отсътва и по семейни причини, няма нужда от бележки, обаждаш се на учителките или на директорката. Като цялата градина са 120 деца по време на учебната година, сега са малко повече, защото още не са изписали първокласниците, а вече има дошли 3г деца от яслите. По една група от набор.

# 44
  • Мнения: 1 818
Аз имам друг въпрос, ако може да ми помогнете.
Къде да ги прочета тези правила или закони за заплащане на таксата за детска градина предварително - става въпрос за летния период. И кои месеци включва този летен период. Чувам, че във всяка градина е различно. В нашата е за юли и август. В други юли, юни и август. В трети юни и юли??? Не мога да разбера не е ли еднакво на всякъде. В смисъл дежурните градини са юли и август, защо и юни да плащам и заявявам предварително?? Също така в една градина ако заявиш цял месец, но ако детето се разболее с медицинска бележка ще уважат отсъствието и няма да платим пълната такса, докато в други градини болно, не болно плащаш!
Айде за плащането предварително ако сме в друга градина - ок съгласна съм, но ако сме си в нашата какъв е проблема, нали от септември пак съм там??
Изобщо бозата е пълно и всеки си приказва каквото иска. Моля за съдействие или за някакви координати към когото да се обърна, да позвъня.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт