Цьолиакия-тема 5

  • 50 198
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Да направихме, аз и малко неразбираемо съм писала, че като му е притеснено на човек и мислите стават хаотични. Днес ми се обадиха, че е готов резултата -  всички тестове са отрицателни, а имуноглобулина е в норма.  Simple Smile Остава да е алергия Simple Smile Хубава седмица на всички и много здраве на децата Hug Благодаря ви момичета Hug

# 16
  • Мнения: 11
Честита първа пролет на всички!!!

Пролетта е нещо прекрасно и живително!
Води ни пролетния вятър, който помита последните спомени за студената зима,  връща ни синьото небе!

ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ!
ПОЖЕЛАВАМ ВИ СЕЗОН ИЗПЪЛНЕН С ЗДРАВЕ, ЛЮБОВ И УСМИВКИ!
Да е празнично в душите ви!
Да е слънцето в очите ви!
И аз искам да съм поне толкова виновна за щастието ви, колкото е виновна Пролетта...
Да ви е слънчево и пролетно настроението!

# 17
  • Мнения: 5
Здравейте.Търся ако има сред вас мама на дете с цьолиакея и диабет.Ако има нека ми пише.

# 18
  • Мнения: 239
Здравей, issita !Моето детенце е с диабет и целиакия.Ако имаш въпроси съм насреща.

# 19
  • Мнения: 1 849
Как сте, момичета? Надявам се - добре, щом не пишете!
Малчо го хвана вируса със силната ларингитна кашлица. Кашля от петък, като в градината му 2/3 от децата се оказаха също болни. До сега бяхме без антибиотик, като му слушаха гърдичките, но вчера се оплака, че го боли ушето и вдигна Т отново (сама в събота беше с 38 иначе). Та от вчера вечер сме на Клацид. Температурата спадна, кашля си още, но поне ухото не се обажда.
Досега от началото на уч. година в детската беше карал само един вирус с същата кашлица и със сиропи го преборихме, ама сега...  Wink
Хич не иска да яде, какво ли не му угаждам, бутам в устата докато гледа детски и едвам изяжда 1/2 от преди. Не иска и да спи следобяд. Чудя се какво да го забавлявам, излизаме по 1 път на ден, че в това хубаво време по-добре навън за 1-2 часа (без деца наоколо).

# 20
  • Мнения: 743
В края на зимата,ранна пролет,организмът е много изтощен,цяла зима имунната с-ма се е борила с вируси,настинки...и по това време вече е изтощена.Много деца,именно по това време се разболяват.
И ние,откакто е пекнало,сме все навън Wink.

# 21
  • Мнения: 2 755
И ние се оправяме от вируса. Всички изследвания са ни отрицателни и мисля след някой ден пак да пробвам да дам глутен, въпреки че Георгиева каза да чакам 3м. Надявам се всичко да е било само от вируса, но ще си покаже. Пък и май не съм била толкова внимателна колкото си мислех, че съм, като въвеждах глутена.

# 22
  • Мнения: 28
 Здравейте момичета. Можели да ми кажете как стоеше въпроса с оцета. Вие какъв оцет използвате ние сега купихме от Метро италиански в стъклена бутилка за около 6.00лв. PONTI. 

# 23
  • Мнения: 239
Аз използвам сок от лимон вместо оцет. Изцеждам го преди да го използвам.Вече почти нищо не купувам. В диетичния магазин не са заредили безглутенови продукти , понеже нямало по складовете  newsm78.
Правих една рецепта за козунак от книжката на хлебопекарната. Резултатът: става като по-сладък хляб, но не много. Хапнахме си го още топъл със сирене и чай.

# 24
  • Мнения: 743
И аз така,супичката я застройвам с жълтък и сокът от един лимон.по 1 ч.л. оцет обаче слагам на сусамките,само там.
Да чукам на дърво,Макси хапва много манджички и супички в последно време,и акото не е като камъни вече,изкачаха му очите да се напъва, а сега е меко,нормално.Ще видим до кога....

# 25
  • Мнения: 1 849
Оцет съм взела ябълков, от биомагазина, към 5 лв. беше. Но не слагам на салати, а в някои тестени, ако трябва. И аз на салата или др. - лимонов сок.

Правих баничка и корите се точиха много хубаво!  Simple Smile
Състава за 3 кори беше: повече от 1 ч.ч. брашно, около 2/3 ч.ч топла вода, 1 с.л. олио, щипка сол, 1/3 ч.л. оцет. Омесва се до меко тесто и стои 20 мин. После се точат доста тънки и нетрошливи кори. За плънка сложих - сирене, 1 яйце, 1 с.л. олио, 1 с.л. кис. мляко и щипка сода. Полях и отгоре от плънката. Като отгоре и малко парченца масло за аромат.
Правих и домашна млечна майонеза, много вкусна стана, ама малкия не иска. 1/2 ч.ч. олио се пасира с 1/4 ч.ч. пр. мляко и щипка сол. Врътва се за 2 мин. с пасатора отдолу нагоре в буркан.

# 26
  • Мнения: 2 755
Чак ми се дояде баничка като чета Crazy От кога не съм яла сирене, само чакам да отбия цоцла и да се наям

# 27
  • Мнения: 743
Пържа си преди малко яйца,доядоха ми се,пък и си ги обичам,чуквам ги,и гледам едни оранжево-червени жълтъци Shocked.Викам мъжа ми ,а той казва-ми да,ние продаваме оцветители за жълтъци(той работи във фирма за производство на фураж).Аз си помислих,че пак ме бъзика,щото аз все за консерванти,оцветители и стабилизатори му говоря,пък той е любител на нездравословните храни(сланина,джумерки...),ако нещо му е вкусно,то и най-вредното да е,не му дреме,пък той не се шегувал-оцветител,който пилетата ядът и се оцветяват жълтъците.Леле мале,това не го знаех,и с каква цел!?

# 28
  • Мнения: 472
То къде вече нама нещо изкустено добавено #2gunfireтрябва да се изселваме в чужбина май..тук ни тровят децата само...
Ние сме малко болнички.Първо Васко изкара една лека хрема с кашлица и я лепна на беба,обаче тя и температура вдигна Embarassedимунитета и е нисък заради зъбките,сега пробиват и го кара по-тежко .Накрая и аз се разписах с една хрема,та сега подсмърчаме из къщи..
Миленка,и в нас е същата картинка:правих им кифлички всякакви,таткото ги изяде,после кекс-пак таткото го изяде,накрая добружанки-същата работа.
Временно затворих кухнята за изкушения,че таткото стана 100 кила,а децата така и не пожелаха да хапнат нещо домашно.Решила съм да им направя крекерите(заслужават да са на първа страница,щом са толкова сполучливи:)за последно и ако и тях не ядат вече незнам..
Искам да харесат нещо,че да не ядат магазински истории,ама пусто те точно това харесват-бисквити Закуска,кроасаи и прочее.Купих пълнозърнести бисквити от диетичния,не се котират... Confused

# 29
  • Мнения: 743
Бързо оздравяване на всички болни,и дечица и мами!на много от приятелките и познатите ми,децата са болни  сега,особено тези,който ходят на градина.Ние все по-често ядем Киндер яйцата и шоколадчетата,вече не е малък и не мога да го излъжа,иска си,плаче в магазина....дано да нямат нишесте Confused.
Искам да се оплача от кашкавала Елена,купуваме вакумирани парчета,последният е просто ужасен,изобщо даже няма вкуса на кашкавал,а аз много харесвах тази марка Sad.И те ,както всички други,първо хубаво,после....В кварталният ни магазин,продават кашкавал на пита Арачиеви,и е много хубав,но трябва да искам телефона,(че той си е на етикета на калъпа),да ги питам.
Днес набрах прясна,съвсем млада коприва и направих супичка,любимата ми.Миналата пролет я ядеше,ще видим сега.Хлебчето ,до преди месеци,ядяхме малко,сега постоянно си иска,и друго да няма,хляб има ли,доволен ще е Wink.Сусамките ги мели много,ако не му откажа,няма да спре,но все пак доста захар има,така че след 4-5 -тата го спирам.Вафлите не вървят пред тях,ще видим до кога.

Общи условия

Активация на акаунт