Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Ей ме, върнах се да честитя, както обещах.  Flutter

Честити Рождени Дни както на малката Калина, така и на големия батко Боби.
Да са ви живи и здрави, много послушни и вие да сте много щастливи покрай тях, момичета!

Голямо гуш  Hug и по един букет за майките - героини!

За Теди червен, че й е момиченце -  newsm51
За Зимна син, че й е момченце -  smile3525


Дега - Рики яде хляб какъвто има.
Купуваме и нарязан, и заводски, но не придиря многo- много.
Даже понякога самичък си иска филийка:
"Икам мажеш сийка мене а масо!"  hahaha
И превод:
"Искам да ми намажеш филийка с масло!"  Laughing
Яде и с лютеница, и със сладко, абе с каквото се сети и види, че има в хладилника.


За срещата май "едвам ви навих", а?!  newsm53
Хайде, решавайте кога да бъде.
Никитали, естествено, че ще е вечер и без децата, душко.  Peace
То иначе какви пияници ще сме, ако се видим в 16.00ч. послед бял ден и около нас е бъкано с дечурлига?!  Drunk  Mr. Green Joy
Между другото аз никога не си позволявам да пия, когато сме с децата, па дори и една бира.  Naughty


За снимките - аз сега ще отида да видя къде съм качила нашата, та да я преместя където трябва.

Лелееее, аз се забравих.  ooooh!
Край, спирам да дудням като свекърва Mr. Green
 (А ще съм два пъти, а?! Малиийй, горките снахички!)  Whistling Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 180
Чакайте ме утре и аз да кача снимка, че като разгледах зимните са все едни шалове, шапки. Е може от РД, но може и утре да щракна една домашна.

Хлаб, Жоро яде купешки, нарязан бял или добруджа какъвто сме купили. Обикновено го яде чист и отделно от другите неща - човека е на разделно хранене. Ако му дам намазан с нещо с отвръщение си забожда пръста в намазаното и после още по-отвратено си го изтрива където свари. Не мисля, че яде много хляб на ден максимум една филийка, но колкото -толкова, яде и други въглехидрати макарони, бисквити.

# 17
  • Мнения: 332
Честит Първи Рожден Ден на малката Калина  Heart Eyes нека бъде много здрава и щастлива  Hug

Честит Рожден Ден и на батко Боби, най вече да е здрав и много послушен  Hug


И Стефан яде такъв хляб, какъвто имаме вкъщи. Най-много го обича на филии на скара с кашкавал или препечени с масло и чубрица  Mr. Green На ден изяжда по 2-3 филии, все още отказва да яде каквито и да било манджи  Confused
Качих и аз снимка за колажа, чакам с нетърпение   bouquet
Фил - много неприятно това с градината, сигурна съм че ги пошляпват и наказват децата, но все се надявам, че не са много строги и лоши лелките.  Hug
Катёноче, милата Ксю, много е неприятен момента с ревността, и Стефан ме ревнува от други деца, но слава богу от Андреа не.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ехо, здравейте  Simple Smile
Честити рожденици - Калина и Боби!  Heart Eyes Heart Eyes

Фил, какво реши, ще говориш ли със сестрата? Деликатна ситуация, защото много е голяма вероятността Дарена да си измисля, но пък ако не си измисля .. незнам .. лошо  Thinking
Миша преди няколко дни се изказа - Мамо, моля те, нека да не идва чичото с пушката, който ще убие Миша  #Crazy Това явно го е научила от по-големичките деца в яслата Simple Smile Не вярвам да ги плашат лелките с това Simple Smile

Кате, нямам време за колажи вече  .. само моля, изчакай някой друг ден да кача и аз снимка на Миша Simple Smile

За хляба - яде какъвто има, всъщност много малко хляб яде. Към основното ядене не иска хляб. На яслата какво яде не ми е ясно, но в последно време вечер вкъщи не иска да яде манджи, а иска да и правя овесени ядки с масло и сирене.
Продължава да пие АМ в огромни количества. Прясно мляко не иска, не иска и зърнени закуски с мляко ...
От сладките неща обича тахан-халва, обикновени бисквити и Данонино. Вафли и пасти не е яла, шоколад поиска веднъж, гледайки една реклама по ТВ.

Все още не са се показали последните 4 кътника. Духче май питаше по този въпрос нещо  Thinking

Аз да ви кажа честно все повече съм доволна от яслата. Имах мнооого предубеждения когато я записвахме, но вече всичко ми е спокойно. Е, стара база, остарели шкафчета и т.н. но пък отношението е добро. И явно не само ги учат на песни и стихчета. Примерно разказва как лястовичките си правели гнездо, как отивали в топлите страни, на юг .. как после се връщат и с тях идва пролетта .. за слънцето и луната и т.н. Явно им се говорят разни неща. В шкафчето намирам рисунки, където трябвало да откриват еднакви фигури, как да ги свързват по пътечка .. Останах приятно изненадана от всичко това.

П.С. Люси, неможе да ги пошляпват  Naughty Може да им се карат, може би и ги наказват ..  (Миша оттам научи значението на думата "наказан") но да ги пошляпват е недопустимо и невярвам някой да си го позволява.

# 19
  • Мнения: 332
Хана  Hug и за мен е недопустимо пошляпването и ако разбера, че някой с позволява такива волности спрямо децата ми, ще има война  #2gunfire Но никога не бихме били 100% сигурни какво се случва в яслата/градината. Силно се надявам децата да ми разказват, но кога бихме били сигурни дали не си измислят...
Преди няколко дни се зарових в темите яслите/градините и какви неща прочетох, настръхна ми косата  Confused

# 20
  • Мнения: 206
Aз пък не виждам нищо лошо в това, когато детето не слуша да получи пошляпване по дупето. Иначе едно дете на тази възраст му е много трудно , като при възрастен да разбере какво е да слуша и да не слуша. Никой не казва да е системно, но е крайна мярка и върши страхотна работа, а и за детето е добре има респект и уважение. Все пак трябва да знае кой е детето и кой е възпитател. Когато детето се дава на ясла, градина, училище, то следва същите да го възпитават, така че освен да посъветвам да слуша детето друго няма. Ние с едно трудно се справяме, а представяте ли си там какво чудо е за лелките, сигурно са така #Crazy
От време, на време водя Любов в един детски център до обяд и винаги питам каките дали е слушала.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Абсолютно не съм съгласна с теб, Бико.
Никога досега не съм пошляпвала и съм намирала начин да покажа на Миша кое е редно, кое не е, и къде е границата на допустимото.
Не мисля, че респект и уважение се почелят по този начин. Въобще .. немога да проумея какво си имала предвид като го каза това  Rolling Eyes
Аз бих посъветвала детето да слуша лелките, защото те ще им измислят интересни игри, ако са послушни. Да слуша, защото лелките я обичат и искат да я научат на много неща ...бързо да изяжда закуската за да има време за повече игри ... неща  в този дух...
Сигурно като някакъв измислен метод използват заплахата - с Баба Меца, с чичко полицай и т.н. за да се оправят по-лесно (това също много го отричам!) .. Но не вярвам, иска ми се да не вярвам, че ги пошляпват и че по закон това е установено.
А и децата в градината се държат по различен начин. Знаят, че там има правила, че не минават капризите. Примерно заспиват без проблем следобяд там, а вкъщи настояват за приказки, за филмче, .. въобще отказват да спят и т.н.

# 22
  • Мнения: 6 274

П.С. Люси, неможе да ги пошляпват  Naughty Може да им се карат, може би и ги наказват ..  (Миша оттам научи значението на думата "наказан") но да ги пошляпват е недопустимо и невярвам някой да си го позволява.


Повярвай, Ханче, повярвай.
Марчело уцели една такава мърла, дето още на втория ден от престоя си в детската градина (още имената не им знаеше на децата), си беше позволила да го удари по главата!!!  Shocked ooooh! #2gunfire
И то, забележи - защото е направил невероятно тежкото "провинение" да излезе от листа, на който рисувал, и да надраска с пастел масичката за рисуване!  Twisted Evil
Още се учудвам на себе си как минахме по "възпитания" начин и се разбрахме с директорката като бели хора, та оная дъртофелница само беше махната от градината.
Направо сама на себе си не вярвах, че не я хванах за гушата, да й покажа аз как се удря чуждо дете! #2gunfire
Ще ми удря тя детето, щото не й било лесно!
Като не й е лесно с деца, да заминава да работи като мене - по цели нощи да вози цялата измет на София - пияници, наркомани, убийци и какви ли още не, па да я питам дали ще й е по- хубаво и по- лесно!
И нека се пробва да ги удари тях!
Смръдла!
Ще ми удря тя детето!
Ей, аман от комплексарки, братче!
#2gunfire

# 23
  • Мнения: 135
Според мен пошляпването нито "върши работа", нито е начин да предизвика у когото и да било респект и уважение Shocked. Затова пък думите, употребени на точното място с точната интонация са много по-силни и децата ни много добре разбират какво се иска от тях! С думи може и да ги похвалиш и да ги накажеш без да ги унижиш.

А на яслата, градината или училището никога не съм разчитала да възпитават децата ми.  Naughty

Джули, ужас! За съжаление и такива възпитателки се срещат.

Съжалявам, че така бойно нахлувам в новата тема вместо запис Rolling Eyes Всъщност, писах и по-остри неща, но ги изтрих  Embarassed  Щях да казвам някакви хубави работи преди да прочета постовете преди мен....

# 24
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! Hug

Честито със закъснение на Теди и Зимна малките големи рожденници!  bouquet  bouquet
Да са Ви живи и здрави! Hug Hug

Аз също съм твърдо против пошляпването.  Naughty Naughty NaughtyНямам богат опит ,но не мисля , че  малките дечица биха разбрали правилно защо хората, които ги обичат  и които в момента са всичко за тях , им причиняват болка. Сигурна съм ,че те вече са достатъчно големи и когато им обясниш внимателно ще разберат.    Hug

 Джули- това наистина е ужасно.  #Cussing out Много искам да приемат Сияна на ясли ,но не съм сигурна дали искам да я пусна, като чета това което си написала. Embarassed


Сияна понякога яде  хляб, понякога не. Но тя с всичкото ядене е така. Thinking

Събирането с деца наистина според мен води до по-бързото проговяряне на децата. Сияна не приказва много, но много ме учудва понякога като изтърси нещо.
Един ден я слагам на гърнето и питам- ако ли има или пиш?- а тя ме поглежда сериозно и казва - Сиси има зор Joy Joy Joy -  съжалявам ама това го е чула от баба си. Embarassed
Иначе познава само някой букви, много обича да рисува, пише си буквата и тази на татко си, пее само началото на някой песнички, знае цветовете ,но половината ги казва само на български , а другата половина само на английски.- Въобще което е по-лесно- много ми е мързеливичка Embarassed, ама да е жива и здрава.





# 25
  • Мнения: 51
Честит рожден ден на Калина и Боби!
Бъдете много щастливи и умнички, радвайте мама и татко
bouquet
Относно боя - аз много се притеснявам постоянно да не би някой да се отпусне в яслата и да го плесне, защото той има навика като не му изнася какво му забраняваш да те игнорира тотално и някоя леля може да не го приеме мнго добре това, защото и мен ме изкарава от нерви много пъти...Затова много го следя, той като не може още мног добре да връзва изречения повтаря каквото е видял и чул, виждам как имитира лелите, вика Шшшшт, тихо, или слушай!, някой път даже го питам има ли бой и той ме гледа неразбиращо, което е добре явно не знае какво е.... Все си мисля, че едва ли се отпускат, защото в групата има и по-големи деца, оито свободно говорят и биха могли да кажат какво става на родителите си.
Аз съм си позволявала да го плесна 2-3 пъти през ръцете или дупето, но на чужди хора не бих позволила да му посягат, друго е...Вярно е, че децата често лъжат за тия работи , но мъжът ми и до сега помни лелката от детската как ги е биела постоянно и им е дърпала ушите и той и другите са казвали на родителите си, но тя е отричала и никой не му е вярвал, защото е малък. За това трябва да се вслушваме и не знам точно как да проверявам дали лъжат, но те не винаги лъжат. Hug

# 26
  • Мнения: 6 274
 Ewito, точно защото лъжат, за това с директорката (евала й правя, страхотен човек е   bouquet), направихме следното:

отидохме заедно в групата и изчакахме всички родителни един по един да дойдат да си вземат децата.
Питахме ги дали имат нещо против да попитаме всяко детенце поотделно, насаме за случая.
Никой родител не ни отказа, даже бяха възмутени от случилото се, и с право, разбира се.
И абсолютно всички дечица, които бяха там разказаха едно и също.
Как всички рисували, как госпожата дошла да погледне какво правят, как видяла, че Марчело без да иска е направил една черта извън листа, след което му се разкрещяла, издърпала му пастелчето от ръчичката и го ударила силно по главата, отзад.  #2gunfire
Даже някои от тях ни показаха как точно го е ударила, а едно се разплака, защото се сети и Марчело как е плакал и е бил наказан в ъгъла, за това си "провинение".
Мъжът ми беше позеленял, и искаше да се саморазправи с нея.
"Мами**та й, вика, аз не съм го ударил никога, тя ще го бие!"  #2gunfire
Ако го бях пуснала, не знам какво щеше да стане.
Ох, разтреперих се като се сетих, още ме е яд, че не я забих там, та да й кажа как се удря детенце на 3 годинки по главата!!!  #2gunfire

# 27
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте и днес.  Hug
Толкова съм доволна, че някак темата потръгна, макар и не в най-розовата светлина но поне пак си обсъждаме проблеми и ежедневие.  Peace
За яденето - Косе си хапва хляб и с яденето, и топнат в яденето, и само хляб, и препечен и сухар си ръфа. Но наскоро направих следното откритие   Bulb - моето дете не яде млечни храни!!!!  Shocked А все казвах, че Алекс бил капризен....Костадин преди 1г. отказа АМ, после си хапваше попара ама напоследък....сирене така яде....НЕЕЕ, кашкавал...ИЗОБЩО. Прясно мляко не помирисва, АМ не съм правила и опити вече. Иначе сирене по малко в супа, кашкавал на препечен сандвич, данонино....и толкова май.  Rolling Eyes
За зъбките - имаме 2 долни кътника избили, чакаме горните.
А за...пошляпването....какво да кажа, аз си имам особено мнение.  Embarassed Но само ще кажа, че за в къщи, всичко си е до детето и после от родителя, въпрос на темперамент, на опит (може би), на какво ли още не. Алекс и до ден днешен не иска да спазва каквито и да било правила. Той сякаш подсъзнателно отрича всичко, което трябва да се спазва или и аз не знам как точно да ви го опиша.  Embarassed Сякаш си живее и иска да създаде свят около себе си без правила или свои собствени, различни от нормите.... стига.  Но за яслите и градините там нещата са почти неконтролируеми от родителите. Аз бях писала наскоро за Алекс, хем е толкова голям, дойде, каза си и пак г-жата отричаше и пред него, така че....знам ли кой е бил прав, кой не.
За срещата - няма проблем, само да не е в Понеделник, че съм на зъболекар.  Peace

# 28
  • Мнения: 5 391
Здравейте!

Ханна, никакви мерки няма да вземам за сега, защото тя си ходи с желание, усмихната.
А и не мисля, че дори да ги пошляпват, някой ще си признае.
Още няколко месеца и се сбогува с яслата, надявам се всичко да е под контрол и да не стават неприятни случки.

Оле, днес вече е пролет тук!

Иначе й липсват 4 зъба на Дарена, кътниците, четох че от 20-30 месеца трябва да избият Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 51
Ох, Джули, много ми става мъчно като чета, представям си какво е преживял Марчело, как може такова отношение, направо ужас. Аз като ги видя само като ходя да взимам Мърко какви са пиленца и така се умилявам, не знам какъв човек си , за да го направиш. Но факт е, че тези неща съществуват, надявам се да не ни сполетява такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт