Отговори
# 30
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Като говорите за кътници, да кажа и аз. На Стела и излизат долните два. С това ще станат общо 18 зъба в устата.

За хляба, така като гледам, май всички сме на един хал.  Thinking Днес ще пробвам пълнозърнест, да видя дали ще и хареса.

А за яслите имам и аз един "светъл" спомен, който сигурно ще помня цял живот. Малката ми племенница беше наказана затова, че не заспивала на обяд, с удар с мухобийката (!) по крака! Ама такъв, че като се прибра вечерта имаше морав отпечатък. С всичките фигурки и мрежички, дето ги е имало по мухобийката.  ooooh!

# 31
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен,

малко сякаш почнах и аз да се съживявам покрай пролетното време, та реших да вметна някоя друга дума тук.

Стефания ходи с желяние на ясла, въпреки че лелките не са от най- любезните и приказливите, а на моменти даже се държат хладно, но важното е да няма инциденти. Тя е от кротките, но инатливите.  Много ме беше подразнило отношението им към нея, че не и бършеха нослето когато има сополи и я вземах цялата омазана по ръкавите. Незнам на какво ги учат в тяхната група, но не виждам особен напредък в говоренето и даже отказа гърнето, а беше почнала да си го търси в началото като тръгна на ясла. За мен е важно че е спокойна  и има желание да бъде с децата там.

За яденето си хапва от всичко. Прояде даже боб и зеле  Shocked което много ме учуди. Също така е пристрастена към АМ и си мисля че в края на лятото ще мия двойна доза шишета все още.
Това, което ме дразни напоследък че се "научи" да си бърка в носа и то почти непрекъснато - прави едни топчета и ги намирам из цялата къща. А си мисля че е прекалено малка да разбере нашето неодобрение. Ще изчакам, надявам се да е временно.
За пошляпването или шляпването /сякаш са различни неща/ и според мен зависи от детето и родителя. Има ситуации и ситуации, всеки си знае как е в неговата къща, и не мисля че е редно да се дават съвети без да е ясно какво точно се случва. Определено не го намирам за редно и нормално лелките в детските заведение да го прилагат като средство за възпитаване или подчинение.

# 32
  • Мнения: 51
Jovana, и аз някой път го намирам целия в засъхнала храна, и някой сопол, но не мисля, че го правят нарочно нашите, много са любезни и разговорливи, най-вероятно не са го видели. Като цяло аз съм доволна, Мърко премина периода с реването сутрин, и то благодарение на лелите, които само ми казваха да не се притеснявам и го взимаха и така го баламосваха, че последните пъти даже и не намираше време да ревне.
 Има само една дето ми е много подозрителна, тя не че е лоша, но малко третира децата според това кой родител й е близък и кой не, в нашета ясла има цели поколения, братя, сестри, съседи, то и ние ще бъдем така, и деца, чиито родители познава е много по-любена, ако се случим сутрин да влизаме с такова дете, малеее, Мърко не може горкия въобще да се класира за внимание, тя с един голям г*з и една сутрин като се развъртяла на входа, говори с една майка , а нашия се опитва да мине от нея и тя току се мръдне и го побутне, той се сепне и се спре детето. Едвам мина....Иначе другите лели са много внимателни, посрещат децата едно по едно, на всяко ще кажат Добро утро и т.н.

# 33
  • Мнения: 76
Ewito Нашия случай беше, че искаха да ми докажат че Стефания имала сополи.  И тя явно е имала през деня, но вечерта в нас нямаше нищо.  Даже ме заплашиха, че ще я снимат с фотоапарат за да ми покажат. Имала била "гнойни сополи, които капели в супата"  и " това е много грозно".
Това най- общо за нашия случай  Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 1 546
Ewito Нашия случай беше, че искаха да ми докажат че Стефания имала сополи.  И тя явно е имала през деня, но вечерта в нас нямаше нищо.  Даже ме заплашиха, че ще я снимат с фотоапарат за да ми покажат. Имала била "гнойни сополи, които капели в супата"  и " това е много грозно".
Да бе....точно пък гнойните сополи ще капят в супата. Crazy

# 35
  • Мнения: 374
Хайде и аз да се разпиша:)
Остна ми още седмица до тръгването на работа и сме се отдали на разходки с Нели:)
Добре е, с пълен комплект зъби и все по-непослушна и своенравна. Вече спи в детската стая, като по някое време нощем се буди и ме вика но се надявам скоро и това да отмине.
Говори много, обича да четем приказки, а после опитва да ги преразкава. Има две любими филмчета - "Палечка" и "Барби и трите мускетарки". Сега постоянно се вживява в ролята на мускетарка. Язди едно конче и като я попитаме къде отива, казва - в Париж Laughing
Хляб яде на закуска. В момента е на вълна филия с лютеница и сирене. На обед и на вечеря й слагам средата на филйката в манджата. Забелязала съм, че предпочита бял хляб.
За пошляпването - не съм съгласна в детските градини и яслите да им посягат. Аз съм шляпкала понякога по дупето и през ръчичките Нели, но ме е изкарвала извън нерви и нито приказки, нито убеждаване, нито залисване са помагали. Обича да прави нещата, които й забраняваме и държи да видим кога е направила пакост. Не знам дали разказвах как един ден направи някаква беля, нещо, за което съвсем скоро бяхме говорили, че не бива да се прави и аз я питам - "Защо, Нели?" А тя ми отвърна - "Нарочно"

Ще избера една снимка да кача за колажа!
Приятен ден на всички!

# 36
  • Мнения: 1 325
Привет вече от френско, замалко да си изпуснем вторият самолет във Франкфурт.
Честито на вчерашните рожденници Боби и Калина Hug
Само като си представих ситуацията ми стана мъчно за Марчело, милият!

# 37
  • Мнения: 18
Честит празник на Боби и Калина и техните семейства! Много здраве ви желая!
Добре,че попитах за кучешките,че ги предизвиках на поход. Цяла нощ се събужда през половин час с рев, на сутринта венците му морави и 3 от тях пробили + обилно сополи и кисел като краставичка.
По отношение на хляба- много не го тачи, но яде много овесени ядки, кус-кус и ориз. АМ, кисело, прясно мляко изобщо не иска. Сиренца  яде от детските, кашкавал понякога.
За боя, крясаците и обидите за мен е ясно, че са израз  на безсилие и комплекси, само че за съжаление не винаги е възможно без тях.

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 19:48 от Духче

# 38
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Като заговорихме за зъби... ще питам аз, пък вие ако щете ми се смейте.  Blush

Значи, Стела в момента има 18 зъба, последните излезли са първите долни два кътника. Нали всички кътници общо с 12, сега на тази възраст колко би трябвало да излязат?

И още  Laughing - при подмяната на млечните зъбки, само резците ли се сменятnewsm78

Ей такива зъбни гатанки са ме зачудили напоследък... Blush

# 39
  • София
  • Мнения: 3 688
Деги
до 30месечна възраст децата ни трябва да имат 20зъба
а след 6тата година започват да сменят всички зъбки,някъде около тази възраст израстват 6тите събки които са директно постоянни Simple Smile
Разбира се това са ориентировъчни години,за всяко дете си е индивидуално.
Светльо вече има един 6ти постоянен зъб Mr. Green

# 40
  • Мнения: 980

Малка почерпка от нас с Ина. Не очаквах да се сетите. Много благодаря за пожеланията.

Ние ...то ме е срам вече да го кажа..но пак сме болни. Тоз месец просто е черешката на сладоледа. И трите (аз и децата) сме на втори АБ. Аз моя го свърших преди 2 дни и днес съм пак със запушен нос, хремава, схваната и леко ме боли гърло. А децата- толкова болни май досега не са били. Thinking Инка чукна 40 градуса Т в навечерието на празника си. Така че засега спираме Яни от ясла. Ще ходи 1 максимум 2 дни в седмицата, ама след известно време. И закъсняхме с това решение, защото тя просто иска да ходи там.
За боя в яслата..само да разбера такова нещо, ннеее само да го заподозра, и ще лети перушина и съдрани гащи Twisted Evil Но Яни там научи думичката БИЙ. И заплашва всички ни, но когато аз я заплаших, тя обяви, че щяла да се оплаче на тейко си.  hahaha
Яни яде хляб на принцеса, попара и в яденето. Дробя там някакви залци, защото тя държи сама да се храни и течната супа ще си я търкам от килима до лятото. Имаме някакви опити да бърбори. Отново се бях притеснила, че е нещо изостанала и й направих пак тест: Яни, покажи къде са очите, ушите, устата, зъбките. ноктите....Всичко си знае, на мама вундеркиндчето.  Joy

Иначе двете дребли вкъщи си играят заедно, бъркат, готвят, ядат. После Яни бърше Инка с една кърпа по устата и настава вой и вик. Сдърпват се понякога за играчка и днес като купувах книжка на Яни, купих и на Инка. Почна се вече двойното пазаруване.  ooooh!

Иначе РД на Ина мина скромно. Яни навърза едно изречение като:"Нинее, иж толта, дуа дуа, бавоооо!" В превод: Ини, виж торта, духай-духай, браво  Mr. Green Ще мацна нЕкое фото от нас. Инка за една година успя да стопи килата на майка си, да извади три зъба, да ходи почти стабилно като се държим за ръка, казва съзнателно мама, ам-ам, айде, баба, деде, ннне и Бис. Тва последното е баща й. Научила го е от Яни, която на баща си упорито му вика по има "Бисееее"
И двете ми щерки по футбол не си падат. Предпочитат семейство Симсън и да перат и простират. Laughing

Толкова засега, че оспамих орталъка. Ама пуста работа- не мога да се вредя...

ЧРД и на Боби! Щастливо детство му пожелавам.  bowuu  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 6 182
Ха-ха, Теди припомни ми го този период дето децата викат на баща си по име. Мисля доста дечица го правят и използват обръщението, с което майката вика таткото  Mr. Green
Дано оздравявате бързо. Да се позакрепите и заякнете лятото и наесен с песен, Ина вече ще е и по-голяма. Ох, аз ти го пожелавам и си мечтая и на нас да ни се връща  Praynig

Слънчи Верно ли има 6-ти зъб Светльо, на Ева май и се клати един преден долен, ама едва-едва.

За яслите и детските се убедих, че си зависи от конкретното заведение, учителки, директори бла-бла. Аз винаги съм била голям противник на детските заведения, може би точно защото съм се нагледала и наслушала и изпитала сама  лошо отношение. Но Ева имаше късмет (пу-пу дано е все така) и не само ходи със желание на градина, но и като ми разказва за отношението на учителките, често се срамувам, че аз не мога да реагирам толкова спокойно. Днес например искаше да си играем на учителки и деца и ми обясни аз като учителка какво трябва да правя - останах доволна от чутото  Grinning Ще направим опит и Жоро да тръгне в същата градина (яслата за сега не я мисля), но хич не съм в час кога са записванията. Гледах в сайта и не разбирам. В списъците има деца с 0 точки, пък в чакашите с 10+ ...

Жоро има 18 зъба, десните кътници са налице, стори ми се, че и долен ляв прорязва. За сега страничния ефект е голяма лакомия. Той също си обича АМ, въпреки обяда и вечерята настоява да си цокне едно шишенце преди сън. Отделно пие като змей прясно мляко с какао (чисто не го иска  Naughty )

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 22:42 от M_I_A

# 42
  • Мнения: 980
Mia, Ева в коя ДГ ходи?

# 43
  • София
  • Мнения: 6 182
22 ОДЗ "Великденче", зад Мобексперт.

# 44
  • Мнения: 332
 Hug Съжалявам, че такава дискусия визникна покрай боя в ДГ/ясли, но ми е свито сърцето, Стефан нали сега канидатства и има голям шанс да го приемат, мисля го миличкия още от сега. Дано попадне на подобни добри възпитатели, както МИА описа  Peace Ние вкъщи много говорим, обясняваме, показваме и баламосваме, шляпвала съм го по дупето  Embarassed но е било в пристъп на криза, много е инатлив. После го преживявам Cry

лека  Hug

Общи условия

Активация на акаунт