Пиете ли билки/хранителни добавки/витамини?

  • 43 836
  • 194
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Освен евентуално изписаните лекарства при момичетата, които имат проблем, вие пиете ли някакви ""женски" билки, чайове или витамини за урепване на общото състояние?
Аз си купих наскоро "Женски чай" от една билкова аптека, имат и "Мъжки чай".
В нета видях, че бял равнец и червена детелина са популярни билки за лечение поликистоза и проблеми с хормоните.
Знам, че за да има ефект от приема на билки, трябва натрупване и време, но съм решила малко да "помогна" на природата. Може пък бебето да стане по-лесно.
 Hug

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не,не пия нищо,знам,че трябва много време да се пият,а аз не съм постоянна в това.Но ще следя темата,ако някой каже някоя добра дума за някоя билка.

# 2
  • Мнения: 78
Да и на мен ми е интересно дали някой пие витамини... Ние от 2 месеца пробваме и искам да знам дали да пия витамини дали помагат за забременяване Simple Smile

# 3
  • Мнения: 175
Ако някой от бъдещите мама и татко пушат е хубаво да пие витамин С, тъй като при пушачите има недостиг на такъв Hug

# 4
  • Мнения: 799
Те витамините,особено зимата никак не са излишни,но едва ли помагат при бебелирането.

# 5
  • Мнения: 1 186
по принцип не всички билки са безобидни  Peace
аз преди време пиех, но ми разбутаха хормоните и от тогава съветвам да се консултирате с лекарите си до каква степен може да ги пиете в зависимост от проблемите ви.  убедих се, че за едно помагат, но развалят друго, така, че внимавайте.
пожелавам на всички да сбъднат мечтите си  Hug

# 6
  • Мнения: 1 622
мъжът ми пие витамини-Е, Селен, Цинк, Фолиева киселина и Спимен. Сега му е втори месец и като завърши месеца, ще направи почивка.
Аз пия витамин Е след овулация.
Отскоро пия бял равнец. Не видях да има някакви нежелателни реакции, пия по две чаши чй дневно.

# 7
  • Мнения: 1 622
по принцип не всички билки са безобидни  Peace
аз преди време пиех, но ми разбутаха хормоните и от тогава съветвам да се консултирате с лекарите си до каква степен може да ги пиете в зависимост от проблемите ви.  убедих се, че за едно помагат, но развалят друго, така, че внимавайте.
пожелавам на всички да сбъднат мечтите си  Hug

а ти какви билки пиеше?

# 8
  • Мнения: 1 186
билки за забременяване, цвят детелина, листа от къпина  и маточина от аптеката на Поп Богомил.  Peace

# 9
  • Мнения: 879
Аз пия фолиева киселина от няколко години, по едно време взимах вит. Е, вит. Ц. В момента съм само на ФК. Не удобрявам билките като метод за лечение...

# 10
  • Мнения: 331
По принцип приемам само фолиева коселина от месеци наред- но миналия месец си взех "Pregnacare" -  това са комбинирани витамини за настоящи и бъдещи майки + Омега 3 мастни киселини. Отразиха ми се много добре, а и забременях по време на приема им. Не твърдя, че те са били разковничето при мен, далеч съм от мисълта да ви агитирам, но имат много добро и балансирано съдържание, което укрепва имунната система.

# 11
  • Мнения: 3 695
пия само ФК, но се оглеждам за нещо допълнително, като витамини   Thinking

# 12
  • Мнения: 560
Аз пия Фертилайд + Герикапс /от3-13 ден/

# 13
  • Мнения: 78
И аз пия само фолиева киселина и се чудя дали да си самоназнача витамини или да се обадя на гинеколога ми да го направи...  Thinking

# 14
  • Мнения: 847
Аз пия фолиева ежедневно; вит Е и вит А преди ову; вит Е след ову.

Отвреме-навреме мултивитамини, сега специално съм си купила Адитива (докато пийвам оттях не взимам ФК и вит Е, защото вътре си има, макар и в малко променени пропорции).

По едно време си бях купила и мултивитамини за бременни, мислех да пия тях вместо всичко, писано по-горе, но като се зачетох в описанието - доста са мулти - и като съдържание, и като количество, така че засега не ги пия. Дано само да не им мине годността докато стане хубавата работа  Cry

Общи условия

Активация на акаунт