Гого, от МАЙската дружинка, става на годинка!

  • 24 633
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 043
Брей, че хубаво изглежда дворът на Зайо!! Сигурно е чудесно за подобни мероприятия! И честита прическа! Simple Smile (Снимка? Wink )
Смехоранке, много неприятно, ха дано хубавото временце помогне да оздравееш по-бързо!
Сиска, успех с прегледа и дано оздравява бързо Мина!
Всички сте май доста наясно с идеите и приготовленията за РД, само на мен ми се вижда още далеч и нищо не съм мислила... А за кръщенетата имам въпрос, че тук спорим с мъжа ми - според вас майката присъства ли??

# 46
  • Мнения: 142
Хайде и ние в новата темичка! Mr. Green
Прекрасно е оформена и новите колажи са много хубави!   bouquet Малачика!
Аз да пожелая на всиички болнички да се оправят бързо !

За рождения ден и ние като повечето ще имаме засега два - с деца и рода ! Ама може и 3 да станат че сме много и все разпиляни из Бг и докато се насъберат всички ... не ми се мисли!  За подаръци не знам какво да купувам ама хич не искам големи играчки....вече няма място за нас от колички , люлки ,проходилки .....
Кръщенето живот и здраве ще е лятото ма да видим...
Лято майката присъства аз до колкото знам  Grinning

Иначе при нас нищо ново само дето сме по цял ден навън в хубавото време! След малко пак излизаме... Mr. Green

Хубав ден  Heart Eyes

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
А за кръщенетата имам въпрос, че тук спорим с мъжа ми - според вас майката присъства ли??

Естествено,че ще присъства Peace

Момичета,хайде да помогнем тукhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=477817.0

# 48
  • Мнения: 10
Maria-Chiara ,нашата кола е такава.Вярно,още не може да стига педала,но мисля ,че не му е необходимо още.За сега ние ще го возим.Дават я от 3 години,но моята племенница трудно се събира вътре.Доволна съм от покупката,дано да излезе и качественна. http://smehurko.com/catalog/product_info.php?products_id=2314
Зайо,страхотен е двора и аз съм от завиждащите.Simple Smile
Лек ден,пълен само с положителни емоции.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Лято , когато мен са ме кръщавали на времето на Бачково не са пуснали майка ми вътре . Не знам защо е било така , но така са ми казвали.
Вчера говорих с една приятелка , която скоро стана кръстница. Тя каза , че в църквата имало една стая в която нея не са я пуснали - само мъже влизали вътре - какво ги правят там така и не разбрах  newsm78 .
На кръщенето на моята племенница обаче (пак на Бачково) , сестра ми беше там ; стояха отпред с кръстницата и си разменяха Пламена от време на време , че дълго продължи царемонията - значи пускат и майката  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 6 043
Мда, аз за пръв път чух подобно нещо от мъжа ми, когато обсъждахме евентуалното кръщене как ще е. По техния край имат някои по-различни обичаи и традиции, някои ги приемам, ама това... да ме прощават. Аз си го обяснявам с това, че ако се кръщава бебето преди 40-ия ден, нали не се допуска майката в църквата, ОК - но в другите случаи?!
Голям въпрос, няма що.  Simple Smile Докато чакам да излезем, пиша празни приказки.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Майката няма право да влиза вътре, зад олтара или там както се казва. Има стаичка с нещо си на Исус и можело да влизат само мъже.

# 52
  • Мнения: 166
Привет
Много празнично и с хубаво настроение започва новата темичка  Simple Smile
Аз за рожденния ден не бях мислила до сега,но ме хвърлихте в размисли...
У нас е много тясно,къща нямаме,нито вила...
На заведение ще да е  Thinking
Кръщенето смятам да е по натам.
Дикси,дано всичко с Калинчо да мине и замине бързо.Сигурно е , че си много притеснена  Hug
И друго щях да пиша,ама забравих...
Притеснено ми е,Криско цяла нощ и сега е с висока Т,не мога да я сваля.
Следобед сме на лекар,моля се да е от зъб,защото няма никакви други симптоми на болест.
Дано не ни се размине прощъпулника в неделя.

# 53
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Здравейте в това прекрасно време!След малко ще се стягаме и излизаме на слънчице  sun
Дикси,силно стискам палци на Калинчо,дано се размине безоперативно,по този повод на моята приятелка детенцето му я откриха още на 3 месеца защото той имаше много силни колики и нонстоп плачеше въпреки че беше денонощно на ръце но до този момент не са го оперирали и лекарите казват че засега няма  PeaceДано и при вас е така  Praynig Hug
Малачика,страхотна тема си направила,стана ми едно вълнуващо и хубаво като се сетя с каква мишка се прибрах от родилното а сега какво момиченце си имаме  smile3518
Зайче,клипчето вчера ме разтопи невероятни ангелчета си имате да са ви живи и здрави и много да ви радват   love001
Сисе,дано малката кукла Мина не се разболява че много неприятно  Hug
За РД при нас също ще е 3дни яли и се веселили с бабите и дядовците вкъщи ,а с приятели и деца на ресторант.Вече ме заливат разни тръпки  Crazy Искаше ми се да направим и сега кръщене но не е решено на 100 % утре чакам Боби да се прибере и да решим засега ли ще е или на есен.Ама като си представя че най-близките са само 30 човека и приятели най около 15-20 то станало цяла сватба ама карай и аз викам че дъщеря ми един път става на 1 година пък Боби се смее и вика ами тя и един път ще стане на 2,3,4  newsm62
Хайде милички оставям ви излизаме на разходка!

# 54
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Слагайте по две снимки преди и сега.

Тази рамка ми взе акъла  ooooh!

# 55
  • Мнения: 1 951
Е, няма да мине Калинко без операция.
Но след около 6 месеца било по-добре да се направи. Дотогава да си гледаме живота каза.
Малачика, това, което ми казваш е за пъпните хернии. Тя неговата ако беше такава зад ухото да си я бодна, но уви...малко по-сложничка му се оказа.
Благодаря ви за стиснатите палци  Hug

За РД-то нямам яснота. Предполагам вечерта с родителите ни, а в събота вечер с приятелите. Междувременно и кръщене ще направим.
Акумулаторните коли имат смисъл ако имаш двор. Иначе не си представям къде ще я държим и как ще излизаме с нея на разходка.
Имаме акумулаторен мотор, но имаме и голям двор в нашите. Там му седят на Митко всички играчки от този сорт.
На децата бързо им омръзват подобни играчки (поне на моето, хайде да не обобщавам, де) и ми се вижда нераумна инвестиция, особено на цената, която Мария Киара показа.
Изказах си личното мнение за тези коли, без някой да ми го иска.  Mr. Green Извинете  Hug

# 56
  • Мнения: 626
Здравейте, аз се позагубих, но ви чета от време на време. Реших се да пиша понеже и мен ме обзема вече празничното настроение  Peace



Дикси стискам палци всичко да се оправи по най-безболезния начин за Калин.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 247
Дикси, дано мине и замине. Да е леко и успешно, че неприятна работа. Още като дете разбрах, че момченцата много често имат херния-бях на 8 когато ме оперираха от апендицит и беше пълно с оперирани момченца от херния.
Стели, защо така Ради е болничък-стискам палци бързо да закрепва и да празнува 1годинка Hug Praynig
Смехоранке, не се давай на болестта-много ти съчуствам, мерси за закуската!
Ели-чудесно стихче! thumbsup

# 58
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
лято!, това с невлизането на майката при кръщене не специфична регионална традиция. По принцип е свързано с това тайнство, но не помня каква беше точно причината. Това, че някъде пускат и майката, не значи, че така не се погазва канона. То и сватби не се правят през пости, ама нали парички влизат в църковната касичка.

Дикси, това с операцията много неприятно. Предполагам, че хернията е пораснала покрай активизирането на Калин. Дано няма усложнения следващите 6 месеца.

Два дни подред ма'ам гащи до Южния парк и обратно. След това чувствам умора в мускулите си, но изненадващо нямам мускулна треска. А на Елицата много добре и се отразяват няколко часовите разходки, защото от днес я гледам, че се е разщъкала из стаята, а не стои като побита само върху килимчето. Надявам се следващите 2 седмици да има още много такива приятни дни.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 043
Де да знам, КайРен, сигурно си права, но това не ми променя мнението Simple Smile. Браво на вас за разходките! А защо точно две седмици? Wink

Общи условия

Активация на акаунт