Ето, Март се появи - дъжд от бебета вали!!!

  • 23 064
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 46
НаНина и ние сме така с храненето когато се събуди тогава й давам да яде а тя като каже гладна съм т.е. като почне да наддава вой няма спиране докато не се засити. Снощи ни мъчиха коликите и от 4 часа заспа като хората чак към 7 събуди се в 11 гладна и след това се събуди в 4 обаче 80мл хич не й стиганаха дадох още 10 и заспа като къпана до 8 сутринта и сега я чакам всеки момент да се събуди нещо е неспокойна струва ми се че пак почват коликите сутринта не й дадох капки Simple Smile)
 kali 7 ninchu_m благодаря Ви Simple Smile) взе да ми натежава дано да е качила достатъчно със сигурност е повече от колкото се роди а тя се роди 2630 а като ни изписваха беше 2400 сега ми се струва че е някъде към 3кг не мисля че ги е превишила другата седмица ще ходим да ни мерят и теглят нямам търпение. От ден на ден става по жилава. Някоя мама знае ли кога започват сами да си държат главичките изправени?? Ние се мъчим ама успяваме само за няколко секунди тая глава голямо въртене и надигане правим Simple Smile))

# 736
  • Мнения: 3 420
Здравейте и от мен!Чета ви горе-долу редовно,но нямам време за писане.
Да поздравя всички мамита,родили наскоро.Да са ви живи и здрави дечицата !  newsm51

Ние с Тедко сме добре. Колики имаме,но са поносими.Започват към 23 часа и до към полунощ си се дундуркаме.
За спането - спи вече кажи- речи  цял ден,но вечер като се ококори към 21 часа ,та до към 1-2 през нощта си се чочори.После нощното ни ядене е към 3-4,след това 7-8 часа.
За кърменето и сукането - аз редувам гърда-шише.Нещо малкия е мързелив и като вземе по-малко да тече почва да ми се лигави и да нервничи,аз изпомпвам и давам от шише. Имам вече 50 бурканчета с кърма,замразени във фризер. Вече взеха да свършват бурканчетата и се чудя в какво да складирам кърмата  newsm78 Тея специалните контейнерчета ми идват много скъпи.Аз на ден пълня към 350-400мл. кърма  Shocked
За мен - лохиите ми мноого намаляха,имах пауза от 4 дена,в които нямах грам.Даже не издържахме и с милото  luvbed  Embarassed
Той ми каза,че доста ме чувства "отпусната" долу  Confused .Коремчето ми се прибра,даже ми се струва,че е по-стегнато от преди,обаче отстрани едни паласки ме мъчат  Cry Не съм се теглила след раждането,обаче някои панталони и дънки не мога да закопчея,което означава,че не съм възвърнала старата си форма още  Twisted Evil Сга наблягам на плодове,гледам да не прекалявам с въглехидратите,сутрин ям зърнена закусна,заради кърмата,иначе хляба го ограничих  Tired
Вече сме на 15 дена  Party Понеже съм жив зян и не знам как да сложа снимчици в мартенския албум ще ви покажа бебс - http://www.foto.bg/data/500/medium/PICT3525.JPG
 И аз питам кога ще се местим при родени?

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 11:37 от GodaiVa

# 737
  • София
  • Мнения: 32
Честито на всички мами, да са им живи и здрави дечицата. На тези който още чакат да се появат малките сладури им пожелавам леко раждане. Сега и аз да се похваля. На 22.03 станах горда мама на малкия Борис - 3175гр и 49см.. Раждането беше доста тежко и накрая завърши със секцио. Сега сме си вкъщи и се гледаме. Поздрави на всички Hug

# 738
  • Мнения: 3 420
Честито на всички мами, да са им живи и здрави дечицата. На тези който още чакат да се появат малките сладури им пожелавам леко раждане. Сега и аз да се похваля. На 22.03 станах горда мама на малкия Борис - 3175гр и 49см.. Раждането беше доста тежко и накрая завърши със секцио. Сега сме си вкъщи и се гледаме. Поздрави на всички Hug
Честито,мила !!

# 739
  • Мнения: 3 246
IvAs, Честито миличка, да ти е живо и здраво малкото съкровище Hug

# 740
  • Мнения: 6
Ох здравейте майчета!
Не знам дали съм за тази тема родени 2010 защото още сме 2 в 1! След малко отивам пак да катеря стълбите. Вчера бях на преглед, аз си знаех де, ама какво да се прави. Поне ми махнаха тапата и направиха малко разкритие, мноого болеше. Казаха да ям сини сливи и разходки ама в това тъпото дъждовно време само стълбите ме спасяват. Май отивам при априлките така като гледам. Много ми е мъчно, че не се родихме навреме, още повече с тази стара плацента и намалели води.  ooooh! Направо ми се реве  newsm45 вече.
Мама Ив, Ахони, Нанина, Дарида, Гигиаа и на всички  Hug  Hug  Hug
Янинчето добре дошла  Hug
Честити бебенца!
НОРА на мама DORO
Борис на мама IvAs
Да са живи и здрави и много радост да носят!


Ох отивам да катеря стълби  Praynig

# 741
  • София
  • Мнения: 275
Здравейте!  Hug
Нинчу, браво на вас за режима. Моят е голям гладник, последното хранене за деня е около 23.30ч, но после задължително се събужда умрял от глад към 2.30 и 5.30ч., излапва по 100 мл и заспива. Понякога проблем е, че яде прекалено бързо, колкото и почивки да му правя, така настървено и лакомо се нахвърля на млякото, че чак се дави и после повръща. Не става нощем с водичка, залъгалка не признава когато е гладен и така. Аз още заспала ставам и правя АМ. Стига ми само това хранене към 2.30ч. да пропусне, за да се наспя.
Да ви кажа много съм доволна от моето АМ, храня малкият с Аптамил още от изписването от болницата. Качва много добре, ака почти след всяко хранене, така че го препоръчвам.
Мама не е писала скоро, или поне аз съм изпуснала някой неин пост. Дано скоро се включи да каже как е.
Чао засега.

# 742
  • Мнения: 95
Ох направо благородно ви завиждам за тези режими,Симо си прави с мен каквото си иска,не ми стига,че ми е малко кърмата и се притеснявам ами и той не влиза в режим.Направо вече се отчаях... Cry

# 743
  • На брега
  • Мнения: 1 482
IvAs, честита рожба!
GodaiVa, браво! Ти си крупен млекопроизводител  Laughing! Теодор е прекрасен - и ми изглежда много голям!
Кърма съхранявам в контейнерчета на Авент - скъпи са и за това захитрях, купувам си контейнерчета за стерилна урина (това е по идея на родили мами от форума). Има по-малък размер - 25 мл. и по--голям размер 100 мл., което ми е идеална доза за кърма. Цената им е около 40 ст!!!

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 14:19 от NovaTema

# 744
  • Варна
  • Мнения: 46
IvAs, честита рожба!
Antoniya The One и аз давам същото мляко и съм много доволна не знам дали качваме но определено яде и я засища понеже давам и кърма и млякото за добавка и вече на някои хранения давам по 90 на някои по 80 според зависи колко е гладна Simple Smile

# 745
  • Мнения: 97
Честити бебчета НОРА на мама DORO и Борис на мама IvAs.Да са живи и здрави румени и засмени !  bouquet  bouquet  bouquet  
диди така си мисля аз  Wink , но май,че Бу беше писала,че всички бебета се лющят след раждането. А за пъпчиците аз никога не съм ги третирала със спирт, по добре и ти не го прави,освен ако доки не ти каже.  HugОбикновенно подсичането се появява или от изпражненията и урината (в  твоя случай се съмнявам да е от това) или ,ако не посушаваш добре кожата след като я измиеш.Много е важно също ,като нанасяш кремчето първо да го разтриеш на пръстите и тогава да нанесеш по кожата на много тънак слой(почти никакъв)  Hug Многоооо е сладка малката !!! Heart Eyes Относно главичката Боби още от болницата се опитваше ,но разбира се за секунди.Сега обаче я задържа доста време . Peace
dekryo С теб сме мила  Hug Разбира се , че си за мартенките все пак месеци наред заедно бременеехме и заедно ще родим . Hug
Gugalinka а кои имаше рожден ден преди два дена  Wink чаках аз да минеш, ама накрая и аз се изложих ,като не ти честитих.Сега на патерици  nbirthday  Gift  bouquet
kali 7 newsm10
Antoniya The One Мамма наистина не е писала от както ги изписаха.И аз се надявам скоро да пише, че ми липсва тук,а и да разбера малката акробатка дали и на вън е така деина  Hug
vassi79 Hug
GodaiVa твоя юнак само как се е опънал само  Hug Голям бонбон е и тои  Hug
Започнах да събирам данните за родилите мами ,но много ми се приспа и ще легна докато бебка спи!
Чао за сега  Hug

# 746
  • Мнения: 6
здравейте и от мене.
честити бебчета на родилите мами-да са ви живи ,здрави и много послушни.
гледам за килограми си говорите,ние за 1 мес.качихме 1 700гр.и пораснахме с 6 см.
ваксината още я отлагаме заради секрети в носа.,колкото и да пръскаме и капки да слагаме няма оправия.
а за режима вечер спо но само по 5 часа,но тя е доста лакома.
събужда се да яде,айде до после.

# 747
  • Мнения: 2
Здравейте, милички.  Hug
Най-накрая се добрах до компютъра, за да се похваля и аз. На 21.03.2010 след двудневни опити за нормално раждане, родих секцио нашата малка приказна принцеса Божидара - 3150 кг и 52 см. Вече сме си вкъщи, гушкаме се, папка ме и спим. Ако успея ще кача снимки. newsm51 newsm51

# 748
  • Мнения: 6
мама Радост-честита ти бебка-да ти е жива,здрава и много послушна.

# 749
  • Мнения: 1 835
здравейте  Hug

честито на всички мами, които са гушнали бебетата си вече

ние сме добре, в хубавото време сме повече навън и по-малко пред компа. По-това време сме си вкъщи за да спи Никола и после пак потегляме. Валери вече ми прави по 3 часа пауза, обяснявам си го с това,че ми се увеличи кърмата. От понеделник вече плува и му се отразява прекрасно.

момичета, да ви споделя нещо за лактана био. Сестра ми го ползваше, но д-р Беличева (от Вита) и казала, че не е разграден добре белтъка в това мляко, а това водело до аалергии,колики и т.н. Не знам дали е вярно, просто споделям

Общи условия

Активация на акаунт