Пролет иде и разцъфтява, МАЙско бебче в корема шава. № 22

  • 23 549
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Момичета имам дилема, помагайте със съвет.
От известно време не съм доволна от гинеколожката си - не гледа според мен достатъчно внимателно, когато имах бъбречна криза каза "Ами бийте си но-шпа и утре ако ви боли елате", абе с две думи вижда се, че не й е кеф да съм при нея. Тя по принцип явно не води ЖК, а аз съм изключение, тъй като съм по здравноосигурителен фонд и тя няма как да откаже. В началото този фонд е превел 200 лв. от дължими 400 на лекарката, като идеята е в края на консултацията (преди 45 дневния болничен или когато ти го издават) да се платят останалите 200 лв. Обаче ми смениха дружеството (от работата сключиха договор с друго) и трябва в понеделник или на 5ти април да ги внеса.  Но се чудя има ли смисъл да ги внасям, след като не съм доволна от гинеколожката ми? Дали да не ги дам тези пари за друг лекар и дали някой би се съгласил да ме гледа точно в тези крайно седмици? Как мислите?
И ако някоя е наистина доволна от своя гинеколог за ЖК, нека ми пиша Simple Smile

# 46
  • Мнения: 95
Здравейте. Аз днес приключих с курсовете за раждания, кърмене и грижи за новороденото. Общо 4 седмици ги посещавахме с мъжа ми, и честно казано останахме много доволни. Единственото странно нещо за мен беше, че тук къпят бебетата веднъж седмично. По принцип е логично, защото аз попитах, и казах че съм си мислила, че трябва да го къпя всеки ден, но жената отговори, че бебето няма никакъв контакт с мръсотия и бактерии, винаги е чисто и не се поти, и освен това от прекомерното къпане кожата му става много суха и може да се раздразни. Дупето така или иначе се почиства по няколко пъти на ден със смяната на памперса, можело и устичката и очичиките всеки ден с мокра хавлийка, но дори и това не считат за наложително.
Иначе съветите за кърмене ми се видяха много полезни, научих много неща, които не знаех, и се надявам да мога да ги и приложа.

# 47
  • Мнения: 52
 Добро утро!!! Заформя се прекрасен, слънчев ден Hug

Херцог, и аз като чета по чужди сайтове там не къпят бебета всеки ден!!! newsm78 много странно се получава!

Хубав ден на всички Heart Eyes

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Добро утро и от мен  Hug
Вени, мята лекарка по ЗК приключи с мен с издаването на 45-дневния. Тя също има малък прием по ЗК и мисля, че гледа да се отърве от нас Simple Smile Каза -щом си избрала при кого ще раждаш, започваш да се следиш при него. Само че аз ходя при него на платен прием. Мислех си, че до края ще си ходя и по ЖК, а и нали 1 преглед след раждането се полага. Както и да е. Аз така или иначе си ходя при моя док и сега ще зачестя визитите. Мисълта ми е, че ако си избрала при кого ще раждаш, може би е най-удачно последният месец да си посещаваш този лекар - пак може да отидат 200лв., но поне ще са "по предназначение"  Peace

Вчера доста четох, но нямах нищо съществено за споделяне. Съчувствам много на всички, които се разделят с домашните си любимци, но така ще е по-добре  Hug Силве, ти затова ли си станала толкова рано днес  Hug

Славче, кака Лара, чудни покупки  Hug (особено родилни гащи на целувки  Mr. Green  bouquet)

# 49
  • Мнения: 52
Ани, не съм спала цяла нощ,като знам че кучу си отива Sad Водихме го на разходка , събирах му багажа, направих му закуска....сърцето ми се къса...ама е за добро!

Днес ще ходим и до Св. Мина ...ако го намерим къде е !

  
  bouquet Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 1 059
Добро утро момичета!
Да се запиша и аз в новата тема, че пак доста сте изписали  Grinning
Пожелавам на всички лек и усмихнат ден

# 51
  • Русе
  • Мнения: 764
Добро утро!
Славче, кака Лара, много сладки покупки. Simple Smile  Ето и нашите:
http://may2010.snimka.bg/baby/pokupki-2.476053.17886492
За съжаление не можах да сложа летния вариант на количката. Трябва мъжо да ми помогне.

Тази сутрин си върнах закуската Sad Сега хем съм гладна, хем ми е гадно и не мога да ям.

# 52
  • Мнения: 1 167
Добро  утро, майски майчета.  Simple Smile Искам да ви попитам едно въпросче.Незнам ,дали ще ме разберете  Thinking, да не се омотам ......Може и при някоя от вас да се е случвало или при вече мамчетата за втори и трети път.Сутрин като стана и не само сутрин, или след стоене, имам една болка като чели в самата така наречената пубисна кост като тръгна да вървя не е постоянна за около 30 секунди(може и да си въобразявам ,че е там , но не е болка в корема и другаде усеща се в самата кост не мога да си отворя краката да вървя нормално-не е чак толкова болезнено).А и нали незнам каква е точно болката при контракция  Embarassed може да съм имала ,но незнам кое е от тях.Може ли тези  болки да е разширяването на таза за предстоящето раждане или е нещо друго(след 2 дена влизам в 8 месец),не е ли рано ако е това, или......?
                                                           
                                                                                    Лек, хубав  слънчев и усмихнат ден !

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте мили момичета  Hug
Днес времето тък във Варна отново е страхотно ,пак ще има дълга разходка ,чакам мъжа ми да стане и тръгваме по улиците .
Пожелавам ви един много хубав ден   bouquet

# 54
  • Мнения: 62
Лилка, мисля че е нормална тази болка и на мене ми се случва! Даже костите между краката ме болят все едно съм правила шпагат! Laughing И опашката също ме боли по някой път , а като постоя повече изправена и петите почват да ме поболяват! Мисля ,че всички тези болки са нормални за бременна в 8 месец! Hug

# 55
  • Мнения: 150
Привет момичета.
Славче мерси за хубавата тема Hug Heart Eyes
Честита първа пролет и много хубави емоции. Hug Hug Hug

аз да ви се оплача, в петък цял ден на вън на разходка и май ме по надуха и от вчера ме болят бъбреци, сега вече много слабо усещам болка, и дано отшуми Sad вчера цял ден в леглото, а бебо как риташе направо в бъбреците.
Сега мисля малко да изляза че като гледам какво хубаво слънце има навън Hug

Момичета стахотни покупки сте направили  bouquet

# 56
  • Мнения: 234
Славче мерси за хубавата темичка

момичета много хубави покупки сте направити, маги това количката на Jane Nomad ли е?

силве съжалявам за кучето, но като порасне малко бебчето може пак да си го вземете
Жаси стига си си вкарвала глупости в главата, съмнявам се в абсолютната точност на един уред

мама ме изненада и дойде в петъ вечерта след работа към 9 ч, със сестра ми, уговорили са се с мъжа ми и ми направиха изненада, аз ги очаквах в събота наобяд.
та вчера цял ден обикаляхме, купихме приказна рокля на сестра ми за бала, дано си прекара много хубаво, аз няма да мога да присъствам сигурно  Sad
изморих ги, удивиха се на енергията ми, наистина от 1- 2 седмици съм толкова енергична, направо сама се учудвам на способностите си хихихихихи

преди малко се върнах от автогарата изпратих ги и се чувствам много добре, сега началото на април чакам други гости, Simple Smile ляла с братовчетка ми, малката (тя е на 13 г ) каза вчера като ме видя по скайп, че все едно съм глътната фютболна топка много се смяхме  hahaha

след обяд съм запланувала пак една дълга разходка с милото, лек ден на всички ви

# 57
  • София
  • Мнения: 735
Славче, мерси отново за чудната темичка!   bouquet

Минавам на бързо да ви пожелая честита първа пролет! Да донесе на всички много усмивки и сбъднати желания. Обичам да има слънчице навън, все едно и в душата ми грее Simple Smile

Усмихнат ден на всички, без никакви болежки  Hug  Излизам по задачки, вкл. и 2 погачи на кандидат зетьове  Laughing   smile3501

после ще ви чета, мили момичета..

# 58
  • Русе
  • Мнения: 764
lux , да точно Jane Nomad е. Много ни хареса и на живо като я видяхме. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте майчета Simple Smile
Славче   bouquet Отново едно голямо благодаря за темичката.
Уини честит ден ден на патерици на малкото буболече,да ти е жива и здрава,много послушна и да помага за бебчето  Heart Eyes
Лилка и аз имам такива болки и  се чудех дали е нормално  newsm78 но явно е и сега ми е по-спокойно.
Момичета мъчно ми е като чета,че ще се разделяте с животинките си,аз вчера бях при майка и си видях Фют (котката ми де..) милото не издържа и дойде да се погали...и аз не издържах и я погалих.
Много хубави неща сте си напазарували Simple Smile и ние вчера купихме легло на бебка и го сглобиха брат ми и бъдещия кум (той знае,че ще е кум,ама още не знае кога  Joy ),на мъжа ми не дадоха да помага  hahaha горкият ми той  Hug
Остана ни да си вземем матраче,та да попитам с какъв пълнеж е най-добре да е за бебчетата.Казаха ми кокос и пяна,но аз вас да си ви питам   Whistling
Утре отивам да си взема 45-дневния болнични,а във вторник трябва да ида на преглед,че ме викат от Дженерали (допълнителното осигуряване).
А сега се сещам за един въпрос,дето все забравям да задам.За майчинството нали се взимат 12 месеца назад,та аз се чудех,като 2 от тези месеци не съм била на работа и нямам соц.осигуровки (само здравните,където си ги внесах аз),та това пречка ли да не взимам майчинство.Сега се водя на работа ...
Напускам ви за малко майчета.Отивам да папам   chef

Общи условия

Активация на акаунт