Юлски бебета-Тема 29

  • 26 937
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 828
Джил, честито ви зъбче! Пожелавам прекрасна усмивка с бели и здрави зъбки! Hug
Fortune, да ви е жив и здрав баткото!
А4, аз ползвам само стъклени купички за храненето, не му давам много топла храна. За на вън ще нося бурканчета вероятно.
Прашец, не ползвам гъба, има едни естествени по аптеките, но са малко грубички.

Аз съм за срещи предимно в ЮП, че ми е най-близо, а и към 17 трябва да прибираме Юлиана от градина и след това оставаме пак на вън. Но още имаме баба и аз се възползвам, така че ще се включа като си тръгне. Даже през уикенда излизахме и само с Юлиана, че да й обърнем повече внимание, кара колело, научих я да скача на дама..
А Влади по цял ден на терасата с баба си, обикаля по саксиите, парапета.. мисля си да му сложа и някакво надуваемо басейнче (по-късно ще го пълним и с вода), може и пясъчник, люлка, пързалка.. защото е удобно, въздухът е чист и предпочитам високо на терасата, отколкото в междублоковите пространства в прахоляка. Разбира се ще съчетаваме и с парковете да общува с дечица.. макар че и тук приемаме гости! Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро мамита!
Благодаря за отговорите на различните ми въпроси.
А-4 избрах рапично олио защото било богато на ценни аминокиселини, а колко е верно. За съдовете на бебчетата: взех някакви меламинови ги водят, но аз не ползвам микровълнова за затопляне на храната на Кати, при нея са проблем не толкова пластмасата в която ще се топли, а самите микровълни на фурната които е известно, че не са никак полезни, даже ги водят канцерогенни. според мен намери друг начин за топлене на храната, нещо на водна баня.
Сиси ами тази гъба която съм показала също е естествена, не са ли такива тези за които говориш?
Забравих да ви кажа, че категорично ми отказаха кус-куса тази сутрин, то не бяха позиви за повръщане не беше чудо.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 09:56 от cveten prashec

# 62
  • Мнения: 1 208
Добро утро и от нас.

Катето стана в 07,00ч. и татко й нали се беше наспал и не е будувал цяла нощ да ги завива и проверява за Т си я взе при нас и край със спането на мама.Просто нямаше как и Петя да не се събуди и бесня един час преди яслите.
 
Снощи оставам Петя в кошарата и й казвам,да чака ще й донеса вода. Връщам се и гледам в кошарата Петя я яма- настръхнах и за секунда всичко ми се обърна. Тя ми се кипри от леглото и ми вика" мамо,тук ,тук " Прескочила кошарката и навън- вече и там немога да я оставям като искам да свърша нещо в кщи без нея  ooooh!

Тани, без съмнение Петя прилича по характер на мен- просто ме е одрала отвсякъде-инато,вирглаво,никой не чува и не слуша/е ,аз се промених сега малко  Mr. Green/.Майка ми навремето като я ядосах и ми пожелаваше да имам дъщеря като мен  Mr. Green

Емили,не се сещам за Кари от Сексът и града но по принцип ме дразнят такива -  това е обществено кафе все пак - като иска спокойствие или в къщи или в морската на някоя скатана пейка.Хич не им се кланям на такива.Навръщане се скарах и на пешеходна пътека с един "бакшиш" ,който в последствие ме нарече "устата дрисла" и мъжа ми вече окончателно се отказа да излиза с мен по разходки за да не яде някъде бой . Mr. Green

Фортуне,честито и на твоя малък порастнал мъж - да ти е жив и здрав  Hug


Милена, аз ползвам слънцезащитен на Бюбхен

Изчезвам,че изникна спишна разходка  Mr. Green

# 63
  • София
  • Мнения: 39
Ха-ха Диди представям си го онова, слабичкото момченце да яде бой. От тебе да, но от някой друг  newsm78

# 64
  • Мнения: 32
Нещо нямам сили да ви изчета, не ми се пише, че пък клавиатурата нещо се е смахнала.
Само да поздравя голямата вече кака на Сиско с малко закъснение.
В събота бяхме сватбари. Добре, че се чух с братчедката на булката, че щяхме да уважим нечие друго подписване, незнам защо бях си решила, че е в гражданското на Витошка, пък то се оказа на Кракра. За щастие разбрахме на време, та присъствахме на сватбата, която трябва Laughing.
Вчера разбира се бяхме цял ден навън, исках да се снимаме и минахме от там, но мъжото ме поряза, каза да си опичам акъла, защото нямаме пари Sad. Тази сватба малко ни направи яма в джоба, добре че мина вече.
Поздрави на всички, които са имали повод тия дни и разбира се честити месечинки на всички Hug.

# 65
  • Мнения: 1 113
Добро утро!

Чочи, благодаря за темата   bouquet

Фортуне, да ти е здраво, усмихнато и игриво момчето!   bouquet

Ем, толкова го чакахме това обръщане на Бела, пък аз да пропусна да честитя  doh Сега чакам да започнеш да се оплакваш как пипа навсякъде  Hug

Джил, това пюре от борвинки моно ли е? Каква марка е?

Кейт, дай го малко по-подробно, че много ми липсваш напоследък  Hug

За слънцезащитен крем и аз съм на мнението на Пъзел - фактор около 30 ще търся. Че са опасни УВ-лъчите няма спор, но ми се иска да Мишо да направи лек и постепен тен най-вече защото ако някога пропусна да го намажа ще изгори много, този 50 фактор май съвсем белички ги оставя. На А-дерма слънцезащитните с какъв фактор се предлагат?

# 66
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте мацки,
навън отново времето е прекрасно и за съжаление аз малко се позабавих д плануваната разходка, но ей сега излизаме...
Не ползвам още слънцезащитен крем, но скоро ще почна мляко на Нивеа, фактор 30 - по ми допада от кремовете и на Кари й действаше отлично... Peace

Ние още сме без зъби. Намалихме малко количеството храна и съответно взе да повръща малко по-малко... Peace По отношение нощния сън - да не казвам голяма дума но всичко е в рамките на нормалното...(то сигурно е във връзка с това че нямаме зъби) Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 6 198
Ехооо!Здравейте,момичета!Ние последните 3 дни почти не се прибрахме и не ми остана време да се включа.В петък бяхме на благотворителната фотоизложба и раздаването на наградите на фондация "Искам бебе".Това и сте видяли поТВ.  Sunglasses Беше доста емоционално, поне за мен.Запознах се и с @ми и Санди. Hug Малко по-късно големия батко ме изненада като се прибра 2 дни по-рано. Party Заради стачката на Бритиш му променили датата на полета и той решил да ме изненада,като не ми каже.Успя. Heart Eyes Сега си имам пълна къща. newsm44 В събота бяхме цял ден навън и минахме и на мерки и теглилки и резултата е: той-8840гр.,71см;тя-8780гр.,70см.Вчера пък ходихме на фотосесията в парка.Жалко,че не сме се видяли с другите,които са били.Но пък резултата е много добър- събрани са около 2000лв.Дано да се съберат всичките пари. Praynig

Сиско,Fortune,да са ви живи и здрави децата, на  патерица!    bouquet
Сафо Hug
Джил,Бубичка,честити зъбчета!
Мама Диди,ама хич не си поплюваш. Mr. Green

# 68
  • Мнения: 915
Добриютро,
Джил, пропуснала съм зъбченто - честито!
Аз малко като свекърва да се включа - внимавайте със слънчевите изгаряния, много са опасни! (аз имам малко мания на тая тема, де, та не ми обръщайте внимание, ако стана досадна). Наскоро четох, че само едно сериозно слънчево изгаряне в бебешка или ранна детска вързраст почти удвоява рискът от рак на кожата по-късно.
А4, като казваш, че си играе с кабели - кабели ли имаш предвид?
Форчън, ЧРД на баткото!
Чудесно, че са събрани доста парички! Дано се събере сумата!

# 69
  • Мнения: 32
Форчън, честит ти рожденик Hug.
Мила, тази сутрин те сънувах. Дойде и ми остави Дамян и Зара да ги гледам, времето беше хубаво излезнахме на разходкааз бутах вашата количка, мъжото нашата, после огладняха като по поръчка един след друг, та на конвейра ги нахраних. По едно време останах с двете колички сама и бутах, незнам как и хората ме гледаха много странно Joy. После ме събудиха, защото се оказа, че моята калпазанка си е огладняла хич не на сън в 7 без 10.

# 70
  • Мнения: 11 828
Прашец, да, подобни са гъбите, които ги има почти във всяка по-заредена аптека, но тази на Чико ми се вижда по-подходяща.

Сафо, боровинки, имам замразени от лятото, ако не знаете боровинките запазват всичките си свойства и замразени! Та се замислях и аз дали да не включа скоро просто ще ги пасирам след като се размразят, че да му дам и друго освен ябълка и банан.. Замразила съм и домашни кайсии, но може би ще излезнат новите докато им дойде ред.

Мила, радвам се, че се събират паричките! Аз изпратих, че не можем нещо да се организираме за снимки.

# 71
  • Мнения: 1 054
Включвам се набързо, че докато ви изчета и Писи даде зор за папане и ще излизаме след това, та само да кажа..
Джил, ако не можеш да увеличиш количеството пък се буди гладна нощем опитай да увеличиш калориите в по-малкото количество.. с по-редичко пюре сгъстено със сухар например.. ако си въвела глутена де.. Аз така си го представям някак си.

Прекрасен ден на всички!

Сафо, това с фактора ми хареса... Преслава е много бяла, но пък и 30ти фактор не е малко... Ще се възползвам, благодаря! Hug

# 72
  • Мнения: 11 828
Ох, забравих! Днес Влади става на 9 м.! Честито и на другите бебчета и по-специално на Джиджанката Стелла! Simple Smile


# 73
  • София
  • Мнения: 1 635
Привет-мривет,

Ние си отспахме с дребната и сега съм я сложила на активната гимнастика на дивана да си бълбука, пък аз малко във форума. Милото дете, хич не се е научило да пада на твърдо и преди малко от седнало положение на пода (сложила съм от сглобяемите килимчета - пъзели) така си тресна главата в земята. После нищо чудно, че не иска да седи там.

Сафо, пюрето от боровинки е на Семпер, не е съвсем чисто боровинки, но на мен ми се струва много хубаво - http://www.semper-bg.com/puree/puree_5.html.
Бубичка, не става този номер, защото още не може да преглъща по-гъстите пюрета. Гади й се от тях. Глутена ще го въвеждам след две-три седмици.
А4, аз си ползвам пластмасови купички и топля в микровълновата, ако се налага. Обикновено топля директно в бурканчетата, но се случва и в купичките.
Фортунче, пропуснала съм да честитя на малкия палавник. Да ти е жив и здрав!

Аз като някоя баба, ама да си кажа - сигурно знаете, че слънцезащитните кремове само удължават времето за излагане на слънце, ама не безкрайно. Сянката си е най-добре.

Връщам се да кажа, че ще нахраня Инето на обяд и след това отиваме към парка.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 11:12 от Jillian

# 74
  • Мнения: X
Здравейте момичета,

Честити месечинки, зъби и обръщания!  Mr. Green Вече съвсем ви изпуснах края.

Искам да питам:

С какво въведохте спанака? Купила съм едно пюре на Хип, ама се оказа със сметана, та за нас още не става.

А забравих. От онзи ден Ния вече се изправя. Леглото и кошарата вече са със свалени нива. Ама от тогава това дете не се спира. Все едно и е натиснато копче и е включена. Просто от сега ме е затресло какво ще е като проходи.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 11:28 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт