ПЪРВОКЛАСНИ страсти - тема 6

  • 41 316
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох, а пък моята щерка вече е стигнала до резонния въпрос: "Е как да учиш, като е толкова хубаво времето".

Ох,  колко ми е позната тази реплика. Laughing
И моята дъщеря доста чете и аз също си мисля, че така се самообучават. Честно казано не съм мислила дали лятото ще се занимаваме с английския, но няма да е зле по малко да му се обръща внимание.
bissera и аз се радвам, че сте намерили решение на проблема и сега детето ходи на училище с желание.
В училището на дъщеря ми до сряда ще учат до 10 часа заради матурите. Днес в занималнята са били само 6 деца и я взех последна в 15.30ч. Тя се притеснила, че съм я забравила, въпреки, че я предупредих, че по рано не мога да я взема. Утре ще я вземе баща й в 10 часа. То докато ги заведем трябва да си ги прибираме.

# 526
  • София
  • Мнения: 4 033
desi_max , нещо такова http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=22010 предполагам ще ти свърши работа.В момента ги печатат и към края на месец май ще са по книжарниците.

# 527
  • Мнения: 4 204
Здравейте!
Много ни се е раздвижила темичката! Laughing
Миме, нали сме в едно училище, явно си е заложено да няма такива изпити, защото и Сами нищо не казва.
Додо, защо казваш да не се изложи детето? Ако ти смяташ, че си знае материала, но от разсеяност обърка нещо не мисля, че е излагане. Опасявам се, че ако много им обръщаме внимание за тези изпити , колко са важни, да са концентрирани, да не се изложат може да се стресират прекалено децата. В крайна сметка тези изпити въобще не са важни. Според мен. По мое мнение 1 клас беше лесен /от към учебен материал/, всички познати деца и тук в темичката си се справят отлично.Научиха се да четат, пишат, диктовки, стихчета наизуст....Аз съм доволна. Неусетно някакси моя син се научи да си готви домашните и нещата за училище, изгради добри навици за подготовка, и съм останала с впечатлението, че и при другите първокласници е така. И в този смисъл не бих се притеснила,ако нещо не направи както трябва да теста/ако има такъв при нас/.

Сборници за лятото няма да купувам.
Ще чете книжки по малко, английски по малко и ако се сетя ще му давам да решава турнирни задачки. Предостатъчно ми се струва. По скоро мисля как да го разнообразя докато сме в София, което ще е малко време , но все пак. кои приятелчета да му каня и къде да ги водя. Крайно време е да посетим музея на МВР и да видим материалите за наркотиците.

# 528
  • Мнения: 1 159
desi_max , нещо такова http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=22010 предполагам ще ти свърши работа.В момента ги печатат и към края на месец май ще са по книжарниците.
Сърдечни благодарности!Ще си я заръчам в отсрещната кнжарница,то и други майчета,като чуят,ще искат.А ако не ми я доставят,ще я поръчам онлайн.
gerka ,то и аз няма да го презорвам детето,но ей така,веднъж седмично,да си се занимава с нещо.Не съм оптимист за книжките от списъка за летен прочит,не го влече четенето засега  Sad.

# 529
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз никакви помагала не съм купувала все още за ваканцията.  На вас дадоха ли ви списъка с книжките за лятната ваканция? На нас не са ни казвали още кой книжки трябва да се прочетат. Марти тия дни ще свърши " Пипи дългото чорапче" В началото я четеше с голям интерес, но  сега като я гледам не и се чете нещо. Иска да започва друга книжка..., но за да се каже че е прочетена ще прочете и последните 2 истории.

# 530
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не са. Знам за Джани Родари, Ангел Каралийчев, Патиланско царство, Български народни приказки. Списъкът е обещан заедно със свидетелството. Май и при мен навремето беше така.

# 531
  • Мнения: 280
Бихте ли ми казали по колко страници четат децата ви на едно "сядане"? В момента четем "Патиланско царство" и искам да се ориентирам по колко да му заръчвам да прочете.Самия той решава всеки път различно в зависимост от това какво ще прави след четенето.Ако е нещо интересно още след 1 разказче казва че е уморен.
Благодаря предварително.

# 532
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Едно писмо колко страници беше? Ако е 2-3, толкова.
Една приказка, едно разказче, една глава. Това са моите разбирания - една кратка единица текст Simple Smile
Но не сме мерило понеже чете от както е ученик и освен това усилията основните са съвсем другаде,

# 533
  • у дома
  • Мнения: 7 180
По принцип Патиланско царство им е интересна,но е трудна за четене,през няколко реда има остарели думи,които трябва да се обясняват...Оги четеше по едно писмо в началото ,после по две на ден,но например Небивалиците на Бисет му харесваха много и там четеше най-малко по 5 разказчета на ден,но повечето от тях са кратки...Тошко Африкански се чете много леко например..
Ето нашите книжки за лятото:

Препоръчителна литература за 2 клас:

1.Приказки по телефона – Джани Родари
2.Пипи дългото чорапче – Астрид Линдгрен
3.Карлсон, който живее на покрива – Астрид Линдгрен
4.Пинокио – Карло Колоди
5.Небивалици – Доналд Бисет
6.Български народни приказки – Ангел Каралийчев
7.Тошко Африкански – Ангел Каралийчев
8.Патиланци – Ран Босилек

Оги е прочел Приказки по телефона,Небивалиците,Тошко Африкански и Патиланци -имаме и другите четири от списъка,но в момента чете по собствено желание Приключенията на Незнайко(не ни е от никакъв списък,но за мен е по -важно ,че има желание да чете,а не да чете точно книжките от списъка...) и тази седмица ще я свърши...Аз преди две години съм му чела Карлсон и сигурно няма да иска да я чете,защото знае за какво се разказва и няма да му е интересна,така че може би ще му предложа продължението Карлсон отново лети...

При нас все още стои проблема с нежеланието за писане,единствено му е интересно да си попълва Читателския дневник,което все пак е нещо...Отворена съм за всякакви идеи...Засега съм замислила да преписва информацията за магнитчетата от играта на Данонино -Обиколи света с Дино! http://www.danonino.bg/promo/#/magnites така и така купуваме за малкия,че много ги обича ,а поти нищо не яде и гледам ,че на Оги са му интересни...

Последна редакция: пн, 10 май 2010, 23:45 от svetlaem

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
"Патиланско царство"  наистина е по-трудна за четене. Марти чете по 5 листа от Пипи и се изморява.

# 535
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
При нас прочетена е само Пипи.
Сега чете новата книжка за Мечо Пух. По ред на ден май идва, защото я отваря на седмицата веднъж и тайно от мен чете по някоя и друга страница Simple Smile

# 536
  • Варна
  • Мнения: 5 592
Благодаря ви момичета. Не знам точно от къде и как тръгва проблема. Аз ли съм максималистка, както казва майка ми, в детето ли е или другаде, но е факт, че завършва първи клас с напълно загубен интерес към ученето. До такова отричане на ученето като занимание аз стигнах в 8-ми клас и ми се вижда страшно рано да става в първи.
Бисера, браво, че сте се справили с проблема при вас. Ние също сме говорили за такъв вариант, но съпруга ми счита, че си въобразявам и че ще стане като със сврачетата нашата работа. Така че е против.

Браво на дечицата, които искат да четат. Аз съм писала, че от пролетната ваканция вече не иска и да чете. Взе да чете по-лошо от преди. И просто отказва да прочете каквото и да било.
И при нас списъка ще го дадат със свидетелството и най-вероятно ще ги чета аз, а тя ще слуша. Иначе даже и няма да знае за какво се разправя в тях.

dodo_dodo, и при нас го има тоя проблем с концентрацията, но явно засяга неща, които счита за скучни и неинтересни, защото е изключително съсредоточена, като играе на компютъра.

# 537
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Despina мисля си, че понякога децата просто прегарят когато от тях се искат разни неща.
Намери някоя хубава книжка и я сложи до твоята или където ще я види, но няма да се натрапи. Като не иска, да не чете. Ама ни предлагай, ни обяснявай. Насила хубост не става, но живият интерес идва от самия човек и в определен момент, не по график.

Нормално е да загуби интерес и понеже те вече са се изучили за годината. Само си чакат свидетелствата за да се наиграят Wink

# 538
  • Мнения: 5 877
Не сме чели "Тошко Африкански" и приказките на Ангел Каралийчев. "Патиланско царство" тя напира да чете, защото й казах за гущера, а и някое дете й казало, че е хубава.
Сега ходи навсякъде с "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада"
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-sjc1/hs547.snc3/29966_396 … 985_7072610_n.jpg
Мисля обаче да не настоявам за препоръчителния списък. Тъй да се каже, и торта да ми дават по задължение, няма да ми се услади.

Деспина, брат ми започна да чете, когато му казах, че е МАЛЪК за еди-коя си книга. И си говорих напоително с една приятелка в негово присъствие за нея.
Другото, което е фактор, е липсата на телевизор и наличието на добра библиотека и много свободно време.

# 539
  • у дома
  • Мнения: 7 180
Другото, което е фактор, е липсата на телевизор и наличието на добра библиотека и много свободно време.

Напълно съм съгласна,на нас малко преди зимната ваканция ни се счупи ДВД-то,мъж ми го поправи,но го вдигнах и не знаят ,че е поправено...кабелна нямаме,така че филмчета може да се гледат само на компа и той е с парола hahaha -ама аз съм си от лошите майки де,признавам...
Анда,Маншон ми е любим,даже си пазя моята книжка от детството,може и да му я предложа...скоро открих анимационно филмче по книгата и съм го свалила,но не е гледано още  Grinning ...дажи и от мен поне,защото до края на май ми е доста натоварено и нямам време за нищо...

Общи условия

Активация на акаунт