КУХНИТЕ - 30-та тема

  • 69 424
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 254
Ние снощи като заформихме едни споровеее......сигурно и комшиите вече имат отношение към наште цветове  Laughing
На мен много ми харесва патладжана за долни, за горни светлото лилаво на егер- то е много бледо, но той твърди, че зелените тапети от хола (те ще са светло зелени) нямало да си отиват. Не мога да му обясня, че това са различни обеми , дълбочини...въобще доста обсъждания явно ще има с тия цветове Simple Smile Той като мъж иска 2 цвята като единия да съвпада с дървото от хола. Аз явно съм като Finty и искам нещо по-разчупено  Laughing
Иначе остави, че не предлага гланц тоя майстор, ами и плотовете са само на димбо, които на мен не ми харесват,в смисъл не мога да си направя комбинация. Мнооого ни харесва и на двамата артууд-а на егер като плот, но на димбо е много по-различен  Close Как може да работиш с една фирма, но само с част от продуктите й нямам идея.
@Сребърен облак , и на мен ми хрумна тази идея снощи, сега ще се опитам да си я визуализирам.
И продължавам да го мъдря.... Rolling Eyes
Така докато спорите с мъжката част от семейството, сменете майстора/фирмата, защото повечето предлагат всичко, което се предлага на пазара по принцип Simple Smile

# 661
  • София
  • Мнения: 1 500
Може да се сложи поставка за чинии не по цялата ширина на шкафа, имам предвид поставка за вграждане. Просто се слага една делителна и между нея и страницата се закрепя поставката за чинии, а останалото пространство го ползваш за чаши.
За разделител за прибори за шкаф 60 можеш да намериш във всяка фирма, която предлага материали за мебели и обков. Просто кажи на фирмата, която ще ти прави кухнята, че искаш и те ще ти го монтират в чекмеджето Simple Smile

Благодаря, Манди, предложиха ми го това, но тъй като този шкаф ще е със стъклена врата и има същия над него, реших, че ако се сложи делител, ще прозира и няма да изглежда добре, затова се замислих за свободностояща поставка.

# 662
  • София
  • Мнения: 1 254
Благодаря, Манди, предложиха ми го това, но тъй като този шкаф ще е със стъклена врата и има същия над него, реших, че ако се сложи делител, ще прозира и няма да изглежда добре, затова се замислих за свободностояща поставка.
Ако смяташ, че ще се вижда вътре самото чекмедже, може да ти направят разделители вътре от плексиглас, ще стои добре според мен.

# 663
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Момичета ,помагайте! PraynigКухнята на вилата е в оранж,плота е мрамор-мръсно бяло с метални и оранжави пръски.Какъв гръб да сложа?Или плочки?Стената е зелена. newsm78
Сложи гръб като плота, иначе ще стане твърде шарено. Ако по някаква причина не предлагат гръб в същия цвят като плота, сложи оранж като шкафовете, но не слагай още един цвят.
Много ти благодаря.  bouquetНаистина не предлагат гръб като плота и затова ще сложа оранж. Hug

# 664
  • Мнения: 634
@Манди и аз на там съм се насочила, понеже му нямам доверие нещо, въпреки че съм виждала изпълнена кухня на живо и е ок. Но и това трябва да поднеса на мъжката част тактично  Mr. Green, защото човека предложи с 1000 лв по-ниска цена и моя приятел затова се лепна за него, а разликата е в детайлите...

# 665
  • Шумен
  • Мнения: 560
Ееееееей, момичета зарибихте ме с това патладжанено.  Mr. Green На мен ми остана само антре да правя и в интерес на истината си го мечтая в нещо лилаво.  Crazy Сега се загледах отново в сайта на Кроношпан и открих нови декори, които като правих кухнята ги нямаше.
http://www.kronospan.bg/products/category_decors_info.phtml?params=524  това синьо атол хубаво ли е наживо? Също ме грабнаха и тези : http://www.kronospan.bg/products/category_decors_info.phtml?params=745 , http://www.kronospan.bg/products/category_decors_info.phtml?params=772 . Вие за кои цветя говорите в комбинация с патладжана. За Салекс ли?

Невидимка, аз когато избирах си набелязвах от нета и от магазин с мостри и отивах при майстора и казвам този номер искам и толкоз. Той като купува на Кроно няма значение кой цвят ще бъде. Важното е доставчика му да го има наличен, или да го поръча да му го доставят. А и много често не са си добавили новите мостри в картелите. Тези, които ми правиха детската ми заявиха, че работят с Габровница, но като си заявих желанието ми направиха мебелите с Кроношпан.

# 666
  • София
  • Мнения: 971
Пуснах ви мухата с патладжаненото май Simple Smile

Само имайте предвид, че егерското на по-приглушена или изкуствена светлина стои тъмно и безлично, изглежда кафеникакво. Аз бих го ползвала в добре осветено помещение.

# 667
  • Мнения: 77
Здравейте момичета, тия дни ни предстои да си поръчаме кухнята и исках за последно да я доогледам и долния ред шкафове съм ги направила само с чекмеджета, но като ви чета срещнах мнението на Манди Портокалова
Според мен най-долу едно по-дълбоко чекмедже, а нагоре разделено на две по-плитки и така целия долен ред, всичко да е еднакво, но на един от шкафовете се прави още едно чекмедже вътрешно за прибори.
Примерно долното да е 280, а двете горни да са по 220. А може и на три равни. Мисълта ми е, че разделено на две стават твърде дълбоки и остава неизползван обем от шкафа. Ако са на две са по 360 мм високи. Твърде много е. Мериш си най-дълбоката тенджера вкъщи по нея се действа.
и нещо се обърках. Да разбирам ли че се правят 2 големи чекмеджета, като горното отвътре е разделено на две по-плитки. newsm78 Тези от вас, които вече си използват кухните с долен ред чекмеджета, моля ви споделете как е като удобство.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 254
и нещо се обърках. Да разбирам ли че се правят 2 големи чекмеджета, като горното отвътре е разделено на две по-плитки. newsm78 Тези от вас, които вече си използват кухните с долен ред чекмеджета, моля ви споделете как е като удобство.
Стига да искаш нищо не пречи да се направи по-малко вътрешно чекмедже някъде, а отвън да не се вижда. Така се спазва линичта на кухнята външно и долния ред е разделен на 2 или на 3 по хоризонтала, да речем, а всъщност вътре някъде имаш чекмедже, в което си държиш приборите.

# 669
  • Мнения: 634
@kiva , гледам го атол тук пред мен- то си е класическо тъмно синьо, на моя монитор това което си пратила малко ми лилавее  ooooh!
@Finty , кухничката ни е с южно изложение и ще е доста осветена. Сядам пак да го мисля тоя патладжан  Mr. Green

# 670
  • Мнения: 1 073
Манди Портокалова, обръщам се към теб, защото виждам че имаш поглед в/у нещата и даваш добри препоръки. А явно си и в занаята с мебелите. Преди две страници пуснах пост с въпроси относно кухнята която ще правя в скоро време , но никой не му обърна внимание Mr. Green. Та, моля за съвет, как биха стояли в комбинации долни шкафове "Тъмна маслина" на EGGER, горни -"бургунд", също на EGGER , и какъв плот бихте ми препоръчали за тази комбинация?А, и за гърба се чудя, дали да е като плота или като някой от цвета на шкафовете. newsm78

# 671
  • София
  • Мнения: 1 254
Манди Портокалова, обръщам се към теб, защото виждам че имаш поглед в/у нещата и даваш добри препоръки. А явно си и в занаята с мебелите. Преди две страници пуснах пост с въпроси относно кухнята която ще правя в скоро време , но никой не му обърна внимание Mr. Green. Та, моля за съвет, как биха стояли в комбинации долни шкафове "Тъмна маслина" на EGGER, горни -"бургунд", също на EGGER , и какъв плот бихте ми препоръчали за тази комбинация?А, и за гърба се чудя, дали да е като плота или като някой от цвета на шкафовете. newsm78
Моля те, кажи някакъв номер на този цвят "бургунд", защото мострите ми в момента не са пред мен, а в нета не го намерих. Или поне ми го опиши - дървесен ли е, тъмен, светъл, едноцветен, шарен... Така изобщо нищо не ми говори.
А за тъмната маслина - това е един доста шарен декор, когато е на по-голяма повърхност, но според мен стои добре на долен ред, особено ако фладера е хоризонтален и е съвпаднат (това е много важно Simple Smile ). Комбинирала съм светлата маслина с плот титан, но на тъмната няма да стои добре. Препоръчвам ти да се ориентираш към по-светъл плот и да бъде едноцветен, а не мрамор, мозайка, мусака, руска салата и т.н., защото ще стане твърде шарено всичко. От друга страна има плот на салекс, който е светла маслина и в зависимост от цвета на горния ред, може да стои добре с тъмната маслина. Но тогава ми се струва, че гръбчето и горния ред трябва да се нещо светло - бяло гланц или крем гланц или бежово гланц...

# 672
  • Мнения: 1 073
Шкафовете са в размер 2.20/2 - ъглова кухня . Говоря за приблизителни размери. Бургунд е нещо като бордо, номерът му е - U311ST15. Мислех маслината да ми е долен ред шкафове, а бордото - горен. Опасявам се само това да не затапи кухнята ми newsm78.

# 673
# 674
  • Мнения: 82
Момичета помогнете ,не мога да намеря  гръб и плот за кухнята. Гледах оникс на Кронрошпан ,но незнам дали ще се върже с идеата ми за гръб от 2 части едната от които забрано пясъчно .Дайте идеи моля ,че вече се побърках Praynig #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт