КУХНИТЕ - 30-та тема

  • 69 396
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 254
Твърде много ще дойде бордото. Намерих го като цвят по номера, но името си му е бордо.
Та според мен червеното ще е прекалено за целия горен ред, но ако го искаш като акцент, можеш да го сложиш на плот. В салекс го има: http://www.salex.bg/index.php/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1% … %D0%B4%D0%BE.html
Но тогава ще е добре да се насочиш към светлата маслина, защото иначе цялата кухня ще стане много тъмна.
Та, ако не се разбра, идеята ми е - долен ред - светлата маслина, плот - горепоказания - бордо, горен ред - или светлата маслина, или нещо бежово гланц, съвсем бледо, почти бяло.

Друг вариант да вмъкнеш червеното в кухнята си е не да я рзделяш на горен и долен ред (цветово имам предвид), а ако имаш колона с фурна или вграден хладилник, да я разделиш вертикално и вратите на вградения хладилник да са в червено и съседните една-две врати от горния ред, например (пак зависи от вида на шкафовете)

# 676
  • Мнения: 1 073
Мда, май ще отпадне този вариант. Ами, нямам вграден хладилник. Хладилникът ми е сравнително нов и е инокс.Печката ми е също не вградена. Та, не знам как бих могла да ги разхвърлям тези червени петна. Иначе долните шкафове смятам да са големи и да са с механизъм  за пълно изваждане и дълбоки, а горните да са с алуминиеви дръжки, които всъщност обхващат изцяло самата долна част на вратичкатане знам как се наричат всъщност. И все пак , ако го направя с акценти на червено тук - таме, то пак е проблема какъв плот и гръб да напасна newsm78
мерси за отговорите  bouquet

# 677
  • София
  • Мнения: 4 397
Ох, подхванали сте болната ми тема за цветовете  ooooh!

Да си кажа и аз моита мъка може и да ми помогнете, така при нас е всекидневна с кухня на едно и стигнах след много огледи на сайтове до следното решение.
Мека мебел е избрана и с нея не се прави компромис от мъжкото тяло тя е кафява / кожа /, реших пода да е избелен дъб нещо м/у бяло и сиво и сега оставя да измисля цветовете на кухнята.
Единият вариант е да е цялата да е като пода, а другият вариант е долните шкафове / чекмеджета / да са кафяви , а горния ред да е като пода.
Какво е вашето мнение, приемам и други решения за цветове  Hug

# 678
  • София
  • Мнения: 971
kimbolina,

освен кухня и мека мебел в това помещение ще имаш много други неща - секция, масичка, маса и столове за хранене - не се ограничавай в цветовете които са налични в момента в помещението, а помисли малко по-мащабно и планирай всяко нещо какво да е, вкарай още някой друг цвят за акцент тук и там. Седнете, поговорете с половинката и си избистрете визията за цялото помещение и тогава спокойто ще можеш да вкараш и други цветове, съобразени със следващите покупки.

Изобщо - странно ми е как доста новодомци мислят "на парче" първо това, после онова ще изберем и ще направим - мен ме интересува всичко и всичко съм огледала и харесала предварително Simple Smile съчетала и т.н. - ентусиазъм  Laughing Но, сериозно, много се улеснява обзавеждането и много повече идеи идват и по-добре според мен поне става, ако човещ има по-широк поглед върху нещата. Вярно, изисква време, но според мен се отплаща накрая.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 397
Finty ох, не ми помогна много  Mr. Green

други цветове и акцент ще вкарам в пердетата и тапети, мисля да са в гамата на керемида, оранж, кафяво бежаво. Масата и столовете за хранене ще ги реша след цвета на къхнята с нея ще се съобразя може и да комбинирам светли столове с тъмна маса  newsm78.
Половинка ми взе решение само за меката мебел, която аз също харесах и каза другото аз да решавам  Tired

# 680
  • София
  • Мнения: 971
Какво ще кажеш да намесиш в интериора ябълково зелено или лайм?

Отива си със сиво-бяло, ще освежи и кафявото. Аз бих мислила кухня с с някакви дървесна шарка (комбинация тъмен исветъл фладер - някакво фино зебрано примерно) долни шкафове, сиво-бял плот и гръбче и горни шкафове лайм примерно. Или пък горни и долни шкафове зебрано, сивкав плот и зелено гръбче лак сигурно пак ще е добър вариант особено като кухнята ти е на една линия, т.е. няма чупка.

По мое мнение поне това кафяво утежнява малко интериора и ако намесиш и оранжево ще стане твърде "топло", ако ме разбираш ... но не претендирам за меродавност разбира се - ти си тази на която трябва да и харесва, даже още по-добре че оттук натам ще имаш пълна интериорно-дизайнерска свобода  Peace

А всъщност - стените боядисани ли са вече и ако да как?

А как ти звучи тюркоазено като акценти? Мисля, че ще е много приятно за окото. Изобщо, аз не бих избрала керемидено-бежови аксесоари защото ми е много еднообразно и бозаво, но - пак казвам - аз обичам цветове Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 17:12 от Finty

# 681
  • София
  • Мнения: 4 397
Не циво и бяло не искам май  newsm78, кухнята ми е на буквата Г доста голяма идва и като размер, да минава ми и идеята за някакво зебрано , но още не съм гледала мостри.
Какво е лайм   Embarassed
Тюркоазеното добре ми звучи, оранжевото го искам, защото гоня точно това топлия ефект, бягам от по студените цветове , тези цветове ги изброих просто така като гама още не съм се спряла.
Целият ни етаж е на груб строеж в момента, така, че всичко е на мазилка и замазка.

Има и друг вариант за меката мебел да не е тъмно кафява, ами и мръсно бяла кремава пак е много хубава, но сме с две малки деца и не ми се мисли.
 И понеже единият вариант е да е кожа ми казаха, че доста трудно се подържа като се набие мръсно и от самото сядане и зацапване по порите няма чистене, а другото е дамаска , но не ми е ясно нея как ще чистя  Tired, затова се спираме на тъмно кафяво, но може да размислим.
За стените си мисля от тези тапети на ЕСПРИТ с вертикалните черти в различни цветове или нещо друго още и затова не съм се оглеждала, но мисля да са тапети.
Може би трябва да си направя списък и да почна да обикалям да видя какво се предлага и тогава ще ми се наместят цветовете  Mr. Green

БЛагодаря ти за мнението   Hug

п.п. предимно съм наблегнала за цветовете на кухнята и паркета, защото всичко друго може да се смени доста по често, отколкото пода и кухнята.

# 682
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 056
Ето, kimbolina



Светъл под, тъмнокафяв диван и много добре се връзва с лайм.
Това е снимка от телевизия FLN , много добри предавания за обзавеждане. Това е сайта им: http://www.fineliving.com/

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 20:14 от Камерън

# 683
  • Мнения: 1 673
Еййй,моите лампи на тоз интериор какви са хубави,доста издирвах и аз докато ги намеря!  Heart Eyes

# 684
  • София
  • Мнения: 12 262
  На една от стените където ще ми е кухнята има голям прозорец. Тъй като искам да го ползвам и да е отваряем, май ще трябва да го сменям и да го смаля малко. Можете ли да кажете колко трябва да висока стената отдолу за да става поне за работна площ, и какво да е разстоянието от него до съседната му стена на прав ъгъл за да се поберат долните шкафчета. 60 см или повече? А височината?

# 685
  • София
  • Мнения: 971
още малко н … 84;ки на лилавото, плота и гръбчето. Не е монтирано нищо още, но ако някой го интересуват цветове и съчетания може да му е интересно. Чакам си още горните шкафчета.

Камерън - супер снимка като предложение за кухнята на kimbolina, абсолютно ми визуализира идеята  Peace А бялата кухня изглежда супер!

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 15:04 от Finty

# 686
  • Шумен
  • Мнения: 555
Finty, супер са цветовете.  Айде успешно домонтиране на кухнята.  Laughing

Невидимка, благодаря ти за коментара за синьото атол. Абе те хората са си го писали синьо, ама на компа  изглежда лилаво.

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 17:13 от kiva

# 687
  • Мнения: 178
това патладжана на ЕГЕР ли е?

# 688
  • Мнения: 1 887
Връщам се от апартамента, правих диван чапраз на майсторчетата дето ни монтират кухнята- мъжО и приятеля ни де  Mr. Green.
Много ми харесват цветовете на плота и шкафовете ,обаче да ви се оплача, гърбът е ужасен  ooooh! и да уточня, че не съм го избирала аз, а нашият приятел, защото този цвят,който си бяхме избрали, го нямали в магазина на момента и ние му казахме да избере някакъв ,който да си отива с другите цветове. Знам, че беше голяма грешка от наша страна, но иначе щяхме да се забавим ужасно много.  ooooh! Избрал го е да е подобен на първия, който си бяхме харесали, но е на онези гадни мраморни жилки, които изобщо не харесвам. Няма обаче връщане назад. Монтират така, а после ще му мисля. Или ще сложа някакво фолио отгоре или след време ще го сменим. Това е, оплаках се  Crossing Arms !

# 689
  • София
  • Мнения: 4 397
Камерън Благодаря за снимката , нещо такова си го представям, ама бягам от тези цветове, дърпат ме онези бозавите както казва Finty оранж, керемида.
Ама има врме докато преосмисля всичко  ooooh!, може и на тази вълна да мина лайм и тюркоаз  Mr. Green

Kölsches Mädel не се нервираи, ще сложиш фолио или ще го смениш след време. А аз си мисля, че ще те дразни първия месец после няма да му обръщаш внимание  Peace

Общи условия

Активация на акаунт