(Био) зеленчукова градина 2

  • 108 124
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 11 927
  Разсада ми от домати на терасата стана цяла гора, но сигурно другата седмица ще го садим.
Имам семена за краставици, моркови, тиквички - едни много красиви - плоски и къдревки по края и по ваш съвет взех Старозагорски чер боб.
   Само че утре имало сбор в селото, където ни е вилата и май само ще окосим горичката., и ще засядаме.

# 691
  • Мнения: 28
Утре- ще засадя останалите Роми  в градината.И на тях им е вече тясно в кофичките,40 и няколко са.Пикирах ги по две коренчета.
Разсада (домати-Идеал),още расте и му остава ще малко и той да отиде в градината.В парника ще сложа и от него два реда.

Момичета -като купувате разсадите внимавайте-огледайте корените да не са накъсани и също така по листата да няма някакви петна дето да навяват болести.Също така искайте информация за разсада-пръскан ли е, и там каквото ви притеснява за отглеждането.
Amber- Hug

# 692
  • Мнения: 7
Цитат
Момичета -като купувате разсадите внимавайте-огледайте корените да не са накъсани и също така по листата да няма някакви петна дето да навяват болести.Също така искайте информация за разсада-пръскан ли е, и там каквото ви притеснява за отглеждането
Мими,благодаря за съвета!Ще гледам хубаво за качеството на разсада.Има баби,като продават направо те омайват,страшен търговски подход притежават JoyСлушала съм ги минавайки през пазара.
Всъщност аз имам още разсади,сложени на 03,04,но незнам дали няма да закъснея със засаждането им много,тъй като са малки,само с 2 листенца, средно ранни-Идеал и Трапезица... newsm78

# 693
  • Мнения: 465
nanuHugзавъдила си някоя гладна гадинка по доматите.Не прилича на фунги(плесен),а на старателно изядено.Ако пръснеш със сапуница дали няма да избягат.Разгледа ли листата отдолу?Те ядат,ядат бубите пък легнат на сянка.
Ekspowoman-хубаво е да имаш и по-късни домати.Есенните са най-сладки.Може и да не са големи,но са по-месести.
Вчера гледах след работа разноцветни сортове-от оранжеви до тъмно лилаво-черни.Един сорт когато узрее е зелен. Crazy
На Амбер и завиждам-хем ще градинарства,хем  на селски събор.
Да надникнеш в бабешките градини и да ни разкажеш.И снимчици,моля!
Куркума-благодаря за новите термини.
Явно,че трябва да се специализирам в кореноплодни и билки.Червено цвекло,моркови и пащернак никой не ги закача.Местен градинар ме утеши,че сега гнездели,мътели,размножавали се хайванчетата за това много им се ядяло.После ще укротели.Да видим.
Мари 66-как върви коренуването.Чакам. Heart Eyes

# 694
  • Мнения: 7
Веселче,много оптимистично звучиш  bouquetМежду другото като изброяваш разноцветните домати,я споделете кога и как се консервират в зелено състояние?Много ми допадат зелени киселки доматки,нарязани...С ракийка Rolling Eyes

# 695
  • Мнения: 28
еkspowoman-" Трапезица"  по картинката на пликчето  ми изглежда добър сорт.Зайнтригуваме още в началото когато започнах да засявам за разсад.Моля те пиши по-нататък за качествата на -Трапезица.Като узреят доматките също пиши-да кажеш вкусовите качества.
Следващата година искам от този сорт да засявам домати но ще почакам да видя твоето мненйе. Hug

# 696
  • Мнения: 4 586
Веселче,много оптимистично звучиш  bouquetМежду другото като изброяваш разноцветните домати,я споделете кога и как се консервират в зелено състояние?Много ми допадат зелени киселки доматки,нарязани...С ракийка Rolling Eyes
И морковчета, и малки, зелени или узрели динчета. Резливички и студени, с хрупкава коричка.

# 697
  • Мнения: 30
Веселче, зася ли ленено семе? Аз купих едно пакетче от хр. магазин, защото лекувам настинал мъж. Ето какво пише: "Антибактериално, антивирусно, при възпаления на стомаха,  при упорита кашлица, при камъни в бъбреците...." Изобщо за много неща, вкл. подсилващо имунната система. Е, сега се чудя - ако го засея, дали ще поникне и дали ще го припозная? newsm78 Защото, четейки непрекъснато, сложих грах заедно с ръж / по указания Вълчовски/. Той граха поникна, но и едни тревички, които ми се сториха плевели. Изскубах ги, дотук добре. Но не поникна нищо, което да оприлича на ръж. И сега да не стане така и с лененото семе?
Много ми е интересно да отглеждам неща за първи път. От години си мечтая за... репко, не че ми трябва, а защото е много красиво!
И скоро, като се връщахме от Плевен, аз казвам-спри! Нагазих в една кална, кална нива, и си краднах 4 стръкчета. Сега цъфти и много му се радвам! Grinning

# 698
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ana.Ivanova, салатките са още много малки, към 6-7 см., но им се радвам, защото растат. Предишните, които сях бяха много хилави, с едни дълги стебла...
Другата седмица ще сея и садя в градината на село, сега чакам да я изорат. Събрала съм една торба с всякакви семена.

# 699
  • Мнения: 4 586
Защото, четейки непрекъснато, сложих грах заедно с ръж / по указания Вълчовски/. Той граха поникна, но и едни тревички, които ми се сториха плевели. Изскубах ги, дотук добре. Но не поникна нищо, което да оприлича на ръж.

# 700
  • Мнения: 30
Благодаря за утехата, Вълчо! Simple Smile

# 701
  • Мнения: 4 586
Разтворете си сърцата и работете с кеф, пък каквото стане.
Всяка вечер, като си погледна кайсиите ми се скофтя, че има цели клончена с изсъхнали листа. те ще се появят пак листа де. Тук там се вижда, нарядко някоя кайсия, колкото 2 ст голяма, колкото да не е без хич. От южната страна на едната имам заровена делва, посях краставичка вътре. Ще вържа един шнур за едната дръжка, ще го преметна през някой чатал и другия му край ще завържа за другата дръжка, да се качва краставицата по шнуровете и краставици да висят. Това, разбира се, в идеалния случай.
Тая вечер събрах половин кофа овчи акита, дано не ме е видял никой, и ги залях с вода. Като расзаждам доматите, ще налея по едно канче шербет на дъното на трапчето.
Тиквичкените семена още не са покълнали, според мен трябваше вече да са. Мисля, че в неделя ги сложих да се ратят.
Може да ровим в калта, но гледаме към звездите - това е мотото на едни цветарки.

# 702
  • Мнения: 28
И аз тази вечер се загледах в прасковата.Има тук таме къдреви листа и ще трябва да я пръскаме.
В каисийте не съм се заглеждала-утре ще ги проверя за плод.
Дървенисте стърготини който събрах от доставените ни дърва за огрев ще ги разсипя есента в градината заедно със овча тор.
Забелязах котката ни да рови в гнездата с краставиците в градината Closeобаче комшийте наскоро си фрезоваха градината и сега ходи там да рови и да наторява ooooh!


# 703
  • Мнения: 4 586
Мими, ти да не си в Цар Калоян? Къдравостта по прасковите не е много страшно нещо, избиват нови листа и порастват.

# 704
  • Мнения: 28
Мими, ти да не си в Цар Калоян? Къдравостта по прасковите не е много страшно нещо, избиват нови листа и порастват.

Тази праскова е " бяла" и като узреят плодовете червясва.Аха-да откъснех за хапване и вътре намираш-мезе!

Общи условия

Активация на акаунт