За първи смели крачки февруарска мама меси погачки

  • 21 868
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 216
Инче, стискам палци  Praynig

Стани си е жизнен, игрив, пакостлив, пак си е същото дете, не гледа в една точка и все едно не говориш на него както беше като имаше 38, сега само обривчето го има, но явно не му пречи и не му прави впечатление, абе и аз започвам да се съмнявам, че е от ваксината, ама да видим педиатърът какво ще каже...

Деси, заведете го и няма страшно, може и наистина да е от ваксината, сега се сетих, че ме питаха и двамата лекари и нашият и този в Лора кога са му я слагали и казаха, че е късно за рекации вече, беше 10ти ден, така че може пък и да е от нея, нищо, че е сложена скоро  newsm78

# 46
  • Мнения: 649
Иве, мерси  Hug
Ние със сигурност ще го заведем, дано смао вече не е слезнало надолу, че ми се иска кокото може повече да се отлага лечението с антибиотик.

Инче
, имаш и моите стиснати палци  Hug

Галллче, къде си, виждам те, пиши

# 47
  • Мнения: 238
Иве, Деси, наистина може да е късна реакция на ваксината, съчетано с никнещи зъбки. Поне при Плами се оказа така в началото на месеца когато вдигна температура. При нея това вдигане и смъкване на температурата продължи 48 часа. Тогава правихме кръвни изследвания, за да видим дали няма възпалителен процес, но се оказа, че няма. Разминахме се със зачервено гърло, леко разстройство и температурата. Давах Панадол, но после смених с Нурофен и той, като че ли подейства по-добре. Давах и вит. С, както и дентокинд за зъбките. След второто даване на Нурофен прекъсна вдигането.
Дано Стани и Йони бързо се опарвят!  Praynig

Инчееее, дай малко къдрици насам, че моята кабпазанка има само на тила, а отпред е като момченце  Sad И ние с Плами стискаме палци!

До после, че има памперс за смяна.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 10:15 от Mia66

# 48
  • София
  • Мнения: 216
Иве, Деси, наистина може да е късна реакция на ваксината, съчетано с никнещи зъбки. Поне при Плами се оказа така в началото на месеца когато вдигна температура. При нея това вдигане и смъкване на температурата продължи 48 часа. Тогава правихме кръвни изследвания, за да видим дали няма възпалителен порцес, но се оказа, че няма. Разминахме се със зачервено гърло, леко разстройство и температурата. Давах Панадол, но после смених с Нурофен и той, като че ли подейства по-добре. Давах и вит. С, както и дентокинд за зъбките. След второто даване на Нурофен прекъсна вдигането.
Дано Стани и Йони бързо се опарвят!  Praynig

Инчееее, дай малко къдрици насам, че моята кабпазанка има само на тила, а отпред е като момченце  Sad И ние с Плами стискаме палци!

До после, че има памперс за смяна.

Мия, точно същото и при Стани беше, ама едно към едно, само че сега има и обрив от бледорозови пъпчици по гърдите и коремчето, но пък темп. имаше от неделя сутринта до вторник сутринта, а вече няма, след 2 нурофена се оправи, но аз давах още 2 пъти за всеки случай, с панадола преди това само падаше и пак се качваше, а гърлото беше червено, но не много, според педи...а и леко разстройство има, но днес дадох смекта най-накрая, че педи каза да не сменяме режима и аз слушам...много ме успокой това, супер Simple Smile)))

# 49
  • Мнения: 529
Добро утро и от мен  Hug

Десика, как къде съм? В матрицата  Sad Руси цяла нощ вдига Т и сега пак е така и чакам накъде ще избие тая температура   Rolling Eyes Иви, в тоя ред на мисли, аз също мисля, че ключът от палатката е във ваксината. При нас минаха вече 17 дни, но педката ми каза нещо от сорта, че са възможни специалните (д)ефекти да се проявят и към 20-тия ден  Thinking

Иве, тоя Есберитокс с лечебна цел ли го даваш? Аз съм го давала като имнуностимулант само  newsm78 То си е ехинацея това  Thinking

Ще си позволя да кажа за мама Зари, че бори малко домашно-битови неприятности и затова ни е отцепила за малко, но ще се върне  Hug А Еми къде изчезна  Sad

Аз също малко позабегнах, но реших да се вкарам малко в релси, че съвсем се бях занемарила, та...боядисах се, лакирах се, спах с Руси следобедите и като че ли малко се позавърнах психически. Сега обаче Руси реши да поправи тази моя грешка човешка, отделно съм в цикъл за втори път откакто съм родила и купонът е пълен  Confused аз мъкна дребния напред назад, той хленчи, а за разкош ми се стича по краката  ooooh!

Калинче, как си? Как мина първия ден? Ей, всички, които се връщате на работа, дано се адаптирате бързо  Praynig

Яна, сигурна съм, че не е нещо сериозно. Просто имам чувството, че тук всичко е от мръсния софийска въздух и в планината всичко минава някак по-бързо и по-лесно от хубавия въздух  Wink

Фокси, сега ще метна и аз една снимчица, но ми се искаше да е някоя по-актуална, пък нямам  Sad

# 50
  • Мнения: 143
Всички болнички да оздравяват Naughty
Иве, аз Мара-Подробната не разбрах за доктора в Закрила? Аз ходя там,защото ми е безплатно, но сподели с две думи, ако има някои лекар, които не трябва да посещавам.
Инче, стискам палци да мине леко с тези бенки. Аз имам една доста страшна и трябва да ходя на лекар, ама все отлагам от шубе.

# 51
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Понеже отдавна не сме се показвали, ще понапълня малко със снимки темата, за което моля за извинение Embarassed
- тук тренираме усилено за следващо поколение златни момичета, само не знам Нешка Робева дали тренира все още Mr. Green - и с любимия батко Grinning

# 52
  • Мнения: 529
Много съм зле  ooooh! Какво съм чела....изпуснала съм цяла страничка  Crazy
Еми, съжалявам да прочета, че отново си се задръстила от грижи  Sad

Алхимикова, са срещата съм пас, че сестра ми си идва от Виена в събота и смятам да не се отлепям от нея, освен по нужда като ходи  Mr. Green

Гея, а баткото онзи леко присвит поглед от кой е възприел, ти ли гледаш лошо на моменти, а Simple Smile

Калинчето, добре звучиш, въпреки ситуацията Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 216
Ох, Галче, пак болнички, сигурно е от ваксината и при Руси  Hug Иначе за Есберитокса, да, той е имуностимулатор и когато се разболеем нашият лекар, който е и педиатър на малкия ни го предписва за засилване на имунната система, за да се пребори организмът сам с настинката или вируса и да не слиза надолу инфекцията, той дава АБ само в много, много краен случай и откакто съм при него от 2-3 години АБ не съм пила, даже като кашлях като магаре 3 седмици ми предписа сироп за кашлица Бронхикум, който е с мащерка и други билки, изпих шише и половина и ми мина, а определено ме облекчаваше след приема, много ми харесва как лекува.

Ааа, Еми каза, че е с 2 болни дечица и затова не пише, дано се оправят скоро и те  Praynig

Марина и аз отидох в Закрила, защото ми беше безплатно, но после ходех където си искам и в Торакс и където и да е, стига да ти издават фактура и болничен лист, проблем няма, даваш ги на Закрила и ти връщат парите за прегледа, а ако имат договор с лечебното заведение както с Болница Вита например, само си даваш картата от Закрила в болницата и ниюо не плащаш от самото начало...а лекарят е акушер-гинеколог, казва се Емил Вълчанов и като отидох 3-4 дни след като ми закъсняваше ме гледа с коремен ехограф и каза, че не вижда нищо, имах гъбички, каза ми да си правя вагинален душ, който естествено не направих, а в 9 г.с. не видя пулс, каза да отида след седмица да ми даде направление за болница за аборт, аз мислех на другия ден да отида другаде на лекар за мнение, но не знаех къде се намирам, наистина, а Мечи   bouquet ме накара да отида същия ден, като отидох се оказа, че си има пулс Стани и че всичко е О.К., а лекарката като разбра, че в 9 г.с. не е видял пулс и каза, че това не е лекар, питах я мога ли да го държа отговорен, тя каза, че имам пълно право, но да си преценя искам ли да се занимавам цяла бременност с това и аз се отказах, тя се подписа под снимките, че ембрионът има пулс и аз след седмица отидох при него с тях, за да му кажа, че е сгрешил и да ми назначи и изследвания, между другото ми пусна кръвно изследване за бременност, защото според него, ако няма пулс, няма да отчете бременност, което е пълна глупост, като отидох и му казах, че греши (предният път като установи този факт ме гледа с вагинален ехограф) искаше да ме прегледа пак, аз му казах, че искам с коремен, иначе не, гледа ме, каза, че ембрионът изостава, изоставаше и предната седмица, но пък от предната седмица до сега беше пораснал  newsm78, пълна идиотщина, накрая му казах като не е сигурен да препоръчва и второ мнение, той ми се развика, каза да сео плача от него, ако искам, но той е сигурен какво вижда и другата лекарка греши...пусна ми и изследванията, които исках, но аз му казах какви да бъдат, той не знаеше, после помолих да ми ги предадат лично, но ги бяха занесли по погрешка там, аз обясних на лаборантката, че не искам да го виждам и й разказах случая, тя го взе присърце, взе ми изследванията и повече не съм го виждала, а се радвам, че разказах в чакалнята докато чаках на няколко жени за това, а и на персонала също, в интерес на истината си пазя всичко и амбулаторните листи, в които пише, че диагнозата ми "отпадъци от бременността' и снимките от ехографа, на които пише, няма пулс и всичко, не мога да докажа само арогантното му поведение, но предполагам, че и всичко си има давност, все съм си мислела като родя да отида с детето да му го покажа, но защо, не вярвам да се трогне от това, по-скоро искам да спре да лъже хората и да прилага неадекватни лечения, но какво да направя...ами това е накратко историята, наистина накратко, защото има още доста подробности, но и така се разбира, че този човек не е никакъв лекар, не ходи при него, за нищо!

А лекарката, която ме прегледа тогава и ме пое след това каза, че ако той и прави операции както тя например и не е яидял даже 2 пъти пулс, съвсем спокойно е можел да направи аборт на напълно здрав ембрион, това си е убийство, добре, че не оперира и дори и да не бях отишла за второ мнение в болницата, в която щеше да ме прати, евентуално щяха да ме прегледат и да установят, че има пулс, но ЕВЕНТУАЛНО, а пък и колко жени не биха отишли за второ мнение, аз като влязох вторият път, той каза, че тъкмо е пратил една жена за това и че напоследък много често му се случвало  #Cussing out А се оказа, че понеже съ мс обърната матка, той е виждал само главата, затова и размерите са били по-малки, но са нараствали, а пък е търсил сърцето да тупти в главата, при това положение, добре че не видя пулс там където търсеше!...

Стига съм писала, че се ядосвам и сега, но нека пак го напиша, може някоя жена да прочете за него тук!

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 10:54 от iva_angel

# 54
  • Мнения: 566
цоп и аз тука.
Фокси благодаря за темичката  bouquet

# 55
  • Мнения: 143
Леле Иве, въобще не знаех,че е толкова сериозен случай.Ужасен лекар, напълно те разбирам, и добре че си послушала Мечи. Аз на гинеколог не ходя по такива места-имам си един, които е много добър и му имам абсолютно доверие, но ги ползвам за други случаи. А във Вита последно миналата година ми казаха,че не работят вече със Закрила.

# 56
  • Мнения: 2 784
Уффф, Иве, кошмар!!! Shocked Аз имах един такъв случай, когато прокървих с Калина. Направо си беше като кръвоизлив, имаше един грамаден съсирек, който падна от мен, не беше само зацапващо кървене, както с Ралица. Отидох в спешния кабинет в АГ, че беше точно събота преди Великден. И там ме прегледа един млад лекар, който не видя пулс, искаше да ме гледа вагинално с ръка и с ехограф, но аз не му позволих и той започна да се държи много гадно.Говореше, че ще се наложи кюретаж, че ще се натровя, ако бебето остане в мене и т.н. На изпроводяк ми каза, да се връщам в къщи и да си лягам, да чакам да падне бебето. Да не ти казвам как изкарах празниците и във вторник отидох при лекаря, който ми беше установил бременността (и който също се оказа после голям муньо, но това е друг въпрос, него съм го плюла във всички черни списъци  Rolling Eyes ) и той вече видя пулс. Съжалявам само, че не запомних името на този младия лекар, защото това, което искаше да кюретира вече е на пет години.  Tired А между другото, не знам дали не си въобразявам, но именно заради съсирека, който изхвърлих тогава, все си мисля, че може би са били близнаци. Чувала съм, че зачеването на близнаци не било толкова рядко, но често едното бебе падало в ранна бременност. Не съм искала и не искам близнаци, ама все пак би ми било гадно.  Sad

# 57
  • София
  • Мнения: 83
Миме, аз за срещата съм за(нали вечерна)
Фокси, и аз ще ти пусна по-актуална снимчица.Честити тичащи крачета.
Kremucka и на вас също.

# 58
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Ааа, Гал, тоя поглед си е лично негов патент Mr. Green

# 59
  • София
  • Мнения: 311
Иве, Цвети, ужас, добре че сте търсили второ мнение. Пълни некадърници са били тези лекари!
Адашката, идвам на среща когато и където кажете, ако няма нещо извънредно Simple Smile
Коте, кога ще фризирате разкошните къдрици? Стискам палци да не боли утре!
Честити първи стъпки на Ванеса - далече и безаварийно да я водят крачетата!
Страхотни са ви снимките пак!
За реакция от ваксината докторката каза да следя м/у 7 и 14 ден Т и обрив, но пък обрив става и от Т, така че не знам.
Айде отиваме на разходка.

Общи условия

Активация на акаунт