Хайде, слънчице, излез, ЯНУАРЧЕ гука в твоя чест- 4

  • 26 181
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 445
Добро утро и от нас! Тарталета, благодаря за новата темичка!
Танчелина, фенугрика го пия три пъти на ден по две капсули. В началото имаше ефект, но от няколко дни Стефани като че ли ще се отбива, взе да отказва гърдата, успявам все още да я излъжа понякога, но все пак кърмата намаля.
Red Tree, как успяваш само с изцеждания да поддържаш лактацията. Аз не успявам да издърпам всичко с помпата и гърдите ми си стоят постоянно твърди като тя откаже да яде.
На въпроса на мама Це, не съм предполагала, че може да съществува такава любов, която изпитвам към това малко същество. Тя ме прави много щастлива и аз се наслаждавам на всеки миг с нея, защото виждам как се променя всеки ден и знам, че тези моменти в които е толкова малка няма да се повторят. Опитвахме за дете от две-три години, но точно в този момент не очаквах да стане, защото от няколко месеца ми беше станал много нередовен цикъла. Даже мислех да ходя по доктори, но чаках да се позатопли времето. На Великден запалих една свещ пред иконата на Дева  Мария и се помолих да ме дари с дете, независимо по какъв начин, в този момент се замислях и за осиновяване.  И точно седмица след това бебето се получи. А за второ много искам, но и аз си задавам въпроса второто по същия начин ли се обича, предполагам докато не се случи няма да мога да си представя чувството.
Далечна и аз като теб се чудя на майките, които никога не носят децата си, за да не се разглезят, не усещат ли какво губят самите те от това. Имам и аз една такава приятелка и онзи ден направих грешка, като й разказах как през нощта след като нахраних, оригнах и т.н Стефани и се опитвах да я приспя, тя започна да ми гука и аз не издържах и започнах да й се радвам вместо да я приспивам и изслушах колко груба грешка е това, че така нямало скоро да се отучи да ме буди нощем. Ами нека не се отучи нали буди нас с баща си и двамата сме си поспали доста години, защо трябва да се сдържам да се радвам на детето си, чакала съм го толкова години. В никакъв случай не бих я наливала с вода със захар, вместо да я храня иначе предлагам обикновена преварена водичка след ядене или когато ми се струва че е жадна, но тя много малко пие.
Герганче, аз имах неприятни симптоми около месец след раждането. Сега се чувствам много добре, като изключим некомфортното чувство от десетте килограма отгоре, но не мисля че ще мога да сваля нещо от тях преди да ми дойде първия цикъл.
Wicky, Илиндичка аз пък се научих понякога да нося Стефани с лявата ръка, та дясната да ми е свободна.
Хубав и спокоен ден от нас!

# 31
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте мами  Hug

ro6ko_  - thuya - 15 или 30 е хомеопатичното лекарство за след ваксинация. През нощта бебка нямаше температура, но сега пак вдигна лека и реших да й дам 2 глобулки. Лекаря ни каза - 2-3 глобулки се разтварят в лъжичка преварена вода и се дават само ако има някаква реакция (ако вдигне температура). Иначе педиатърката й изписа Панадол да й даваме профилактично, но хомеопата ми е разказвал плашещи неща за Панадола и само като му казах - веднага ни забрани да й даваме. Все пак сме взели Панадол за успокоение на таткото Simple Smile

nellito_v - ние сме точно до парка не Гео Милев. В неделя обаче отидихме много късно в парка. Преди това направихме опит за разходка в подножието на Витоша, но ми се видя студено...

Ха, тази сестрата от Вита с която сте се снимали е същата, която ми помогна за кърменето много! Иначе е малко дръпната, но добре се разбирахме Simple Smile Голяма хубавица е бебка и добре наджиджана Wink

dale4na - страхотни снимки! Ама много красиви тези нашите бебчета!

sunrise7 - и ние сме така с пъпчето! Докато беше зачервено къпахте ли бебчо?

За нощните хранения - нашата бебка най-голямата й пауза е от 11-12 часа до 3 и после почва най-много на 2 часа да иска да яде. Иначе заспива и към 9-10 и спи непробудно, ако не се събуди при местенто в леглото за спане - откарва от 9 часа до 3 някъе... в които аз спя 3 часа в най-добрия случай и това е! Но аз по принцип преди трудно се наспивах (защото спя накъсано много и се будя, а едно време спях и права даже - много обичам да спя). Та по принцип си имам нужда от повече сън, но сега се нагласих и се наспивам и на части - като вържа общо 5-6 часа на денонощие и съм ок Simple Smile

ela79 - аз също съм цар на безпокойствието! Моето е подобно - особено като работя и бебка плаче и я държи таткото или бабата и аз се притеснявам, че тя е много мъничка още и най-вероятно има нужда само от мен в такива моменти. Но съм решила следното - ако виждам, че бебето се чувства добре - значи няма значение дали в този момент съм до нея. Даже не мисля, че е нужно да е нон стоп в ръцете ми! Понякога виждам как се чувства по-добре да си лежи (вярно, че хвърля по едно око дали съм до нея:)). Но мисля, че това пак е крайност - да не се отлепяме и за миг от мъничетата. Когато бебка си играе на гимнастиката даже се отдалечавам, за да си играе иначе ме зяпа мен Simple Smile И все пак и аз чувствам това безпокойство. Не се шашкай - това е и покрай твърдението, че трябва постоянно да държим бебето. Но тук също важи правилото, ако ти усещаш, че то е добре - няма от какво да се притесняваш!

# 32
  • Мнения: 560
Добър ден и от нас!
Днес малката е кисела нещо и ми е в ръцете.И аз така се уча да пиша и ям с лява ръка,когато ми е на дясна гърда  Laughing

Ивалекс наистина липсва,Димка,Барби Гърл....къде сте момичета?

Да ви питам някой ползва ли тези биберони на Чико?
Аз по принцип не давам шише,но 3 пъти като излизахме взимах малко кърма,ако се размрънка малката да не се прибираме.Та този каучуков биберон 3 пъти съм го изварявала и на 3-тия побеля.Като се има в предвид,че не изварявам, а топвам във вряла вода за 3-4 минути  newsm78 Случвало ли ви е такова нещо?А на листовката пише биберона да се сменя на 2 месеца или ако си смени цвета.То бива ли на 3 стерилизирания и да сменям  #Cussing out

Другото е да се оплача-на малката започна да и пада косата.  Cry Татит-че ,как е вашата мадама.Знам,че има и тя дълга коса.Направо съм болна.Каква гъста и дълга коса...и вече-тук косъмче,там косъмче.Дълго ги оглеждам и се надявам да са от мен...но не би Cry Моята коса като малка,не  ми е опадала и се надявах, и на нея да  е така.То вярно расте,но вече се забелязва колко е рядка.

wicky какво е това хомеопатичното,че не разбрах. ooooh! Как се изговаря?Какво са ти казали за Панадола?Че ще бием имунизация другата седмица,да съм подготвена.Сега ме стресна с този Панадол.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 10:44 от Тани`

# 33
  • Мнения: 0
Тарталета, nad67  Hug Hug Hug
Ние тази сутрин ходихме инцидентно до педито, защото бебка доста покашля, а уж вчера и сополките бяха минали и се уплаших, но като й прослушаха гърдичките се поуспокоих...Изписа й някакъв сироп Хустагил, в листовката на който пише обаче да не се дава на деца под  1г...и сега не знам да й давам ли?
За теглото ние за 1м и 10 дни сме качили 1,500кг!!! и вече е 5500, 56см. Педиатърката и на нас ни каза, че била шишкава, дори спомена че нямала друго такова дебело бебе! Как ми я обижда! #2gunfire иразбира се и тя иска да махна нощното хранене, обаче аз съм пробвала няколко пъти и дори да й дам вода, следва рев за мляко. Така, че не смятам да си ограничавам детето за сега.
И все още малката не ака самичка. Какво й стана, до преди 2 седмици нямаше пропуснат ден, а сега не иска и това си е! А аз не мога да изляза от 00 Simple Smile, заради всичко разхлабващо което изядох и изпих, но при нея ефект никакъв newsm78
ela79 и аз по същия начин, ако не съм до нея все се притеснявам и постоянно я наглеждам!

# 34
  • София
  • Мнения: 7
Тарти, благодаря за хубавата темичка, а на Копнеж за страхотното заглавие   bouquet
Тарти, напълно те разбирам... и ние за съжаление си имаме едно ангелче... (заради лекарска грешка  #2gunfire)толкова ми липсва...  Cry но това е живота...

Тани, ето ме  Mr. Green И на Кати и пада косата, не се притеснявай Simple Smile много е смешна отзад  Mr. Green

Все се каня да седна да напиша някой ред, ама мойто пискалче вчера беше толкова кисело, че нямам думи. Цял ден рев... Сега спи де, ама да видим до кога Simple Smile Дано е по - спокойничка днес, че вчера луднах Simple Smile На всичкото отгоре имам и да уча и да пиша курсови работи, а юли съм на държавен и не се виждам как ще се справя... А преди това си бяхме на Троян 3 4 дни, времето беше страхотно и малката беше по цял ден в количката и спинкаше, та си мисля, че вчера за това беше ревлива, защото нямаше как да спинка навън. Изкарах я за 5 мин. с едно одеалце и веднага млъкна, но после същата работа.. рев  Sick
Напоследък много се стряска Кати и както си спинка запошва да крещи и да си вдига ръчичките и едва си поема въздух. Много се притеснявам. Педито каза, че сънувала нещо, ама вчера ми го прави това през целия ден. Оставя я да спинка, спи 5 минути и кресне толкова силно, че направо...  ooooh! Вашите бебета правят ли така ?

Относно нощното хранене, Кати от доста време го пропуска, като легне вечер към 21:30, сутрин става в 6 часа като се съмне навънка и започват едни песни, едно гукане ,един смях, едно чудо  hahaha много е сладка. После си заспива пак до към 8 например и започва същата работа, но вече има  и рев защото е изгладняла Simple Smile А тя докато спинка нощем, аз ставам през 3 часа да се изцеждам, че умирам направо.... имама толкова кърма, че ще се пръсна. Миналата седмица събирах изцеденото от деня, за да видя колко изхвърлям на ден - ами 2 литра събрах в едно шише от кола  #Crazy И заради кърмата съм заприличала на вейка (нали се отслабва докато се кърми)  Mr. Green Сигурно ще ме питате защо не замръзявам - ами ащото имам цял фризер замръзена кърма и едва ли ще я използвам...

Димка, моля те сподели къде направихте отпечатъците на Криси, че много искам и на Катрин да направя а не знам къде  newsm78

# 35
  • Мнения: 0
Забравих да благодаря, че ни има на 1-та страничка Hug
Лек ден на всички!

# 36
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Аз Симеон не съм го отказвала от нощното хранене,когато искаше му давах да суче.
Ние сме само на кърма ,сега като го окъпем и заспи към 8 и става чак към 5 да яде.
Той сам се отказа и прави такива дълги паузи.Денем яде на по 3-4 часа.Повече от 6 хранения правим много рядко.

Това е първото ми дете,преди него имам един спонтанен аборт, и бяхме много отчаяни,но ето че сега си имаме едно мало момченце което много обичаме и не спирам да му го казвам всеки ден.
То е моя живот и не мога да си представя само един ден без него,та то има нужда от мене сега.

 Hug Hug за всички вас мили мами и техните малчугани.

# 37
  • Мнения: 560
Барби Гърл bouquet

Туй ,че е от кърменето се отслабва не е вярно.Толкова гладна не съм била,дори през бременността.Мине ,не мине половин час и тичам до хладилника.Миналия месец като хранех и нощем - пак главата ми вътре  smile3511
Лошото е ,че ми се върна апетита към шоколада   Close Малката ми поддържаше диетата с плодове и зеленчуци...ама аз,аз...сега качих кила.Все се успокоявам,че като се стопли и като тръгнем сериозно на разходки,ще се стопят  Praynig
А `що не даваш кърмата в банките за кърма?И аз имам половин фризер с кърма и я използвам,като се наложи да ходим на пазар-оставям на майка ми да и дава.Или както писах последно,като сме на разходка.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 11:33 от Тани`

# 38
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Тани, ние сме с каучуковите биби на Чико и залъгалката на Калин е такава!   Peace  Ползвах такива и за баткото и понеже бях доволна взех и за беб същите. Аз стерилизирам в микровълновата и досега побеляване не съм имала, да не би проблема да е от водата ви?! Хомеопатичното е ТУЯ,  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364451.0;all   по препоръка на форумски доктор се дават х 5 зрънца, разтворени в малко водичка, в деня преди имунизацията, в деня на имунизацията и в деня след имунизацията, независимо оттова дали детето е или не е вдигнало Т.   Peace  Иначе, друго хомеопатично изписвано при Т е Беладона!

Barbie^girl, разгледай тук,  http://moebebe.com/catalog/index.php?cPath=81    има различни комплекти за снемане на отпечатъци от ръчички и крачета на бебчета. И аз много им се чудя, а и в един от магазините, от които си пазарувам, ги има в наличност.  Thinking

По повод дългоочакваните бебета, ние с мъжа ми сме заедно от 93-та, 99-та се оженихме, а забременях чак 2005г с баткото!

# 39
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Добърррр деееен!

Само днес и идва слънцето.....  Grinning

Далечна, Нелито - много са красиви бебки.....  Hug

Аз вчера как си мислех, че сме на консултация, а то било днес  ooooh! После ще се отчитам.

Тани', забелязвам, че на Марина и капе леко косата, но само по няколко косъмчета по чаршафчето. За сметка на това отдолу и расте нова и още коса....  Crazy В моя род всички сме със сравнително слаби коси, макар че моята се пооправи последните години. Дано бременността не започне да се проявява сега...  Crazy

Маринаспря да се буди за нощно хранене още в края на първия месец, но честно казано, не мисля, че ако искаше да яде, аз бих могла да я залъгвам с вода. Тя като е гладна идеално различава шишето с вода и шишето с АМ. Подушва ги някак!  Mr. Green

Пъпчето още си е у дома и да си призная нямам желание да го хвърлямм където и да било! Първо, ми е мило, второ не знам къде да го хвърля и трето - мога ли да определям какво искам за детето си  Thinking - то си има съдба, да си я следва!

sisi1974 - и аз не успявам само с помпа да поддържам лактацията, но и Марина проявява желание да се отбие, тъй като кърмата е малко и тя се нервира  Tired. Надявам се да закърпим поне до края на третия месец.

Ела79 и аз понякога чувствам безпокойство, но не така натрапчиво. Просто се притеснявам дали правя достатъчно за нейното развитие  newsm78! Мисля си че е нормално.

Относно съветите на умниците  #Cussing out... Писна ми да ми обясняват какво да НЕ правя за бебето. Да не я гушкам, да не я нося, да не я люлея.... Ееееее! Вчера свекърва ми ми звъни да пита как сме. Иначе е виждала Марина три пъти (живее в съседния квартал) Аз казвам, че си играем с играчки и тя ми гука, а аз и говоря. Тя вместо да се зарадва, веднага започва - ама ти недей да я учиш така - нека си седи сама, да свиква, че после ще иска само да си до нея. Първо не мисля че е вярно и второ, какво по-важно занимание има една майка, от това да занимава бебчето си  newsm78

Барби - дай ми я на мен бе таз кърма  Crazy Аз се чудя откъде да взема кърма, ти се чудиш какво да я правиш  ooooh! ooooh!. На всичкото отгоре съм дебела, а ти вейка....Какво нещо е  - всеки с проблемите си...  Mr. Green

И двете с Тарти ви прегръщам силно.  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 7
Барби Гърл  bouquet

Туй ,че е от кърменето се отслабва не е вярно.Толкова гладна не съм била,дори през бременността.Мине ,не мине половин час и тичам до хладилника.Миналия месец като хранех и нощем - пак главата ми вътре  smile3511
Лошото е ,че ми се върна апетита към шоколада   Close Малката ми поддържаше диетата с плодове и зеленчуци...ама аз,аз...сега качих кила.Все се успокоявам,че като се стопли и като тръгнем сериозно на разходки,ще се стопят  Praynig
А `що не даваш кърмата в банките за кърма?И аз имам половин фризер с кърма и я използвам,като се наложи да ходим на пазар-оставям на майка ми да и дава.Или както писах последно,като сме на разходка.

Аз понеже гледах предаването на Гала за кърмата и там казаха за отслабването и при мене е наистина така Simple Smile а си хапвам иначе  Mr. Green но пия и по 3 4 литрана ден течности  #Crazy не на сила, а съм си жадна  Sick  За банките предположих, че ще ме питате, но не я давам, първо защото са големи разправии и второ си мисля, че скоро ще започне да суче и от двете гърди. До сега когато тя суче от едната гърда, аз от другата се изцеждам (по около 250 мл) с електрическа помпа, защото излиза на фонтанчета от каналите и ме боли като слиза кърмата  Peace

стефанийка, благодаря за линка   bouquet

Исках да питам за гимнастиката  - вашите бебета плачат ли когато им правите? Кати много плачка и аз рядко и правя, защото като стигна до ръцете и крещи и не дава  Sick

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Само днес и идва слънцето.....  Grinning

То тука, бе! След малко излизаме.

Относно съветите на умниците  #Cussing out... Писна ми да ми обясняват какво да НЕ правя за бебето. Да не я гушкам, да не я нося, да не я люлея.... Ееееее! Вчера свекърва ми ми звъни да пита как сме. Иначе е виждала Марина три пъти (живее в съседния квартал) Аз казвам, че си играем с играчки и тя ми гука, а аз и говоря. Тя вместо да се зарадва, веднага започва - ама ти недей да я учиш така - нека си седи сама, да свиква, че после ще иска само да си до нея. Първо не мисля че е вярно и второ, какво по-важно занимание има една майка, от това да занимава бебчето си  newsm78

При нас пък нещата стоят иначе. Аз искам детето да си свикне да стои мирно и кротко в креватчето, не за всяко мрънкане да се взема на ръце и да се започва голямото чудене зещо мрънка  Stop Ами мрънка, щото иска внимание, а аз със сигурност не мога да съм 24 часа отгоре й. Достатъчно добре е обгрижвана от всички, за да не й се позволява да пореве мъничко... И тези щуротии, че малко бебе не може да се разглези, да ги говорят на друг- определено на хубавото се свиква и всяко бебе може да се разглези от постоянното държане на ръце и люшкане за нищо  Crazy

# 42
  • Мнения: 560
Barbie^girl отпечатък става и от много солено тесто.Позапичаш после във фурната и сте готови.За 100 гр. гипс ли е това,толкава пари  Whistling
stefaniika мерси много   bouquet
Адаш ,то ние с баща и сме с гъсти коси,за това не се притеснявам,че после ще и порасне и сгъсти.Но сега като и видя рядката косица и ми се плаче.А планирам лятото да и връзвам опашчици вече  Laughing

# 43
  • Мнения: 326
Привет  Hug

Мерси за коментарите относно нощното хранене, радвам се да видя, че не само аз мисля така. Чела съм достатъчно, ама като ми повторят сума ти хора, че стомахчето имало нужда от почивка, а накрая и лекарката и взех да се замислям. Ама пълна глупост е това, аз ям когато съм гладна и денем и нощем, та бебето си ли да държа гладно?!?!?
Иначе най-голямата ни пауза досега е пет часа и половина. Нормално прави една пауза от 23,00 до към 3,30 от които в сън не повече от три часа.

wicky   в един кюп сме с тебе. Ще пораснат муцункуте, ще започнат да спят.

По темата за носенето и гушкането, ами кой както си го чувства, съвети по темата ми се струват меко казано неуместни.
И на мен ми казват не го свиквай на ръце и т.н., но той човека има доста силен рефлукс и е неизбежно, ако го сложа да си легне след хранене, веднага почва да повръща. Та мисълта ми е, че всяко бебе си има различни потребности.
 Гледам да го оставям сам в стаята, търсене ми е честно казано. Обаче ми се струва, че ние ставаме зависими от бебетата повече от колкото те от нас. И аз си мисля, че той без мен не може, ама не е така. Нищо си му няма на детето и да постои самичко, или с някой друг.

Барби
, 250 мл. от една гърда ми се струва ужасно много. Мамите с опит да кажат. Не знам дали ще дойде момент да и трябва на малката половин литър мляко на едно ядене. Аз ако имах толко кърма със сигурност щях да я дам на някое бебче. Сърцето ме заболя като прочетох, че хвърляш.
 На нас от 2-3 дни почна да ни стига спокойно млякото, дано успея и да почна да замразявам.  

Отивам да се храним и на разходка  Heart Eyes

Приятен ден, дами!  Hug

# 44
  • Мнения: 14
Тарти, благодаря и аз за темата smile3525

Nellito_v, таз сестра от Вита и аз я познах, мен ме раздвижваше.

Нашта беборана пак я замъчиха колики, направо се побърквам като почне жално да скимти. Ако е сама в този момент реве жестоко, но ако съм при нея едва едва прохленчва сякаш ми казва ето, мен ме боли ама аз, мамо, за да не те притеснявам много, само тихичко ще се оплача - душата, в такива моменти направо така ме затрогва, че......  Kissing Heart Тааа пак се разнасяме с чая от копър напред-назад ooooh! Няма ли да се свършва това нещо вече?? Иначе и на нея й се случва понякога както спи да изпищи пронизително, и аз мисля, че сънува някакви кошмари, милата  Hug

О, вика ме Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт