Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 364
  • 443
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 139
Здравейте,има ли някои с актуална информация от 1ва АГ Св.София (бившата Тина Киркова)?
 Как стоят нещата с раждането и плащането?
 На мен ми казаха 350 лв че струва нормално.При секцио ако се наложи пак е толкова и трябва да се правят изследвания.Колко струват тези изследвания? П0-специални прегледи на бебетата правят ли и дали се заплащат?

# 151
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Изследванията за секцио са 50лв. Поне такава беше цената преди 3 месеца.
За прегледи на бебетата не се плаща.

# 152
  • Мнения: 84
Някой знае ли нещо по предложеното от Дружеството по акушерство и гинекология увеличаване на макс. прагове за избор на екип до 900 лв. ? В Майчин дом ни казаха че очакват актуализация на цените.

http://www.dnes.bg/health/2011/05/16/akusherite-i-ginekolozite-i … or-na-ekip.118790

# 153
  • София
  • Мнения: 13 206
Някой знае ли нещо по предложеното от Дружеството по акушерство и гинекология увеличаване на макс. прагове за избор на екип до 900 лв. ? В Майчин дом ни казаха че очакват актуализация на цените.

http://www.dnes.bg/health/2011/05/16/akusherite-i-ginekolozite-i … or-na-ekip.118790

Какво значи очакват актуализация на цените  Mr. Green
Тия работи се случват с Наредби.. така както се случи тавана от 350 лв. Докато няма наредба няма актуализации. Всичко дето се говори е само предложение. Все още няма нищо гласувано и променено официално.

# 154
  • София
  • Мнения: 334
Като ги гледам колко са бързи няма да се учудя съвсем скоро да променят цените. Как не ги е срам...

# 155
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
В крайна сметка може ли някой да даде актоални цени за избор на екип за 1 АГ. За момента във всички сайтове седят старите цени  Confused

# 156
  • София
  • Мнения: 13 206
В крайна сметка може ли някой да даде актоални цени за избор на екип за 1 АГ. За момента във всички сайтове седят старите цени  Confused


Ужас!!! Поне няколко пъти се каза, че нови цени НЯМА!!! За да има нови цени трябва да има НАРЕДБА. Такава няма, значи и нови цени няма! На 06.06. 2011 цената на избор на екип в 1 АГ беше 350 лв. Сега не вярвам да е по-различна. Говорим за официална цена на болницата  Wink

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
В крайна сметка може ли някой да даде актоални цени за избор на екип за 1 АГ. За момента във всички сайтове седят старите цени  Confused


Ужас!!! Поне няколко пъти се каза, че нови цени НЯМА!!! За да има нови цени трябва да има НАРЕДБА. Такава няма, значи и нови цени няма! На 06.06. 2011 цената на избор на екип в 1 АГ беше 350 лв. Сега не вярвам да е по-различна. Говорим за официална цена на болницата  Wink

Кое е ужасното? Нови цени ще има поне според здравния министър, който премахна обвързването на цената за избор на екип с клиничната пътека. Пак според него до 2-3 седмици новите промени ще бъдат обнародвани:
http://www.dnes.bg/stranata/2011/05/31/900-lv-tavan-za-lekarski-ekip.120083

# 158
  • Мнения: 405
NBM е права, ето я пректо-наредбата:
http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid= … p;categoryid=4024
А това е наредбата, която изменя:
http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid= … mp;articleid=3176

Мисля, че има някакъв срок от публикуването на проекта до обнародването в ДВ, може би две седмици. Между другото през това време може всеки да пише до министерството с идеи за промяна на проекта.

# 159
  • София
  • Мнения: 3 290
Тя наредбата хубаво ще я приемат, но цената пак зависи от цената на клиничната пътека, която за раждане е 700 лева.

Вижте чл. 31, ал.2 :

2. цената за избор на лекар/екип за извършване на дейности по клинична пътека с цена от 501 до 1000 лв. не може да надхвърля 50 на сто от цената на пътеката (за избора на лекар), но не повече от 300 лв., и 75 на сто от цената на пътеката (за избора на екип), но не повече от 450 лв.;

та аз изчислявам : избор на лекар 300, избор на екип 525.

950те лева  виждам за клинични пътеки над 2000 лв

Поправете ме , ако греша.

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Грешиш, това напълно отпада. Това, което си цитирала не е алинея 2, а точка 2 от алинея 1.
Алинея първа е това в скобичките, преди е съдържала 4 точки, където цената се обвързва с клиничната пътека и се изброяват вероятностите, сега остава само "Болниците определят цената за избор на лекар/екип за конкретна дейност по чл. 28, като цената за избор на лекар не може да надхвърля 500 лева, а за избор на екип – 900 лева."

# 161
  • sofia
  • Мнения: 409
Срокът за публикуването в ДВ на приетите наредби и изменения до колкото знам е 15 дни/ 2 седмици / . Ако е прието това нещо досега трябваше вече да бъде публикувано и влезнало в сила.Според мене  както си и пише това е проект и от 2010 година ,който тепърва трябва да бъде разискван и гласуван.Много се надявам да съм права и нещата около тази тема да се протакат поне още 3 месеца  newsm17 . Не знам за вас ,но на мене разликата от 350 до 900 лв ми е доста ,но за съжаление трябва да съм секцио и няма как да не ги дам тези пари.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 290
Мерси, NBM.

vili80bg , цените са далеч над 350лв в София, просто сега останалите се дават на ръка на доктора.
Ако трябва да си секцио,  проследяващият бременността ще ти даде направление и ще си родиш по здравна каса, така че не си длъжна да избираш екип.

# 163
  • София
  • Мнения: 13 206
В крайна сметка може ли някой да даде актоални цени за избор на екип за 1 АГ. За момента във всички сайтове седят старите цени  Confused


Ужас!!! Поне няколко пъти се каза, че нови цени НЯМА!!! За да има нови цени трябва да има НАРЕДБА. Такава няма, значи и нови цени няма! На 06.06. 2011 цената на избор на екип в 1 АГ беше 350 лв. Сега не вярвам да е по-различна. Говорим за официална цена на болницата  Wink

Кое е ужасното? Нови цени ще има поне според здравния министър, който премахна обвързването на цената за избор на екип с клиничната пътека. Пак според него до 2-3 седмици новите промени ще бъдат обнародвани:
http://www.dnes.bg/stranata/2011/05/31/900-lv-tavan-za-lekarski-ekip.120083

Че аз къде казах, че няма да има нови цени... ooooh! Казах, че нови цени НЯМА !!! В момента няма, няма и наредба  Wink Прочети първият постинг в цитата  Wink аз на него отговарям и не схващам кое не е така  newsm78 Wink
Плюс това аз не разбирам за какво спорите и цитирате наредбите. Точно според втората цитирана и реално приета цената за избор на екип е 350 лв.
Всичко останало е проект и докато не се приеме от съответния орган и не се публикува в ДВ си остава само проект, .т.е нещо което не се знае дали изобщо ще се приеме.

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Цитираме, защото като гледам няма да раждаме днес, т.е това, че точно днес цената е такава няма почти никакво значение, важното е дали такава ще остане и за нашето раждане. В крайна сметка никой не си избира екип в деня на раждане и след като здравния министър твърди, че ще отпадне обвързването на цената с клиничната пътека и че съвсем скоро това ще е факт нямам причина да се успокоявам с това каква е цената точно днес.

Общи условия

Активация на акаунт