Хората са ужасни!

  • 6 583
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Dory_27
Няма нищо страшно в Панадола-давам й само една чаена лъжичка, за да се пресече евентуален симптом от грип-ако някой ни се е изкашлял на среща.
В панадола се съдържа главно парацетамол-основна съставка на Фервекса, който се взима при първи симптоми/а аз заменям фервекса с панадол/.


Не съм съгласна с теб, ама изобщо! Фервекса съдържа много вит Ц, заедно с парацетамола, който Е температуропонижаващо средство. И едно е да го даваш при първи симптоми, друго е профилактично - абсолютно не е правилно да понижаваш нормална телесна температура.С парацетамол няма да предотвратиш разболяване. Още повече, че парацетамола трябва да се дава в точни терапевтични дози, защото в повече може да увреди черния дроб - така че без нужда не бих дала на детенцето.  

Лекар ли ти е казал тази "профилактика"?

# 16
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Krasoni
Мила наистина е така в България навсякъде, преди време като беше бременна братовчедка ми аз бях възмутена от това че не и правиха място в рейса, представяш ли си да видиш жена с голямо коремче и да не станеш, освен и ако ти не си в същото положение Close


На мен досега само веднъж една жена ми отстъпи място, иначе редовно всички си седят и даже ми гледат корема, от което изумявам  Close
Вече взех да си мисля, че аз нещо не съм наред щом очаквам някой да ми отстъпи място  Shocked

# 17
  • Мнения: 811
Според мен не са виновни само бабите, а и лекарите. Би следвало да има възможност за записване на часове и по-бърз прием за спешти случаи /само че на тях не им се занимава/.
Вече поставям ясно и категорично изискванията си /без да съм нелюбезна/. Обаждам се на педиатърката, казвам какъв е проблема и я питам в колко часа да отида. Ако не може да ме приеме веднага /С ДЕТЕ, КОЕТО ИМА РАЗСТРОЙСТВО ОТ 10 ДНИ/, ами тогава ще дойде вкъщи, защото е ДЛЪЖНА.
Обръщам се към тези майчета, които от възпитание си мълчат, дори когато има проблем. Преди 3 години педиатърката отказа да дойде да види дъщеря ми, която 3 дни поддържаше 39,5-40 градуса, защото се готвела за екскурзия. След като заведох Дари и и обясних, че детето има хрипове, тя ме изгледа накриво, каза - виросно ще мине, чакай да ти разкажа къде ще ходя......... На следващия ден бяхме в болница с диагноза двустранна плевмония.
Оттогава първо внимавам повече в избора на лека и второ - НЕ СИ МЪЛЧА. Как да не ме приеме, ами като има много работа, да си назначи и стажант, който да поема прегледите свързани с документи и т.н.
Стана твърде дълго, но си мисля, че е редно да настъпят промени и всички трябва да имаме по-големи изисквания за това кой как си върши работата.

# 18
  • Мнения: 1 533
Цитат на: mam4e
Цитат на: Dory_27
Няма нищо страшно в Панадола-давам й само една чаена лъжичка, за да се пресече евентуален симптом от грип-ако някой ни се е изкашлял на среща.
В панадола се съдържа главно парацетамол-основна съставка на Фервекса, който се взима при първи симптоми/а аз заменям фервекса с панадол/.


Не съм съгласна с теб, ама изобщо! Фервекса съдържа много вит Ц, заедно с парацетамола, който Е температуропонижаващо средство. И едно е да го даваш при първи симптоми, друго е профилактично - абсолютно не е правилно да понижаваш нормална телесна температура.С парацетамол няма да предотвратиш разболяване. Още повече, че парацетамола трябва да се дава в точни терапевтични дози, защото в повече може да увреди черния дроб - така че без нужда не бих дала на детенцето.  

Лекар ли ти е казал тази "профилактика"?


  202uu   Hands Thumbsup

Как ги пресичат тия вируси на своя глава, ум да ти зайде Shocked

# 19
  • Мнения: 503
Това за градския траспорт е то4но така, да ви разкажа по този повод, на мен какво ми се слу4и.
Пътувам си в трамвая, седнала съм (имах късмет да намеря празно място, не 4е някой ми е отстъпил Close ) и по едно време се ка4ва един възрастен мъж с бастун и застава то4но до мен. Аз съм бременна в 7 месец, разкоп4авам си зимното яке и си показвам корема, да се знае, защо седя (все едно дължа някому обяснение, ама карай). Дядката запо4ва да се обляга на седлаката, притиска ме към прозореца и се прави на ударен. Ама аз, нали съм си кротка Embarassed , и си мъл4а. Идва моята спирка и аз става, питам го "Може ли?", защото той е преградил седалката и не мога да изляза. При което той ми вдига скандал, как така аз ще седя, а няма да му отстъпя място той да седне! Shocked Казвам му, 4е съм бременна, 4е ако не бях, с удоволствие щях да стана, ама не, той ме ругае и ми обяснява, 4е щом съм толкова млада, трябва да стана, а той да седне! Ина4е не изглеждаше на пове4е от 65 години, изправен, запазен 4овек, бастуна му беше само за украшение, не беше дори прегърбен или куц! Просто ние сме длъжни да ставаме, дори да сме бременни, а възрастните хора има право винаги и при всякякви обстоятелства да седят!  Confused  Съжалявам, 4е е така! Sad

# 20
  • Мнения: 426
ЗДРАВЕЙ ПЕТЯ И АЗ НАСКОРО ИМАХ СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ,САМО ЧЕ АЗ СЪМ БРЕМЕННА В 8 МЕСЕЦ.УЖАСИХ СЕ ОТ ПОВЕДЕНИЕТО НА ХОРАТА  В ЧАКАЛНЯТА( ОПИТВАХА СЕ ДА ИГНОРИРАТ ФАКТА ,ЧЕ СЪМ БРЕМЕННА И  ЧЕ МОЖЕ ДА МИ СТАНЕ ЛОШО).ДОСЕГА НЕ СЪМ ЗАБЕЛЯЗАЛА ДА СЕ ПОЛЗВАМ С ПРЕФЕРЕНЦИИ КЪДЕТО И ДА ОТИДА-АЗ НЕ ГИ И ТЪРСЯ , НО КАТО СЕ НАЛОЖИ  И ИМАШ НУЖДА ОТ ПОМОЩ  СРЕЩАШ В ОЧИТЕ НА ХОРАТА ПРАЗНОТА И БЕЗХАБЕРИЕ.СТРАШНО Е #Bad Talk

# 21
  • Мнения: 3 200
Цитат на: bina
НО КАТО СЕ НАЛОЖИ  И ИМАШ НУЖДА ОТ ПОМОЩ  СРЕЩАШ В ОЧИТЕ НА ХОРАТА ПРАЗНОТА И БЕЗХАБЕРИЕ.СТРАШНО Е #Bad Talk


 Sign Exclamation Наистина е страшно, питам се винаги ли е било така или аз просто сега го забелязвам!?  Close

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: evpraksia
питам се винаги ли е било така или аз просто сега го забелязвам!?  Close


На мен ми се струва, че през последните години тази тенденция се засилва все повече и повече...  Cry

# 23
  • Мнения: 312
През цялата ми бременност един не ми отстъпи място, а пътувах всеки ден от Борово до центъра и обратно в пиковите часове, когато автобусите са пълни като консерви с копърки. Спомням си само, че веднъж ученик ми подаде ръка на слизане от автобуса. Това за пенсионерите не бива да ви учудва. Живяли са в измисления социализъм, когато всеки гледаше как да не работи и да краде. От тогава им е останала тази липса на уважение и възпитание.

# 24
  • Мнения: 3 200
Цитат на: boyana
Това за пенсионерите не бива да ви учудва. Живяли са в измисления социализъм, когато всеки гледаше как да не работи и да краде. От тогава им е останала тази липса на уважение и възпитание.


  202uu   202uu

Учудващо е, защото и те са били някога бъдещи майки и бъдещи татковци, и после майки и татковци на малки деца, явно тотално са изперкали и вече са забравили какво е било Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: evpraksia
Цитат на: boyana
Това за пенсионерите не бива да ви учудва. Живяли са в измисления социализъм, когато всеки гледаше как да не работи и да краде. От тогава им е останала тази липса на уважение и възпитание.


  202uu   202uu

Учудващо е, защото и те са били някога бъдещи майки и бъдещи татковци, и после майки и татковци на малки деца, явно тотално са изперкали и вече са забравили какво е било Shocked


Пак се започна с обобщенията. Има хора всякакви. На мен пък основно възрастни хора ми отстъпваха място, та ми ставаше неудобно Confused . А в автобус №280 - пълен най-вече с млади хора /студенти - бъдещата интелигенция на страната/ никой, нито веднъж не стана да ми отстъпи място. Всичко е до човек и до възпитание, а не до години.

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мисля, че преди не беше така. Със сестра ми имаме 16г разлика и като беше мъничка и я извеждах на разходка в трамвая ми правеха място да седна - чувствах се много горда, не знам защо Simple Smile Хората страшно са се озлобили, от мизерия ли що ли, не знам. Но колкото и да ти е криво си има някои ценности без които не може, поне аз мисля така...
Иначе нашата педиатърка не е лоша, доста ме дразни като човек, но е добър лекар, а това е важното за бебчо, така че гледам да си затварям устата Confused (е, вдигнах и в началото един грандиозен скандал, но оттогава сме много мили и любезни). Винаги обръща внимание на бебчетата и ако нещо не е много сигурна веднага те праща на специалист, не и се "свидят" направленията. Досега винаги когато е имало опашка и тя и сестрата са казвали първо да влезе количката, затова въобще не очаквах да стане така, сигурно и затова бях толко изненадана и разтроена. Дали защото и е първи ден след отпуската и още не е в кондиция, или беше много уморена от толкова хора - не знам... Нищо, за утре се уговорихме да дойде преди работно време и да прегледа бебчо, но днес си скъсах нервите.
Иначе за това,че повечето хора не дават предимство съм се "нагледала" още по време на бременността ми, но все още не мога да се примиря  no
Колкото до Панадола, на нас са ни го изписали като болкоуспокояващо за зъбки(защото само го мъчат, а не избиват), но аз го давам много рядко. Също съм чувала, че лекарствата на основата на парацетамола се взимат профилактично при опасност от вирус например, но не знам дали важи  и за бебчетата... И Панадолът не може да смъкне температурата ,ако е нормална  Simple Smile Аз си му дадох половин лъжичка (на нас толко ни е дозата), пък дори и да не помогне срещу вируси, поне няма да го болят венчетата днеска  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Elfi

Всичко е до човек и до възпитание, а не до години.


Права си!!

# 28
  • Мнения: 951
ПетяК,не е много възпитано да правиш скандали Shocked ,но май наистина има ефект.Така като ходя при моя гинеколог винаги съм с час,за да не вися като сопол в чакалнята,защото винаги има много пациентки,та сестрата искаше едва ли не да чакам половината да минат!!!Аз й вдигнах скандал,че не съм си запазила час,за да чакам всички да минат,е не ,казах го съвсем спокойно,но твърдо.Сега тя като ме види веднага обяснява на останалите,че съм с час и ще мина преди тях.Но пък ако видя,че някоя жена има сериозен проблем и състоянието й не позволява чакане-ще я пусна да мине преди мен.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Офтопик - вие майки, бащи, баби, дядовци нямате ли си? Те по болници и градски транспорт не ходят ли?
Моля ви, недейте обобщава така грозно за хората. Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт